Do Česka jde nečekané vedro. Meteorologové vůbec nechápou, něco takového tu dlouho nebylo

Podzim už nezadržitelně klepe na dveře a sotva uplyne pár dní, měl by nastoupit v plné síle. Počasí však jakoby chtělo potvrdit zásadní změny, které se v jeho rámci odehrávají, ať už je to kvůli globálnímu oteplování nebo něčemu jinému, a snaží se dokázat, že se jednotlivá roční období mohou do budoucna velmi silně prolínat.

Teploty ještě porostou

Ačkoliv se zprvu skutečně zdálo, že zlom v teplotách přijde někdy kolem nástupu astronomického podzimu, nakonec si budeme muset ještě počkat. Naopak, užili jsme si nebývale teplou první polovinu září, přičemž mnozí už vyhlížejí ochlazení, které však ne a ne přijít. Také tentokrát se odkládá a v příštím týdnu dostaneme dost možná pravý opak.

V neděli se můžeme těšit na teploty dosahující 24 až 28 stupňů Celsia. To není vůbec málo a na mnoha místech to bude vybízet ke koupání v již poměrně netradiční čas. Ale to zdaleka není všechno. V pondělí se má oteplit ještě více, přičemž teploty dosáhnou až na 29 stupňů, jak uvádí Český hydrometeorologický ústav. Z některých předpovědí dokonce vychází, že bychom se mohli dočkat i třicítek. A to v druhé polovině září pamatuje skutečně málokdo.

Foto: Shutterstock

Kdy přijde ochlazení?

Příjemně by mělo být také v úterý a ve středu. “Nejvyšší denní teploty budou dosahovat 21 až 25 °C,” uvádí ČHMI. To už je vůči předchozím dnům určitý pokles a mohlo by se zdát, že jde o nastartování trendu ochlazení, jenže tak tomu nebude.

Se čtvrtkem se totiž vrátí opět letní teploty dosahující 24 až 28 stupňů Celsia. S určitým poklesem teplot se počítá až na víkend, ovšem pouze v Čechách, kde by mělo být 16 až 21 stupňů. Třeba na Moravě a ve Slezsku by ale mělo být stále 22 až 26 °C.

Určitý propad teplot se tak dá očekávat až další týden, ačkoliv to není tak docela jisté a můžeme být nakonec opět překvapeni. Ať už tím či oním směrem. Letos už jsme si totiž užili značné množství výkyvů a není tedy vyloučeno, že se teploty propadnou skutečně výrazně.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments