Jedna firma do Česka vozí samé prolezlé maso z Ukrajiny. Jakmile uvidíte na obalu toto, okamžitě dejte ruce pryč

Česká republika se aktuálně potýká s poměrně velkým problémem, který není radno podceňovat. Na trhu se objevily subjekty, jež výrazným způsobem těží z toho, že do tuzemska dovážejí velmi levné ukrajinské maso, zejména pak to kuřecí, které nabízejí zdejším obchodním řetězcům. Ty po něm rády sáhnout, protože takové zboží je zárukou skvělých marží. Navíc se nemusí dohadovat s českými chovateli drůbeže o každé koruně, a nakoupí rovnou výrazně levněji.

Je toho stále více

Nějakou dobu to celé procházelo bez povšimnutí, ovšem pak to celé prasklo. Agrární komora České republiky již dříve varovala před tím, že by se do Česka mohlo ve velké míře dostávat kuřecí maso z Ukrajiny, a to takových chovů, u kterých nemůžeme zaručit jejich bezproblémovost. V této zemi totiž farmáři nemusí plnit tak přísné podmínky jako v Evropské unii a ani kontroly tam nejsou tak intenzivní. O pár měsíců později se tato slova ukázala doslova jako věštecká.

Svými zjištěními je potvrzuje Státní zemědělská a potravinářská inspekce, která už potřetí v krátké době zachytila závadné maso právě z této země. V prvním případě šlo o mražené kuře značky Qualiko, ovšem další dva případy jsou si až nápadně podobné.

Před několika týdny došlo k odhalení SZPI, že obchodní řetězec Tesco prodával kuřecí prsní řízky pod vlastní značkou, které byly baleny na Slovensku, ovšem zemí původu byla Ukrajina. Dodavatelem byla společnost We Trade s.r.o. Ukázalo se, že v mase je salmonela. Nemohlo však být už staženo z trhu, protože se všechno vyprodalo a lidé ho zkonzumovali.

Foto: Shutterstock

Řiďte se podle jasných indicií

Prakticky stejný případ se odehrál teď, kdy Státní zemědělská inspekce opět varovala před kuřecími prsními řízky, tentokrát však z Penny Marketu. Dodavatel We Trade s.r.o. i země původu byly stejné. K potvrzení salmonely ale opět došlo až s odstupem, a tak to vlastně není kdovíjakým přínosem, protože maso se opět prodalo a snědlo.

Čtěte také: Penny Market oholil zákaznici. Zaplatila dvě kila masa, ale dostala jenom jedno

Víme však už, že daný dodavatel prodává do českých obchodních řetězců maso pochybné kvality. Ve vlastním zájmu byste se teď při nákupu kuřecího masa měli zajímat o to, odkud pochází a kdo je dodavatelem. Problematického masa bude v oběhu pravděpodobně mnohem více, a to i kontinuálně, a teď už máme indicie k tomu, abychom ho přinejmenším nekupovali.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
21 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments