Dominik Feri zbohatl na kryptoměnách, ukázalo majetkové přiznání

Dominik Feri opouští politickou scénu jako bohatý muž. Dobře totiž investoval do kryptoměn, jak ukazuje jeho majetkové přiznání, které musel předložit při rezignaci na poslanecký mandát. K té se uchýlil poté, co ho desítky žen obvinily ze sexuálního obtěžování.

Feri vstupoval do politiky velmi mladý, jako jednadvacetiletý student. Podle vstupního majetkového přiznání nevlastnil žádné nemovité či movité věci nad padesát tisíc korun, neměl cenné papíry ani žádné obchodní podíly.

To se však po téměř čtyřech letech ve funkci poslance změnilo. Poslanec totiž přiznal kryptoměnové portfolio v aktuální hodnotě 3 048 222 korun, jak upozornil server idnes.cz. Na běžném účtu měl potom částku 307 679 korun.

Feri nicméně neuvedl, za kolik kryptoměny nakupoval. Jen poznamenal, že aktuální hodnota jeho portfolia neodráží kupní cenu. To není příliš překvapivé. Kryptoměny v posledních měsících zaznamenaly obrovský boom, a pokud někdo investoval například před dvěma lety, má dnes v kryptoměně Bitcoin nebo Ethereum několikanásobek původního vkladu.

Zajímavé je, že do kryptoměn investoval právě poslanec konzervativní strany TOP 09, která propaguje tradiční hodnoty a způsob života. Podobná činnost by se dala očekávat spíše od politiků Pirátské strany.

Vlastnictví kryptoměn může být pro Feriho v současné chvíli výhodou. Stát k těmto prostředkům nemá žádný přístup, a pokud by byl například politik odsouzen k tomu, aby odškodnil dívky, které zneužil, nikdo by se k jeho kryptobohatství nedostal.

Vzhledem k závažnosti obvinění na adresu Feriho se lidé ptají, proč ho policie ještě nevzala do vazby. Vlastnictví kryptoměn může podporovat podezření, zda se bývalý poslanec nemíní spravedlnosti vyhýbat. Čtěte více: Feri změnil vizáž, lidé se obávají, že uprchne. Vazba by měla být samozřejmostí

Foto: TOP 09

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments