18. 5. 2024

60 příspěvků u článku “Důchodci v Česku dostanou pořádně přidáno. Konečně, budou kasírovat pěkný balík. Navíc speciální příspěvky

 1. To jako všichni mají těch 20tisic ani náhodou mám jen 15tisic tak my to dorovnejte aby měli všichni stejně budu spokojená děkuji.

  1. A co jste dělala,že máte jen 15.tisíc??Proč by jste měla brát stejný důchod jako třeba člověk,který dělal víc a proto třeba bere 20.tisíc??🤦‍♀️🙄

  2. Když jsi v práci neodvedla z daní nic, tak se nediv, že máš malý důchod. Tak jaký ,,všichni stejně”?

 2. Už jsou novináři s spolitiky trapní – neustále si berou do huby důchodce kte|í mají odpracováno 40 až 50 let což znamená odvádění daní po stejný počet roků. Závidí jim toto někdo z mladých lidí? Proč se novináři a nakonec i mladí lidé nestarají o navyšování částky kterou se zavázal platit církvi pan Kalousek když byl ministrem financí. Anebo jak dopadly kauzy Mostecká uhelná, ukradené byty pracovníků OKD, naše cukrovary, konzervárny, atd. A dále nikoho z “našich chytrých fialových” nenapdlo od němců nebo francouzů koupit málo použitou technologii jaderné elektrárny a ne jednat s korejci. Ale to už je další kapitola……
  .

  1. To nikoho z politiku nezajima, jim lezi v zaludku lidi, kteri to tady po valce vybudovali. Politici vse zlikvidovali, a ted se snazi zlikvidovat duchodce. Je jen otazkou casu, kfy navrhnou plynove komoty.

   1. Konečné řešení tady taky bylo. Ze Židy to začínalo stejně jako s důchodci. Nejdříve nevraživost, potom napadání a nakonec Cyklon B.

 3. Ať si ty politický mocipáni zkusí žít z důchodu. Přiznám že mám 19800kc. Ale při dnešních cenách plyn elektřina nájem potraviny.Jsem zvědavý okolik si zase zvýší platy po novém roce? Poslanci senátoři atd. Stát nemá peníze ale pro sebe se vždy najdou. Kolik stát vyplácí ročně například těm aminy patre. To jsou miliardy to je v pořádku?

 4. Pan Miroslav ať si nechá zmrazit důchod, když se mu zdá, že je příliš vysoký. Já jsem pracoval padesát let, měl jsem spoustu neplacených přesčasů, ale mám tak akorát na skromné jídlo. Občas se mi zdá, že bude lepší použít pevný provaz na oběšení.

 5. Mam 11 240 duchod, ztoho platim holy najem 7400 plus poplatky takže suma sumarum měsíčně patim za 1+1 9070kc, dostávám sice příspěvek na bydlení necelých 5000,takže jakých 20000,a to jsem měla odpracovanych 37let bylo povinných 25 let, takže co mi asi zbyde na jídlo?

 6. Představoval si vůbec někdo ,že budou tak vysoké průměrné mzdy a odměny, že budou miliónové odměny, statisícové příjmy a poslanci, senátoři, soudci a jiní tak nenasytni? Jeden Americký ekonom řekl, není problém nakrmit hladové, ale problém je nasytit apetit bohatých. Má pravdu.

 7. Průměrný důchod 20000 Kč je podobný mýtus jako průměrná mzda přes 40000 Kč… Kolik lidí na ně dosáhne. Statistický 2/3 lidí na tyto “průměry” nedosáhnou!!!
  A zvýšení důchodu o 360 Kč v době současné inflace, když vše zdražuje, je spíše výsměchem…. Zkuste se zamyslet, co za tuto částku reálně dneska pořídíte😱🙄🤔😵‍💫

  1. To je přece celá ODS, mě to vůbec nepřekvapuje, a dokud budeme držet hu.., tak budou přitvrzovat.

  2. Ono je to jednoduché. Třeba takový GŘ České pošty bere 8.8 mega ročně. Takových fleků, které jsou zaslíbené pouze také zaslíbeným, je halda. K tomu ještě platy poslaneckých prasat (vede pětidemolice + téměř celá ANO). To zvedne zdání o průměrné mzdě i o průměrném důchodu.
   Takže my koukáme po slevách, abychom jakžtakž vyžili a blbej kulhánek, placený ministerstvem cenzury a lží, plácá o tom, že čeští důchodci se mají nejlépe na světě a jezdí dvakrát za rok do Chorvatska.

  3. Průměrná mzda je již přes 43.000 Kč, průměrný důchod 20.300 Kč. Nad 20.000 Kč má milion důchodců z 2.8 milionů. Že vy nemáte průměr neznamená že statistické údaje jsou chybné.

  4. To jo a kolik bude muset padnou stromů aby nás papírově vyrozuměly si pamatuju když ministerstvo práce a sociálních věcí přidaly socialkám o 40kč kolik padlo papírů kolik padlo stromů a kolik peněz to muselo stát 🤔 to je prostě šílený

 8. Máte dost drzosti páni a paní novináři, za kolik děláte vy, když 20 tisíc je pro vás pěkný balík. Než příště něco takového napíšete , dejte si pár přes líčka. Kolik důchodců těch 20 litrů má, to nevíte co, naprostá většina na ně nedostane.

 9. Jsem v důchodu druhým rokem a protože jsem se převážně staral o děti já a byl jsem s nima často doma tak podle toho vypadal i důchod vyměřili mi 9600 Kč nyní jsem na tom už hodně lépe mám trochu přes 12 000. Celý život jsem měl málo peněz a zůstalo to i dosud zažádal jsem o příspěvek na děti jako výchovné a zatím to trvá jen rok a ještě nic nemám asi jsem děti nevychoval oni chodí akorát do práce platí daně vychovávají děti a nekradou a nepodvádí. Manželka a jejich maminka je už skoro 10 let mrtvá. Takže mám 400 Kč na den kdybych je směl utratit tak by to bylo fajn jenže člověk musí bydlet spotřebovává elektriku a vodu a já ještě navíc naftu protože mám auto nestěžuji si moc moje babička měla měsíční důchod 830 Kč ano byl jiný ceny a ona z toho vyžila a ještě něco ušetřila na Vánoce

  1. 360 Kč, to je jeden oběd v restauraci za jeden měsíc navíc. Tak co chceš od vlády, kterou sis zvolila? 😛😛😛

 10. Prosím ,kde máte počet těch důchodců kteří mají těch 20tisíc!!!???Ráda bych tu statistiku viděla,průměrný důchod mne nezajímá!!!V okolí neznám nikoho!!

  1. Vyskakovat můžeš tak, jak sis vyskakovala, když jsi chodila do práce a odváděla daně na svůj důchod.

 11. A co mám dělat já když beru usraných 8000 kvůli tomu jsem přes osum let na ulici protože je všechno předražené nemůžu si dovolit bydlet a ještě platit závazky potraviny a jiné ať si to Fiala s Jurečkou zkusí mít jen pár tisíc korun na celý měsíc a vyžít . Celá důchodová politika je špatně postavená tam co má velkej důchod dostane výc jak ti co berou makej důchod já bych si mlaskal brát 20000 jenomže toho se nikdy nedožiju dokud se nebudou peníze rozdělovat stejným dílem nikdy se nebudeme mít dobře proč v jiných zemích jsou důchody vyšší než u nás tady bereme almužny

 12. Nevim,kdo pobira těch 20000,mam letos 80 let a kdybych neuměla výchovné n3děti můj duchod by byl 16000.Cely zivot jsem určila a dokonce byla i26let jako reditelka
  Materskou jsem mela okolo pul roku a honem do práce . Nevim,zda by pisatel byl spokojeny s 18000,které pobiram

 13. TAK MOJE DCERA ROZHODNE DUCHOD NEMA 20638 KC, TO JE VYSMECH. AT JI TO DOROVNAJ ,ABY TO MELA. TO JE PRITOM POSTIZENA A POTREBUJE BYT POD NEUSTALIM DOHLEDEM. I TYHLE LIDI MAJI NIZKE DUCHODY A MOC JIM TOHO NEZBYVA.

 14. Důchodci ač mlčí mají peněz ze by je mohly rozdávat ještě bych jim ubral kdo to má pořád platit mě je 55 tak ať jim ho zdání když pořád Fialovcii brečí je to stejná pakaz jako Babiš zloděj jako zloděj zlatí komunisti

  1. Dobytku ! Ti důchodci se nadřeli tak si ty peníze zaslouží a navíc s přibývajícím věkem jde zdraví víte kam. Důchodci za nic nemůžou o ně bych se neopíral to naše slavná debilní zlodějská vláda dělá humbuk rozkrádá vše rozhadává společnost a média jim k tomu napomáhá. Je mi zle z týhle společnosti s takovou si to hodím.

 15. Vše je jen klam, celý politický aparát lže a lžou všichni. Přesně, ať si sníží platy každý z nich na 45. 000,- na měsíc, min. na rok a uvidíme jak budou kakat po tenku. Ani se neumí chovat svoloč jedna. Pepa důchodce.

 16. Todle mě dokáže vytočit.Kdo má před 20 tis?Já teda rozhodně ne.Pridavaji nejvíc těm,co mají ten důchod nejvyšší.To nema absolutně logiku. Přidání 360kc je výsměch.

 17. No hlavně, že tam nahoře jsou spokojení. Jim se zdálo, že důchodci berou každou chvilku přidáno,ale to že si oni rozmrazili platy a hned si přidali tolik tisíců. To jsou s ticha. Ať dostávaj ,ten hrubý plat. Platí si veškeré výdaje a pak se můžou bavit. Jak se mají důchodci.

 18. Přiznám se, teď jsem již úplně jinde a má současná situace se těžko dá srovnávat s dřívější, ALE…

  Ještě před 4 lety jsem pracoval za 16000 HRUBÉHO 8H denně kvalifikované i náročné práce, DVĚ hodiny dojíždění (se zpáteční cestou tedy 4).

  Ale stále znám VELMI mnoho těch, kteří jsou na tom úplně stejně i DNES. V ROCE 2023!!!

  A ve světle této okolnosti navrhuji zákonem zavést a garantovat důchodcům demokratickou, svobodnou volbu:

  1) Garantovaný plošný důchod o přesný poměr doby dožití oproti výdělečné době vyšší než tento běžný plat (cca 1/4-1/3 více, tedy 20-22 000), kde budou zohledněny jejich minulé zásluhy a úcta k člověku pouze ve formě této částky, ale bez jakýchkoliv dalších nároků a předpokladů na cokoliv z druhého bodu.

  NEBO

  2) Lidskou úctu, osobní uznání a společenskou váženost minulých zásluh, respekt, toleranci a ohleduplnost, které ovšem budou spojené s povinností spoléhat se po ukončení výdělečné doby jen a pouze na své vlastní úspory.

  Samozřejmě že nelze ve skutečně demokratické volbě zvolit obě možnosti najednou, stejně jako nelze být na dvou místech zároveň, nechť si tedy svobodně vyberou.

 19. Stačí zvýšit daně, stát si víc nahrabe a trošku kecat podnikatelům jak to dělat, aby tolik nekradli

 20. Já ani 20000 Kč důchodu memam
  Mám 13500 Kč tak ať přestanou lhát jak stim asi mám vyjít to je nezajima

 21. To si další novinář dělá srandu ??? Dvě třetiny důchodců oněch 20 tisíc nemá Já mám 14 tisíc invalidní důchod a mohu za to že jsem nemocná vinou teplické nemocnice Dokonale zvorali operaci a já žiju s malým přístrojem v těle ovládání si vše mobilem , unikátní operace až ve FN Ostrava,kde jen jediný, lékař v ČR mi umí pomocí .Mám 18 léků denně a dost drahé k tomu ještě cesty z Teplic do Ostravy a jsem v háji. Pan redaktor píše tak to co si vláda přeje aby mládí neměli rádi důchodce jak jsou bohatí .A vláda na ročně navíc slušnou valorizaci . Zkuste si žít se 14 tisíc měsíčně pane redaktore a budete rád za chléb z margarínem

 22. Přes 20 tisíc můj důchod zdaleka nesahá. O takových penězích se mě muže jen zdát.. to mě měsíčně chybí 10 tisíc Kč abych dosáhla na částku přes 20.000,-

 23. Děkuji vládě, že si budu moci koupit každý den o 1/4 chleba více. To se budeme mít po té Jurečkové valorizaci (360 Kč). Nezapře, že vypadl ze stejného hnízda jako Kalousek a Drábek. Ti přidali na krajíček chleba denně (40 Kč). Zato sobě přidali desetitisíce a církevní restituce valorizovali v plné výši inflace (18%).

 24. Není jim to už trapné, pořád řešit jenom důchodce. Podpis Rakušana pod závazek brát přistěhovalce nebo platit za každého odmítnutého téměř 500 tisíc korun ročně nikdo neřeší. Že jsou to dva průměrné důchody novináře nezajímá? Na naše děti a vnoučata nekoukali, když podvodem schvalili Církevní restituce, které se budou platit až do roku 2042 ? Zaruky za ČEZ a Ukrajinské dluhy budou platit taky naše vnoučata. Hlavně, že vláda udělala z důchodců nebezpečí pro stat. Je to fialový hnus. Nebezpečím pro stát je každý den této vlády.

 25. Fialový fašismus nezná mezí. Nejhorší pavlada od roku 1918 pod vedením zločinecké organizace odss nás zničí. Díky Pražákům co vítali Hitlera, Gottwalda, Klause a sestikolku jsme totálně v prdel…

 26. Proč někdo nezveřejní o kolik si přidali naši vládní činitelé ,kolik stojí přebujelá admistrativa a kolik stojí udržovat v chodu politické kluby a strany kterých je podle mně až moc.

 27. Co blbnete? 360 Kč měsíčně k důchodu, to je jeden oběd v restauraci měsíčně navíc! Co byste chtěli? Už jste toho za život sežrali dost a ještě živíte parchanty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *