Tesco prodává Čechům opravdové “dobroty”. Co na tom, že je to úplně dodělané, hlavně ať se to prodá

Obchodní řetězce investují v České republice obrovské sumy do reklamy, aby přiměli zákazníky nakupovat právě u nich. Často kladou důraz na to, že nabízejí kvalitní a cenově dostupné potraviny. Nic však nemůže být vzdálenějšího pravdě. V posledních měsících se stále více ukazuje, že český zákazník je pro ně pouze dojnou krávou, kterému jsou ochotné nabídnout úplně cokoliv, a ještě neváhají dát na to nepřiměřeně vysokou cenovku.

Asi to zkusili

Aktuálně se vyznamenává především Tesco, u kterého Státní zemědělská a potravinářská inspekce zjišťuje jeden průšvih za druhým. Opravdu špatné bylo, když řetězec pod svou privátní značkou prodával kuřecí maso plné salmonely, na což se navíc přišlo až s časovým odstupem, takže ho zákazníci zkonzumovali.

Další příklad dokresluje skutečnost, že v Tescu něco opravdu nefunguje. Jak totiž zjistila SZPI, do prodeje se dostalo velké množství různých sýrů, které se v žádném případě prodávat neměly. Byly totiž prolezlé plísní. Šlo přitom o velmi drahé sýry, jejichž cena se někdy pohybuje i kolem stokoruny za kus. Například Parmigiano Reggiano, Grana Padano nebo Gran Casteli.

U všech kontrolovaných balení byl pod obalem zjištěn výskyt plísně viditelné pouhým okem. Potravina se nepovažuje za bezpečnou, pokud jeví známky kažení,uvedla k tomu Státní zemědělská a potravinářská inspekce.

Foto: SZPI

Jak se to mohlo stát?

To je přitom skutečně skandální zjištění. V prodejnách se totiž objevily sýry, u kterých byla velká část nebo rovnou všechny plesnivá. To se přeci nemůže stát jen tak. Pakliže by šlo o jeden výrobek, dalo by se to ještě pochopit, ačkoliv ani k tomu by nemělo docházet. Když je to ale v tomto rozměru, už v tom musí být nějaký záměr nebo zde zcela selhaly jakékoliv kontrolní mechanismy.

Podobný incident je navíc skutečně problematický, protože část kupujících by si snad mohla myslet, že plíseň je na sýrech schválně, obzvlášť když tak vypadaly úplně všechny. Málokomu dojde, že prodejce dal do prodeje úplně zkažené zboží.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments