V Česku náhle končí oblíbená banka. Co bude s penězi a úvěry? Je potřeba rychle jednat

Provozovat banku už dnes není ani zdaleka tak lukrativní jako ještě před několika lety. Vždyť si vzpomeňte, s jakou parádou před deseti a více lety na českém trhu vznikala jedna nová banka za druhou a nabízela velmi zajímavé služby za nízké až žádné poplatky. Velké bankovní domy s tím měly nějakou dobu značné problémy, než se dokázaly přizpůsobit.

Banky tady končí

Nakonec ovšem celý trh znovu opanovaly a po malých bankách dnes neštěkne ani pes. Jedna po druhé postupně mizí. Zatímco třeba ještě o Equa Banku projevila zájem Raiffeisenbanka, která ji převzala, tak teď už je komplikované menší banku vůbec někomu udat.

Přesvědčili se o tom majitelé Hello Bank, kteří několik let chodili po trhu a snažili se oslovovat konkurenty, zda by ji někdo nechtěl koupit. Nepovedlo se, a tak banka nejprve oznámila, že přestává nabírat nové klienty. Nějakou dobu poskytovala své služby ještě těm stávajícím, kterých je přibližně 300 tisíc, ovšem i s tím je teď konec.

Hello Bank oznámila, že definitivně končí. Klientům už ostatně přišla patřičná SMS zpráva, která je vyzvala, ať si převedou peníze jinam a z internetového bankovnictví si stáhnou všechny dokumenty, které potřebují.

Internetové bankovnictví a mobilní aplikace budou ukončeny 1. 12. 2023. Do té doby si z internetového bankovnictví stáhněte své dokumenty,” uvádí banka, která patří francouzské společnosti BNP Paribas, ve svém prohlášení.

Foto: Shutterstock

Všechno bude jinak

To se týká především těch, kdo měli u této banky zřízeny běžné a spořicí účty. Jinak je tomu totiž v případě úvěrů. Tam byste pochopitelně nechtěli, aby vám banka oznámila, že je musíte okamžitě splatit, což by nastalo, kdyby bez dalšího ukončila své podnikání.

Naštěstí alespoň úvěrové portfolio se podařilo prodat, a to České spořitelně. “Pokud jde o převáděné úvěrové produkty (půjčky, nákupy na splátky, kreditní karty) a související pojištění, obracejte se v listopadu ještě na kontakty Hello bank. Tyto dotazy vyřizujeme jménem České spořitelny, která nás tím pověřila do doby, než bude dokončeno převzetí prodaného úvěrového portfolia. Od prosince pak už využijte kontaktní údaje České spořitelny,” informuje banka.

Čtěte také: Velká česká banka má obří průšvih. Ve velkém ji opouštějí klienti, je to divoké. To nedopadne dobře

Česká spořitelna bude klienty, kteří mají v Hello Bank nějaký ten úvěr, informovat o tom, jak mají dále postupovat a na jaký účet budou nově splácet. Podmínky by se jim však po dobu trvání smlouvy měnit neměly, což je důležité.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Šéfredaktor deníku Mix24.cz. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou a již více než dvacet let působí v médiích na redaktorských a editorských pozicích. Specializuje se na oblast ochrany spotřebitele.

Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments