Netradiční způsoby, jak odstranit škrábance z brýlí. Zbavte se jich snadno a rychle a ještě ušetřete

V dnešní době nosí dioptrické brýle nebo kontaktní čočky více než polovina lidí. Ti ostatní alespoň občas použijí sluneční brýle. Pokud nosíte jakékoliv brýle, určitě víte, že se dá škrábancům na sklech jen velmi těžko vyhnout. Jak je odstranit?  

Mnoho lidí nosí dioptrické brýle třeba jen na čtení nebo řízení auta. Jiní je nosí jako ochranu před suchým vzduchem. U nošení brýlí vždy existuje riziko, že si poškrábete skla. Podívejte se na pár jednoduchých triků, jak škrábance z brýlí odstranit.

Použijte zubní pastu

Na příliš velké rýhy zubní pasta nefunguje, ale na ty menší zabere velmi dobře díky své vysoké abrazivnosti. Zahladí ostré hrany, odstraní skvrny a skla krásně vyčistí.

Zubní pastu aplikujte pomocí bavlněného odličovacího tamponu. Naneste malé množství pasty a krouživými pohyby ji rozetřete po poškrábané ploše. Nakonec skla otřete a případně postup zopakujte.

Vyzkoušejte jedlou sodu

Smíchejte trochu jedlé sody s vodou na jemnou pastu, aby v ní nezůstaly ostré krystalky. Naneste ji na bavlněný tampon a krouživými pohyby ji rozetřete po sklech, nejlépe na obou stranách čočky. Nakonec ji opláchněte vodou a usušte papírovým ubrouskem nebo utěrkou.

Foto: Shutterstock

Smíchejte ocet a jedlou sodu

Vyzkoušejte směs octa a jedlé sody. Díky octu se budou skla krásně lesknout. Můžete smíchat suroviny přímo na skle a využít vzniklé pěny z jejich vzájemné reakce. Skla očistěte krouživými pohyby, skla omyjte vodou a vysušte.

Zabírá i dětský šampon

Malé množství dětského šamponu naneste na bavlněný odličovací tampon a krouživými pohyby rozetřete po poškrábaných sklech. Pak je opláchněte vlažnou vodou a otřete skla do sucha. Opakujte postup podle potřeby.

Čemu se raději vyhnout

Na odstranění rýh z DVD se obvykle používá odlakovač na nehty. Na skla brýlí ho ale nikdy nepoužívejte, protože z brýlí odstraníte i ochrannou vrstvu. Nepoužívejte žádné chemikálie, které obsahují aceton.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments