20. 6. 2024

14 příspěvků u článku “Do důchodu výrazně později. V Česku se chystá důchodová reforma

 1. Proč nikdo, ze” statečných” politiků neříká , že nebude na sociální dávky pro lidi co nikdy nepracovali? A statečně hlásají, že nebude na důchody pro lidi co pracovali celý život?

 2. Promiňte.Kazdy z nás mame za povinnost platit soc.davky.zruste to a i důchody.Mily státe polibte nám prdel.

 3. U tohodle debilniho státu by mě to nepřekvapilo…celej život si platit pojištění,šetřit na důchod a pak umřu než na něj budu mít nárok? Kreténi!

 4. Všechno je dané systémem. V současnosti úloha státu je hlavně zajistit vnitrni a vnější bezpečnost státu. Jednotlivec se o sebe musí postarať sám. (Lenin:odumirani státu 👹).” Sociální inženýrství ” je relikt minulého režimu. Podpora růstu populace je snad jen záležitosti KDU. Zvyklí jsme si na vyšší životní standard a k němu děti nepatří.

 5. Vláda může dělat jen to co si občané nechají líbit. Záleží na tom jaké si vláda stanoví priority. Pokud není totalita a je demokracie, tak to vyřeší volby. Na důchody se musí peníze vždy najít. Náš uživí Husakovi děti. Jejich děti se musi postarat o ně. Že jich je málo je problém poslednich třiceti let. Nebyla tady žádná populační politika. Politika “každý se musi postarat o sebe”, sobectví a klanění se jen zlatému teleti tady vládlo. Vyplácení mateřské po dobu čtyř let zapříčinilo malou porodnost. Málo kdo má vice než dvě deti, průměr je sotva 1,5 dítěte. Prognózy co bude za 30 nebo 50 let pozbývají významu. Nikdo neví co bude za 2-3 roky. Nikdo neví na jaké úrovni bude věda a technika? Jak do toho zasáhne robotizace, automatizace, jaký bude politický systém a co si ještě nechají občané líbit.

 6. Celý život pracuji,odvadim daně, sociální,zdravotní, os státu necerpam nic,až půjdu do důchodu tak by mě nejraději nedali nic,zajímalo by mě proč se tady vyplácí dávky lidem,kteří v tomto státě beodpracovali nic

  1. Již v polovině 90 let prof. Keller na jedné své přednášce řekl, že když politicko-tunelářské mafii dojde k rozkrádání státní majetek, zaměří se na majetky lidí a hlavně na důchodový systém aby lidi připravili i o tento sociální benefit.

 7. Už ani tu rakev nemusí lidé nosit. Je mě 55 a zdravotní stav je na úmrtí. Ti co dělají těžkou práci celý život nedožiji se ani důchodu. Je známo že po 50 jsou lidé nad míru nemocný a v dnešní době kór.

 8. Lidé celý život musí odvádět daně sociální a zdravotní . Także si tímto způsobem šetří do důchodu, także na důchody peníze existují. Za vlády Klause byl důchodový fond použit do st.rozpočtu a nikdy nebyl vrácen.Vláda peníze rozhazuje, kde se dá . Vyplácí soc.podpory těm snědším příživníkům, kteří nikdy nepracovali a pracovat nebudou. Podporuje kde koho. Miliardy ve zbraních posílá na Ukrajinu. Politici si jezdí za peníze daňových poplatníků po celém světě a zbytečně. Nic tam nedojednají. Mají amorální platy a náhrady, které si nemíní snížit a ještě si přidávají tisįce, zatím co důchodce okradli o tisícovku. Konec tèto vládě,!!!

 9. Toto už nemyslí vláda opravdu vážně??!!!! .. Pracují s lidmi a neznám člověka, který by nenadál, nedivím se, vždyť vláda myslí jen na sebe. Do důchodu v 80 . letech, panebože vždyť již teď libé co moc pracují nemůžou,asi z práce rovnou nohama napřed! Smutná doba

 10. Tak to je pěkná blbost už vidím jak jdu do důchodu v 80ti letech a nebo si něco teď nešetřil? Z čeho když je vše dražší a dražší oni se ty naši blbouni úplně pomatli!!!

 11. Tak přestaneme platit sociální pojištění a začneme si šetřit na důchod celý život pracuji tak mám na důchod nárok dejte naším politikům třicet tisíc měsíčně a uvidíte jak se bude pokladna plnit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *