Domácí prostředek na čištění koberce funguje lépe než drahé přípravky z obchodu. Zbavte se skvrn a zápachu

Pokud máte doma koberec a současně malé děti nebo domácí mazlíčky, už jste asi poznali, jak těžce jej udržíte čistý a bez skvrn. Pokud nemáte po ruce parní čistič, zkuste i tak bez drahých chemických prostředků.

Čistění koberců bez chemie a přístrojů

Pokud zrovna nemáte volné finance na pořízení parního čističe nebo na zaplacení služeb profesionální úklidové služby na čistění koberců, zkuste naši radu. Koberec zvládnete vyčistit i sami a ani vás to nebude moc stát. K čištění koberce námi popsanou metodou budete potřebovat pouze klasický vysavač, jedlou sodu a běžný prostředek na nádobí. Využijete větší kartáč i starý kartáček na zuby, čistý hadr nebo starý ručník a kbelík.

Než začnete s čištěním koberce

Připravte si kbelík s hodně teplou vodou a uvedené čisticí pomůcky. Nejdříve důkladně vysajte celou plochu koberce, kterou chcete vyčistit, abyste ji zbavili nečistot a prachu. Pak vezměte jedlou sodu a posypte jí skvrny na koberci, které chcete odstranit. Přidejte lžíci běžného prostředku na mytí nádobí. Pokud je skvrna mastná, díky němu se mastnota lépe odstraní. Jinak si vystačíte pouze se sodou.

Foto: Shutterstock

Jak postupovat při čištění koberce

Pak vezměte kartáč a znečistěné místo jemně drhněte, dokud se vám nevytvoří pěna. Pomocí většího kartáče nebo starého kartáčku na zuby skvrnu jemně vydrhněte teplou vodou a pak ji pomocí hadru nebo staršího ručníku vysušte do sucha. Snažte se koberec zcela nepromočit, lehce navlhčit, abyste odstranili špína a všechny skvrny. Nezapomeňte místnost řádně větrat, aby se voda co nejrychleji odpařovala. Po celkovém zaschnutí koberec vysajte znovu.

Jak vyčistit odolné skvrny

Na velmi odolné skvrny si vezměte kartáč s tuhými štětinami a láhev s rozprašovačem, do kterého si připravíte směs vody s čisticím prostředkem. Dále si připravte klasickou kuchyňskou sůl, jedlou sodu a pár starých hadrů nebo froté ručníků. Pak posypte jedlou sodou a kuchyňskou solí místa, která chcete důkladně vyčistit. Pak skvrny nastříkejte směs vody a čisticího prostředku z rozprašovače a nechte pár minut působit. Nakonec skvrny drhněte kartáčem, dokud zcela nezmizí. Pomocí hadrů či ručníků vysušte z koberce přebytečnou vodu, větrejte a nechte jej uschnout.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments