Do Hamáčkova výletu do Moskvy je namočen i prezident Zeman. Praskají zajímavé detaily, kamufláž nebyla

Ministr vnitra Jan Hamáček se stále více zaplétá do svých lží, ze kterých ho usvědčují už i jeho blízcí spojenci. Dnes už je považována za vyvrácenou Hamáčkova verze o tom, že jeho chystaná cesta do Moskvy měla být pouhou kamufláží pro bezproblémové vyhoštění ruských diplomatů, respektive agentů v návaznosti na kauzu Vrbětice. Stále se však hraje o to, zda byl Hamáček natolik bezskrupulózní, že chtěl celý případ zamést pod koberec výměnou za ruské vakcíny a příslib summitu amerického a ruského prezidenta v Praze.

Server Seznam Zprávy přinesl další důležité zjištěné v celé věci. Šéf zahraničního odboru prezidentské kanceláře Rudolf Jindrák redaktorům potvrdil, že v Hamáčkově chystané cestě se angažoval i prezident Miloš Zeman, a to přinejmenším co se týče organizace prezidentského summitu.

Verzi Jana Hamáčka o tom, že celá cesta měla být pouhou kamufláží, tak přímo popřela další strana. Už předtím přitom o detailech schůzky s ministrem vnitra informoval hejtman Martin Netolický, kterému měl Hamáček v neoficiálním hovoru rovněž potvrdit, že do Moskvy jede pro sputniky a že jeho cílem je tímto způsobem zachránit ČSSD. Kamufláž odmítl potvrdit také premiér Andrej Babiš i šéfové bezpečnostních složek státu. Ani český velvyslanec v Rusku Vítězslav Pivoňka jednoznačně neřekl, že by se chystala kamufláž. Ten jako jediný ale alespoň řekl, že stojí za Hamáčkem. Zjevně se mu ale nechce lhát.

Česká republika je tak v situaci, kdy vysoký vládní činitel nedokáže vysvětlit své záměry v záležitosti, která se ukazuje být klíčovou pro bezpečnost země. Je jednoznačně potvrzeno, že Hamáček o kamufláži lhal a do Moskvy se skutečně chystal. Navíc tu existuje podezření, že chtěl využít situace ve ve vlastní prospěch a získat tak body pro svou stranu. Chtěl tak ale učinit na úkor zájmů České republiky.

Foto: Úřad vlády ČR

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments