18. 5. 2024

163 příspěvků u článku “Důchody spadnou plošně o 20 % a zvýší se věk odchodu do penze, varuje ekonomka. Peníze rychle docházejí

 1. Zajímavé je, že peníze nikdy nedocházejí na dávky nepřizpůsobivým, ani nedocházejí na neziskovky a na spoustu dalších bezedných děr na peníze. Na ty bezedné díry se peníze vždycky najdou a ještě ty výdaje do černých děr furt rostou. Na paškál jsou však bráni pořád jen důchodci. Co furt někomu na tom, že po celoživotní práci berou důchody vadí? Ono zřejmě za tím bude to, že to jsou peníze, které by určití finanční šíbři chtěli taky roztočit a nemůžou.

  1. A taky nikdy neschází peníze pro politické strany a hnutí… celkem nechápu, za co stát těm stranám platí

  2. A ještě přidejte na neustálý růst platů politiků a dalších nemakačenků (třeba soudců, kteří se patlají s případem celá léta, ale pokud jde o jejich platy, tak tam reagují bleskově).

  3. Přesně tak, kdyby se zaměřili na tyto lidi + další kteří berou různými podvody sociální dávky či invalidní důchody, hned by se peníze našly. Navíc, před rokem 1989 bylo na důchodovém fondu peněz dost, ten režim na důchodce myslel. Ale Klaus, v té době ministr financí, tyto peníze rozfofroval v kuponové privatizaci a bůh ví, kam ještě.

   1. Důchodci si opravdu do důchodového fondu střádali a těm chtějí brát. Proč fungují daňové prázdniny a peníze jdou jinam. Proč stále dáváme peníze těm, kteří nic nedovedl státu a dostávají celé roky nemalé peníze na dávkách? Proč nejsou
    naši vládnoucí státníci
    nejsou zainteresováni na prosperitě státu a podle toho teprve odměňováni. To by se jinak snažili. A jistě by se našli další rezervy, ale nebylo by to na úkor lidí, kteří pracovali a svůj důstojný život si zasloužili.

   2. Nemáte pravdu, Klaus to možná podpořil, ale pokud mne paměť neklame, tak to byl Kalousek, který si celý důchodový balík půjčil na zalátání díry v rozpočtu, s tím, že to vrátí. Do dnes se tak nestalo. A mladí budou nasazovat jen na nás, kteří jsme si do důchodového balíčku šetřili. To je to školství, kdy kantoři neříkají studentům pravdu. Kdyby je poctivě učili kdo stojí za kuponovou privatizací a dalšími zvěrstmi, které tady vlády ODS a ČSSD za svého působení udělali, tak by tohle studenti nemohli ani vypustit z úst. Vždyť jsme ve věku jejich rodičů a měli by vědět, kdo jim utíral zadek, když byli mladí….-)

  4. Já odpracoval 28 let ted jsem po operaci očí a dnes po operaci zad už nechodím ven leda ujdu 100 metrů mám tedy plný důchod 13276 Kč a juchat na tuty nemůžu

 2. A co snížit nejméně o 20 procent platy poslanců, senátorů aj. představitelů státu, kteří si je právě nehorázně navýšili, přidali 2 další zbytečná ministerstva, koryta pro slepence. Ještě lepsi by bylo zrušit úplně senát. To by bylo peněz na důchody pro lidi, kteří celý život pracovali.

  1. Jsou to nenazraná prasata. Nic jiného. Mám budou tvrdit, že se musí šetřit. Opasky si pořád utahovat, ale samy si přidají.
   To je nehoráznost a výsměch lidem.
   Nevím nevím. Ale tohle dobře nedopadne.
   Když to vezmu kolem a kolem.
   Tak oni se stejně nic dít nebude. Lidé s tím dělat nic nebudou a to protože se to bude možná týkat budoucích důchodců. A v důchodovém věku se lidi na nějaké defenestrace či masivní nepokoje nezmůžou.
   Takže i když sníží platy důchodcům o 30%. Budou jenom brblat a tím to zkončí.
   Nepřizpůsobivým snižovat nebudou, protože ti by se na nepokoje zmohli a dali by to silně na jevo.
   Takže vždy se bude šetřit tam kde se lidé nejsou schopni dostatečně ozvat nebo s tím něco dělat.

   1. Jde o princip. Slepence si nehorázně přidávají a ještě nic nepredvedli. Přitom mají peněz, že neví co s ní a a ještě by ubirali důchodcům. Nenazrana prasata.

    1. Nejste posunutý někde v časoprostoru? Slepence už jsou ve vládě, aby něco předváděli? Co takhle vrátit třeba dotace vyplacené z našeho rozpočtu, které měly být původně vyplacené z EU?

     1. Právě že ještě ani nebyla nová vláda jmenovaná a již si zavedla dvě koryta, ministerstva navíc. V senátu mají slepence drtivou většínu a hned si přidávají nehorázné peníze. Smetli že stolu návrh staré Babišovi vlády na zmrazení platů ústavních činitelů do r. 2025. To je teprve začátek. Bože, pane bože, za co, trestas ten prostý lid, jak výstižné zpívá Tomáš Klus.

     2. Však taky stará vláda nic na 75let nenavrhla ale 65 zastropovala.

  2. To by se líbilo komoušům, stbáckýmbabišovcům
   . Ještě že máme senátory a vrchní komoru parlamentu.

   1. Stát by tím ušetřil 750 milionů. Kč. Asi jste miliardář, když se vám to zdá jako malé peníze. Při počtu cca 2,5 milionů st. důchodců to vychází cca 300 Kč na jednoho důchodce. V tom počítám i statisíce důchodců, kteří pobírají důchody nad 20 tisíc Kč. Při rozdělení mezi podprůměrné důchody se samozřejmě jedná o vyšší částku, kterou by tito lidé potřebovali mnohem více, To by ovšem slepence museli myslet na potřebné občany. Raději plánuji zvýšit počet st. úředníků, o svých korytech nemluvě, zrušit slevy pro duchodce v hromadné dopravě apod. Prostě potřebným utáhnout opasky, aby měli co nejvíc pro sebe. Sprostý nenazranci…

   2. Do školy se vracet nemusím, protože mám vysokoškolské vzdělání, zřejmě na rozdíl od vás. Výpočet proveden jen na chystané navýšení platů vládních korytaru. V případě zrušení senátu, snížení jejich obrovských platů, příplatků aj. nadstandartnich výhod se jedná o částku v miliardách Kč a na jedno důchodce částku v tisicikorunach, o kterou by si zvýšil svou nízkou životní úroveň.

  3. ¨Naprostý souhlas a začal bych šetřit už teď, nenažraní politici si neustále přidávají, oni by 90.000Kč nevyžili. Zrušil bych nejen senát, ale nejméně polovinu poslanců, na hádání by to stačilo a ještě by si vyšetřili čas /hádalo by se jich míň/ na řešení skutečných problémů. Nebo nejlépe, jak navrhuje Okamura, zavedl bych Švýcarský způsob vládnutí, to by bylo úspor…

  1. Kdyby jste měl rozum a byl investorem nebo akcionářem tak by jste svoje naškudlené a těžce vydělané peníze investoval do akcií silných společnosti která by investovala v cizině tak by jste chtěl aby vaše peníze vydělávali. Cizí firmy nám přinesli práci a zadní cizinci si nedovolí daňové podvádět jako našít vykukové. Žádná zahraniční firma si nedovolí neplatit mzdy, nepodvádět zákonné daně a pro šikovné a pracovité lidi profesní růst a vzdělávání svých perspektivních zaměstnanců. Pokud budete chtít sáhnout na dividendy tak ty společnosti odejdou a kde budete pracovat a mít zajištěny odbyt ve světě.

   1. Vám nevadí, že třeba boty koupím v Rakousku (u Deichmanna) v průměru o 350 Kč levněji než u téže firmy v ČR? To samé platí o potravinách, kdy jsou náhražky vydávány za preferované chutě. Kdo by taky chtěl třeba maso v párcích, že? Nebo třeba zkuste v Německu říct, že zavádíte ve fabrice noční směny. Nebudete stačit utíkat. Že cizí firmy přinesly práci je sice pravda, ale druhá pravda je, že za tu práci by u nich doma musely sakramentsky přidat na platech. Zkuste práci v zahraniční firmě a uvidíte, že není všechno zalité sluncem.

  2. Níže o kvalitě s vámi nelze,než souhlasit. Ale ty divi jsou ohraná blbost,používaná politiky. Tak si kupte akcie těch společností (i jiných) a oni vám ty dividendy pošlou na váš účet. Možná by jste se divil, kolik lidí si tak přilepšuje .
   Ale ten, co všechno proválel u moře ,tak bude mít holt smolíka.

 3. To je blbost. V 75 letech nemůže většina lidí chodit do práce, protože by to fyzicky absolutně nezvládla. A snižování důchodů je také blbost, protože není možné, aby drtivá většina důchodců skončila na ulici, neboť by reálně neměla ani na nájem, natož na jídlo. V roce 2030 bude všechno o cca 200-300% dražší než dnes a důchody tento růst budou kopírovat. Paní ekonomka je s prominutím kráva a stát bude muset šetřit jinde, např. propuštěním zbytečných úředníků a ekonomů, či se bude muset dál zadlužovat. Beztak ty dluhy jsou jen čísla na papíře, fyzicky tolik peněz ani neexistuje. Jestli si někdo myslí, že současné zadlužení většiny státu je splatitelné, tak je blázen. Nedávno jsem někde četl, že by celosvětový HDP musel odpovídat HDP třech Zeměkoulí, aby bylo možné tyto v podstatě fiktivní dluhy zaplatit.

  1. jasně článek je nesmysl, měsíce tady píšou jak důchodci bohatnou, kolik se jim přidává a najednou úplně otočí. Mohla by se redaktorka domluvit s těma svými dvěma kolegy, ale to ne, Vlastně jejich prací je rozeštvat všechny proti sobě. Jednou píchnout do pracujících, potom vystrašit důchodce, v zápětí popíchnout očkované proti neočkovaným, aby to zakončili článkem, že očkovaný organizmus je továrna na mutace.

  2. “… V 75 letech nemůže většina lidí chodit do práce” – pravda, v mém okolí v současnosti většina umírá ještě před 70sátkou, takže do 75 by si to mohli odpracovat leda tak v přesýpacích hodinách, nebo jako anatomická pomůcka pro mediky. No a pak už důchod řešit nemusí. Jinak jak už psali jiní – furt řeší důchodce, ale všechny ty tunely a miliardy co mizí v zahraničí je nechávají v klidu.

   1. Tady jde jenom o hranici nároku. Když byl na MPSV p. Drábek, zavedl nynější systém. Když byl tázán, jestli náročném povolání( tavící, horník), vydrží dělat v tak vysokém věku, odpověděl: Vím, že ne. Ale půjde do předčasného důchodu, který bude menší a už se nezvýší, nebo půjde na pracák a pak bude důchod zase menší. A úplně nejlepší je pro stát, když se zaměstnanec důchodu nedožije, nebo je v něm krátce. Když se budu válet v PS jako Skopeček,za150000, tak tam můžu být i do sto let. Teď vám ukázali, že stále umí jenom brát těm, co je živí. A obratem strčí do kapes sobě, nebo vybraným kamosum.

  3. Nejvíce se mě líbí, jak ti rádoby odborníci vědí vše dopředu. Bylo by třeba jim razantně snížit platy, a oni by je ty jejich kecy přešly. Do důchodu v 75 letech? No jasně, z práce rovnou do hrobu!!!

  4. Naprostá pravda.Tato kráva,jak jste správně napsal nestojí za čtení.Může si podat ruku s Lukášem Kovandou.To jsou dva plašiči v tomto státě.Nejvíc zadlužené státy jsou USA a Japonsko a žádná bába tam nebrečí,že se zadlužují její vnoučátka.

  1. Souhlas to nebylo ani za feudalismu,když pán viděl,že člověk už je starý tak se na něho robotní povinnosti nestahovaly i když je pravda,že tehdy se 70 let a víc dožilo málo lidí,ale i takoví sem tam byli.

  2. Jim se to říká. Oni si sedí v klidu ve sněmovně občas se sejdou. Tak můžou jít do důchodu třeba v 90 letech. Lidí kteří dřou celý život ve fabrikách a dělají rukama,tak už je vidím jak tam dělají v 75 letech. Nevidí na to a ruce se třesou, vyhlídka je super

  1. Gustave zalez , tobě bylo dobré když jsi jako vrchní komouš v této zemičce všechno skurvil vykradl ve jménu diktatury.

  2. Ano žilo. Ale proč myslíte, že byla revoluce? Protože to bylo neudržitelné ekonomicky. I kdyby žádná revoluce nebyla, tak byste se dobře neměl

   1. Bylo to spíš přežívání. Pamatuji si jak mizerný důchod měli prarodiče. A ten jejich škaredý vlhký tmavý suterénní byt.

 4. To bylo keců před volbami že bude větší důchod že se může jít do důchodu už když budete mít odpracováno 35 let teď se rychle obrátila karta jen samé lži hlavně že se mají ve vládě dobře obyčejní lidí můžou chcípnout primo v práci že
  Sama verbeš ve vládě hnus

  1. Vy jste nějaká chytrá, kdo vám . něco povídal , není to náhodou někdo z PRagentury Čapákagrofert nebo vám to řekla pavlačovã drbna když padá mlha. A ta něco viděla z rychlíku Praha Moskva.

 5. Státní zaměměstanci si pořád zvedají platy a důchodce, by nejraději, pošlou do hrobu a to mám 10 Let URANU

 6. Tenhle stát je v hajzlu,vše prodané,není kde brát.Namiřit na důchody, jízdné, zaměstnance, a podobně je to nejjednodušší,Nulový odpor.Vdecne a věčne téma vsech vládnoucích niemandu,pro rozpočet 0,000hovno.Vse ostatní je v rukou korporatu,a tam jsou všechny vlády od sametu krátké.Manevrovaci prostor nulový, hlavně nikomu neslapnout na kuří oko.kecy,kecy kecy

  1. Jo,jo tady teď vidíte že socializmus byl pro lidi střední a dělnické třídy to nejlepší. A že byli mrtví a věznění ? To byli odpůrci a rozvraceči toho zřízení, jinak už by to co máte teď bylo v 68r. Ti odpůrci režimu nemysleli na blaho člověka, ale vše rozkrádat, zprivatizovat, jak to vidíte teď. Každý režim si brání své, škoda, že to komunisti neudrželi, měli bychom se lépe než současné bahno. A věřte, bude hůř, kapitalista nemá nikdy dost.

 7. Myslím si ,že třeba vůbec není zapotřebí ,aby naši politici brali takové peníze,….proč všem vadí důchodci
  Vždycky se to podává tak jako ,že důchodci vysávají státní kasu .
  Přitom si každý důchodce na svůj důchod odvedl dostatek peněz po dobu kdy pracoval…
  Jenže to se mladým moc neříká …
  U koryta je ODS ,tak by mohli konečně vrátit ty miliardy ,které si zapůjčili z důchodové rezervy , která v kase byla ještě z dob totalitních…
  Jak to ,že oni to uměli ušetřit a teď to nejde…paní Nerudová ?

  1. V průběžném systému žádný zaměstnanec neodvede na svůj důchod ani korunu, protože vybrané peníze jsou přesměrovány na stávající důchodce. Tenhle princip Vám asi zatajili jak Jágrovi elektrokolo.

   1. Vraťte se do školy, pokud jste tam někdy byl. Platíte daně ze všeho tzn i z rohlíku, elektřiny a všeho na co peníze dáte ze své zdaněné výplaty. Důchodce utratí důchod za – od nájmu všecko ostatní.

 8. asi by bylo namístě, agy si poslanci zmrazili platy, zrušil se senát a přestali se uměle vytvářet nová ministerstva, proč si máme utahovat opasky neustále jen mi ,obyčejní lidé, a ti nahoře budou nedotknutelní!!!!!my chceme taky důstojně žít a mít se dobře, koalice se nám teď bude jen smát????a bude si stěžovat, že za to nemůžou????a odchod do důchodu v 75 letech? to si snad děláte srandu, komunisti to měli dobře vymyšlené, do důchodu podle dětí (ženy)54, 55, 56 let, a mohli ještě pomáhat mladým, kteří chodili do práce, dneska když chcete pracovat, tak jen ve fabrice od nevidím do nevidím, řetězce ani nemluvím, a peníze, to je opravdu senzace, ale nejlépe se zaměstnávají důchodci, DPP, DPČ a zkrácené úvazky, to je prostě bomba!!!!!! jak se může tohle někomu líbit

  1. Ano ,máte úplnou pravdu. A naše ročníky tohle všechno odskačou. Když čtu co nás čeká nemám chuť už ani žít. Takhle jednat s lidmi je opravdu prasárna. Dnešní důchodci v mnoha případech mají spokojený život v současné době co se týče financi a v mnoha případech ani lidé co pracují od nevidím do nevidím nemají takový příjem jaký je nárůst důchodů. Proč my by jsme museli na vše doplácet ??? Ať se vláda zamyslí co to přinese . Kdybych tohle předpokládala v mládí ,tak nechci žádné děti ,nechci aby trpěli.

 9. Já už takhle žeru jen chkeba a ,,dopřeji si,,6 obedu levnych za mesic a jsem dost nemocná a vitamíny si proste nedovolim.už je to fakt hrozný a jiníjeste potraviny vyhazuji…..

  1. Šetřit na důchod? Nesmysl. Nedávno stál dům 100 000,- nyní ten samý stojí 8 milionů, jak můžete vědět, jaká bude hodnota peněz za desítky let? A kde budete šetřit? V soukromých penzijních fondech, které pak majitel vytuneluje…

 10. Ano, ty co nedělají celých 31 let od pádu komunismu za kterého fungovalo vše a všichni museli dělat,tak od převratu nedělají a berou sociální dávky v plné výši,nesmím opomenout že ty co dělají a čekají potomka tak nemají nárok na rodičovské přídavky,porodné a je jedno jestli je samoživitelka. Sociální správě stačí když budete bydlet s rodiči pod jedno střechou a ty dělají nebo berou důchod.Jeto ostuda toho to státu že lidem co dělají a rozhodnou se mít potomka tak stát jim nedá nic ač platí daně ze mzdy a manžel či druh pořád dělá.V Německu,ve Fvrancii,Italii,Rakosuku a cel EU,tedas mimo Bulhaska,Ruimunska,Slovenska kde lidi doslova živoří po přijetí Eura je minimální mzda 1600 EURO.U nás je minimální mzda 15200 kč,- a už se chystají o přijetí eura ! Měli hlasovat lidi ČESKÉ REPUBLIKY o přijetí eura,jinač tady budeme chcípat hlady a nebudeme mít ani na zaplacení,energií,hypoték,najmu či podnájmu.Nemůžou o nás rozhodovat ty co se spojili a sestavili stranu SPOLU,pod těmito stranami se dostala kmoci ODS která tady vše jen kradli vlastně podle Klause staršího se jen tunelovalo.od 1990 pod vedením ČSSD A TOP 09.jinač by se kmoci nikdy nedostali.

 11. Za co a na ci ukor si vlada parlament a ustavni cinitele zase budou zvysovat platy a zrizovat dalsi neschopna ministerstva.Odpoved te si kazdy sam ……… no na to nejchudsi, nejzraniteĺnejsi obyvatelstvo,na socialnine potrebny lidi.A u vesla opet stoji cela rada proflaklych polistopadovych “politiku” “ekonomu”z ODS,kteri uz “sve” odvedly u tuhle zemi ,tedy samozrejme ne sami, privedli na okraj zahuby.Kdo mel klapky na ocich a volil tohle svinstvo , at honem rychle procitne,protoze za ctyri roky bude uz pozde……..

 12. D. Nerudová prezentuje své názory a asociální postoje už s jistou zoufalostí, aby prosadila svůj pravicový názor.

 13. DOBRY DEN PANI POSLANCI Z KOALICE SPOLU.CO KDYBY JSTE SI UBRALI Z PLATU A PŘISPĚLI DŮCHODCŮM?CO VY NA TO?ZDRAVÍ VAS ANNA Z KARVINÉ

 14. to je přece blbost .pracující a jiní a důchodci jako i já 35 let pracující-zatím dlouho nedůchodce by měli pracovat až do smrti. proč důchod?aby vládní činitelé by měli co brát . poslanecké a jiné platy.vždyť se tak nadřou chudáci.jen by mne zajímalo který z nich by si to s námi vyměnil

 15. Nezbláznili jste se ? Odchod do důchodu v 75 letech ? Proč nesnížíte platy poslancům ! Hlavně že paní D. Nerudová bude spokojená a co ostatní ? Máme kvůli vašim výmyslům skončit na ulici ?

  1. To by jako mohla být prezidentka?Jako koho? Nehraje tu na patolízalku ?, Aby ji noví vládní nominovali? Bez sbírání podpisů?

 16. Po pětašedesátce to budou lidi při prodlouženém věku odchodu do důchodu řešit ID, málokdo bude schopen plnéhp výkonu, takže nula od nuly pojde

 17. Ale ty peníze nedocházejí. Ony už dávno došly. Situace ve které se svět téměř po dva roky nachází je celosvětově kouřovou clonou ke stovkám dalších selhalhání systému i k tomuto. K hospodaření celkově. Teď se bude ústy rýt zem a nikdo nebude mít odpovědnost. Ta je svalena na výtrus buňky. Tedy vir. Běžte si to s ním vyřídit řeknou. My nic. My muzikanti… a co uděláme? Prd.

 18. Nedávno chytrý Fiala v televizi řekl, že i když si přidali poslanci na platě, je to málo a nic to neřeší. Tak bych ho chtela vidět, jak žije s normálním platem, cca 30 tis hrubého. Tyhle paraziti co budou ve vládě myslí jen na svoje koryta. Dala bych jim max. plat 50.000 a víc ne. Chceš být politik a sloužit lidu, nebo jsi chrapoun nenažraný a jdeš si hrabat jen pod sebe?

  1. Vždyť mají k 100 tisicovemu základu desítky tisícovek různých příplatků, zaměstnávají rodinné příslušníky, na provoz kanceláře přes 20tisic Kč měsíčně, ani se neobtěžuji do ní přijít a udržovat styk s občany. Problémy běžných lidí je nezajímají, jenom hrabat pro sebe, víc a víc. Prosazují zájmy vlivných lidí, samozřejmě k oboustranné spokojenosti. Tebe voliči potřebujeme jen u voleb, u koryt si vystačíme bez tebe. Co na tom, že nemáš co jíst, kde bydlet a jak vše zaplatit. My se máme dobře.

 19. Důchodci, důchodci, důchodci……
  Proč se do této skupiny obyvatel pořád trefujete ? Ty lidičky celý život pracovali, aby ti kteří dnes sedí na vysokých postech, v senátu, ve sněmovně i ve vládě, podnikatelé, vedoucí firem, a mnoho dalších obyvatel naší země mohli zadarmo studovat a měli slušně placenou práci. Nikdo jim nic neodpustil, sociální dávky nebyly v takových výškách jako je tomu dnes, kdo nepracoval byl v kriminále. Dnešní doba ale podporuje nemakačenka tučnými sociálními dávkami a nevede ani nemotivuje je k práci a za to zase zaplatí důchodci?
  Ptám se :,, Dnes, kdy mnoho lidí přišlo o dodavatele elektřiny a díky tomu mají platit nehorázné částky jiným firmám se dostávají důchodci ( samozřejmě i jiné skupiny obyvatel) do tíživé situace a na sociální dávku která by rozdíl doplatila nemají nárok, protože mají životní minimum.
  Nepřizpůsobivý dostane sociální dávky, v mnoha případech jim sociálka platí nájem a rozdíl za energie jim bude doplacen.
  Proč se nesníží sociální dávky nepřizpůsobivým na přežívací minimum aby byli donuceni jít pracovat, proč se nepomůže seniorům s důchody hluboko pod průměrným důchodem, když jim kromě příspěvku na bydlení žádná jiná dávka poskytnuta nikdy nebude a mnozí jsou na pokraji chudoby?,,
  Chtělo by to naši vládu nechat žít s 11 tisíci, ze kterých mají zaplatit byt, léky a ještě se z toho obout, ošatit a uživit. Pak by snad pochopili, že život důchodců je za jejich celoživotní práci nedůstojný.

 20. Do důchodu v 75 letech ??? To může být reálné pouze pro poslance a senátory, ti totiž nepracují fyzicky ale lidé kteří těžce pracují jsou kolikrát vyřízení už v 65 a do 75 se ani nedožijí.

  1. Babička mi umřela v 76l, máma 78. její bratr ve 26,můj v 50,děda a táta nedožili 60let.! Všichni v podstatě dělníci. Co si kdo myslí ,že jsem udělal já ? má pravdu.

 21. Zrušte dávky netáhlum,aktivistum,neziskovkám a dalším podvodných dotaci jako má Fiala ODS!! ODS TOP KDU ODA CSSD zelení,véčkaři at vráti co nakradli a je na duchody na dvacet let dopředu a ještě zbyde! Dva biliony bastardi politiky rozkradli a vy řešíte duchodce proč ne zloděje,tuneláře,kmotry!

 22. Nedávno se zde objevil i článek o tom,že budou profese,které půjdou do důchodu dříve (hasiči,policie,horníci a další). Dokonce už nějaký všeuměl vypracoval plán jak to bude fungovat. Mělo by se jednat o zhruba 400.000 lidí. Už tehdy jsem psal že to je scifi.Mám pocit,že autorkou článku byla opět Karolína Baureová . Nyní píše ve zcela opačném duchu. Ano paní ekonomka Nerudová má pravdu,člověk nemusí být ekonom a je mu jasné,že tenhle systém jednou krachne a po roce 2035 nebude na důchody. Vždyť počet důchodce roste každý rok o tisíce a tisíce. Takže dnešní padesátnici a mladší mohou reálně počítat s tím,že až jim bude 60 a více tak žádný důchod nebude nebo pouze nějaká symbolická suma. Dělat do 75 let je absurdní. Dělníci a vůbec profese kde je třeba sílu,dobrý postřeh,zrak,rychlost jsou pro lidi do 50 max.55 let. To,že žádná vláda za 30 let nebyla schopna udělat reformu svědčí o tom,že nám vládli neschopni hajzli,kteří budoucím generacím zanechají mnoho problémů.

  1. Pokud vím já tak do pře časného důchodu před šedesátkou můžou jít policajti a dospělí chlapy co si hrajou na vojáčky jenom mu sej odsloužit určitou dubu v uniformě a ještě dostanou v důchodu pěkné renty.

   1. Víte to špatně,jsem bývaly polda,ale sloužil jsem jen 5 let ale mi bývalí kolegové odchází od policie po 20,25,30 letech ale důchod ještě nedostanou,nicméně mají nárok na takzvanou rentu ta se odvíjí od hodnosti a délky služby u policie. Takže třeba někdo kdo má 50 let a má odslouženo 25 roků může odejít od policie,ale do důchodu mu je vyplacená renta 15-20 táců dle hodnosti a délky práce.

 23. Nyní se hovoří o tom, že platy učitelů budou v průměru 130 000,- , predikováno 5% z HDP. Na obranu nedosahujeme ani 2% z HDP. Úroveň školství však podle ukazatelů klesá a konkurence schopnost našich VŠ je ve srovnání s ostatními státy tristní. Co tedy ti učitelé za ty peníze odvádí ?

 24. A kde jsou ty peníze co byly v důchodovém fondu? Bylo jich tam ještě nejméně na dvě generace! byly našetřeny v době, kdy byla u moci KSČ. Klaus a Topolánek si je půjčili , s tím, že je vrátí a dodnes nevrátili ani korunu! A dnes za chvíli nová vláda si nehorázně přidá balík a ještě je tak drzá, že si vytvoří nová ministerstva a nová místa v předsednictví sněmovny. Tak to vypadá, že máme čím dál větší zloděje ve vládě. Tihle nenažranci myslí jen na svoje břicha a na řadové lidi kašlou! To bylo slibů před volbami a ejhle, dobře vám tak všem voličům co jste ty zloděje volili. Máte co jste chtěli! Jen mě štve, že se svezu s vámi!

  1. V podstatě s vámi souhlasím a máte pravdu i v tom,že nás to čeká všechny i ty co tu svoloč nevolili i ti budou postižení.

 25. Před lety jsem četla jednu povídku od Neffa. Šedesátníci odlétali na krásný ostrov, kde si měli užít zasloužený odpčinek. Uprostřed moře se podlaha otevřela a všichni spadli do moře. Myslím, že jedině tak by mohla vypadat úspěšná důchodová reforma. Je mi šedesát a hledala jsem práci. Jsem středoškolačka s dobrým životopisem. Všechny odpovědi byly jako přes kopírák. Neodpovídala jsem hledanému profilu……

 26. Co kdyby už konečně vrátili ty miliardy, které si vzali z důchodového účtu a poslanci si odsouhlasili průměrný plat 7 600 Kč důchodci by mohli žít jak si zaslouží.

 27. Tak paní v podstatě říká, že věk odchodu do důchodu by měl odpovídat věku dožití mužů. Teď nedávno v Rusku toto zavedli. Ony chudé země ani jinou možnost nemají. Osudem mužů je pracovat celý život a osudem žen rodit, starat se o děti a vnoučata. Je to tak vlastně správné.

 28. no zajímavé že Babišova vláda ničím takovým nehrozila , naopak přidávala kde mohla a v EU jsme byli 4 nejméně zadlužený stát , všechny ostatní státy jsou podstatně víc zadluženi , krátí odchody do důchodu ,důchodci se mají 10 x lépe než u nás , jestli to nebude tím že nemají nesmyslný senát , a vládu s 300 poslanci , lidé budou muset jít znovu do ulic protože oni sami se nevyhodí ,respektive nic z tohoto nezruší !!!

 29. Brutální kapitalismu ukazuje svou pravou tvář.Kapitál nezná smilování,cítí kořist v našich podmínkách.

 30. Zrušte rovnou důchod a do práce budeme chodit do chcípnutí, abychom mohli živit nemakačenka a příživníky z řad rómů a cikánů. Fakt super vládo, to sme zase zvolili blbečky co si potřebujou nahrabat.

 31. To nemá v EU nikde obdobu. Frontální útok na důchodce a to ještě nevládnou. Oni se nezabývají tím, jak by ekonomika rostla ale stále vymýšlejí jak omezit mandatorní výdaje. Ta Nerudová je šílená, je to druhá Pekarová-Adamová. A té se bojí i Klaus. A to jeco říci!

 32. Paní by si měla uvědomit že také může přijít zestátnění a tím se změní důchodová politika !

 33. Domnívám se, že paní ekonomka blafuje. Ono není jen výběr pojistného ale existují i jiné zdroje. A pokud u sousedů dole tvoří důchody 13 až 14 % HDP a u nás jen 8% tak pořád máme kde brát. Možná že by stačilo zrušit pár politických neziskovek a peníze na ně dát raději seniorům. Také máme možnost zavést progresivní daně jak FO, tak korporací. Možností je mnoho. Takže když špatně odbarvená blondýna tvrdí že peníze na důchody nebudou zřejmě plní něčí zadání.

 34. Tohle už bychom si my občané neměli nechat líbit a měli bychom už něo dělat. Ti hajzlové u koryt si nestoudně nechali navýšit platy o 10.000Kč a na důchodcích budou šetřit. Tohle nebude vláda, která by měla sloužit lidem, ale krutovláda, která z pozice moci se bude lidem mstít. Když chtějí šetřit, tak by měli začít nejdříve u sebe.

 35. To je pořád stejné. Stát se rozkrádá, miliardy se objevují na kontech zlodějů a není na důchody. To je 30 let stejná písnička a asi za to můžou komunisti…..že!!!!

 36. Stát si musí dupnout a přinutit zahraniční firmy ,které mají v Česku své zahraniční podniky ,tak aby odváděly daně u nás !!!

 37. Co jste si zvolili,to máte.Jako by si to nikdo nepamatoval,co tu prováděli ,Hlavně ODS a TOP. A lidi to zvolí znovu.A ta obehraná píseň s vyváděním dividend?
  Tak i ten 2 a 3 důch .pilíř co vymysleli před léty, tak to je vyvádění vašich důchodů do ciziny. Jak? Tyto společnosti jsou akciovky pro výdělek majitelů. Takže spoříte i teď ve 3 pilíři,stát vám přidá 25% ,ale ten fond vám přidá 0,6% ,při inflaci 6%. a to tam ty peníze dáváte 20-30let,takže ten státní bonus taky pak nedává smysl. A zisky jdou k matkám-spíše zahraničním majitelům.
  Tak tohle teď pohrobci p.Kalouska opráší ? Tak už víte,za co pak dostal takový náš ministr financí ocenění od západních bankéřů?

 38. Tihle důchodci většinou volili Babiše, dobře jim tak. Tedˇ budou rádi, když je bude ODS , TOP 09 a KDU-ČSL zachranovat….

  1. Vážený pane kdo že bude zachraňovat důchodce. Tato staronová garnitura ha ha. Vy jste pozapomněl co prováděli když byly u koryta. Chrochty chrochty

 39. Ano, peníze je potřeba někde získat,ale nejdříve je seberem starým lidem. Co se pořádně podívat na nepřizpůsobiví. Ti co nepracují a nikdy pracovat nebudou. Ti jenom čekají na své dávky. A ty zrovna nejsou malé. Starší lidé celý život pracovali a tak si snad zaslouží slušný život.

 40. No tak hlavně že si ta verbež nahoře pravidelně zvedá platy, ale lidem kteří celý život pracovali dají pár korun a ještě je chtějí o 20% snížit, no hnus, že se nestydí něco takového vypustit z pusy.

 41. A co kdyby si nejdříve ubrali ti nahoře, kteří maji mnoho peněz, než ubírat stále chudým důchodcům? Důchodci máte na paškále stále, jak s důchodama, tak s jízdným. Tomuhle říkáte důstojné stáří? To je ostuda.

 42. No, hlavně že je na platy politickým vyžírkům, placení mezinárodně prohraných arbitráží, na placení do kasy NATO atp.
  Furt slyším, jak se musím jako občan uskromnit, ale když vidím tu politickou svoloč jak se veřejně arogantně vysmívá obyčejným lidem do xichtu tím, jak si odslouhlasí zvýšení platů, jak mizí peníze v černých dírách zdravotních pojišťoven atd, tak si myslím zda již není čas na vidle v ruce….

 43. Takže jsem zvědavá, co udělají s lidmi nad 60 let. Některé profese nad touto hranicí nelze fyzicky zvládnout a ty lidi na kancelářinu nebudou mít znalosti. A upřímně, nad 65 i tam je problém. Vidím to v práci. Výkon klesá, naučit se něco nového je nad síly těchto lidí. Spousta lidí 60+ začíná mít zdravotní problémy, ale na invalidní důchod to není. Takže nezaměstnanost bude stoupat, lidé nebudou mít na bydlení, léky atd. Spoléhat na to, že se postarají děti nelze, protože ti mají na krku drahé hypotéky, které budou platit do svých 60 let. Takže co dál? Lidé 60+ mají skákat z mostu??

  1. “Některé profese”. Ono je hlavně nespravedlivé nějaké dělení na profese, jak si s touto myšlenou začínají stále více ti nahoře pohrávat. To bude jak za socialismu – ja jsem dělník a kdo je víc! U dělníka je patrná hlavně “vnější” opotřebovanost. Opotřebovanost u lidí pracujících duševně se silně projevuje na psychice a může vést ke stavu vyhoření. Každý přece musel vědět do čeho jde, když si zaměstnání vybíral a pak prostě cokoliv je od určitého věku náročné. Od určitého věku někteří nejsou schopni ani správně kliknout na okno ve Windows nebo přejít na nový program se kterým mají pracovat. Pak takové samozřejmě zaměstnavatel propustí a nikdo je už nepřijme. No mohou pak třeba do těch dolů :-))) ale na to zas nikdy neměli fyzické dispozice.

 44. Lidé mají problem už v 60 letech natož v 65 do důchodu. Ať si ve vládě sníží platy o 20%, nebo i o 30%. Nevím za co berou naší vládní úředníci tak velký platy. Proč by na to měli doplácet obyčejní lidé, kteří přispívají do státní kasy. Ve vládě peníze rozkradli tak ať si taky sáhnou na platy dolů. Když člověk pracuje od 18 let tak si taky zaslouží klidné stáří.

 45. Na důchody si musíme údajně půjčovat a proto si dáme do programu snížení odvodů u zaměstnavatelů na sociální zabezpečení o 2 %, říká ODS a paní Nerudová, potencionální kandidátka na funkci presidenta.

  1. Na důchody si musíme půjčovat? a na platy poslanců a senátorů ne? a na to zbrojení taky ne?

 46. A co snížit nejméně o 50 procent platy poslanců, senátorů aj. představitelů státu a zrušit senát ty neberou 40 tisíc hrubého jako mi dělnicí jim se žije když přitom mají další zaměstnaní je to ostuda tak malý stát a mi máme senát

 47. Nevím ale každý je tu ekonom ale rádi jen jak my si utahneme opasek ale že by si utáhli sami a nebo banda politiku a úředníků

 48. Vůbec se nebudu divit tomu, když se začnou ze světa ztrácet poslanci, čili osoby za to zodpovědné. Zoufalí lidi, dělali vždycky zoufalé skutky!

 49. jsem id beru po 28 letech těžké práce 13276 Kč na juj to není neujdu více jak 100 metrů asi mne pošlou makat!!!

 50. Dvacetiletý když budou chytří, tak budou moci jít do důchodu dřív než jejich rodiče i prarodiče. Jen před tím problémem nesmějí strkat hlavu do písku a srát někde v rohu..

 51. Nebylo by lepší všechny duchodce postřílet aby Vám pořád neleželi v žaludku?Hlavně že je na dávky pro naše příživníky a na platy tech lumpu ve vládě.

 52. Ja jsem to vedel ze az ty hajlove ods,kdu atop pride kmoci tak si zvednou platy a lidi o penize oberou co jim dal andrej babis,chudak duchotci celej zivot dreli pro tendle stat a pridou ovsechno jsou to hyjeny vubec jim o lidi dole nejde de jim jen ojejich kapsu.

 53. To že všechny vlády od 1990 kradli,zlikvidovali fungující podniky misto s.ro nebo podobně je rozprodali a peníze si za ně uložili na své konta většinou do ciziny udělali z lidí nezaměstnané a bez domovce. A pustili sem cizinecké podvodníky,kteří zde provozovali poskytování půjček za nehorázné % od 70 až do 165% tím se ocitlo hodně lidi na ulici! Můžete namítat,že si nikdo nemusel od nich ty půjčky brát,ale když jste v nouzi a nutně to potřbujete tak si půjčite zřeba i od dábla a tyto nebankovní společnosti toho využívali a zneužívali!!! A tuto situaci v jaké lidi dnes jsou a celý stát můžou jen a jen politici a všechny vlády od 1990 a hlavně vláda ODS,která neoprávněně vládla 4 roky při čemž stihla rozdělit i Republiku! ,ale Toto neoprávněné vládnutí bylo 1990 až 1994! Rozdělení provedl Klaus s Mečárem někde na WC v Brně! Takže dnešní budoucí vláda ODS spojena s TOP9-STAN-KDU-čl a PIRáTU nebude absolutně lepší,ale na opak horší!!! Proto by to chtělo jako za husitu vyházet z oken!!! Fůj hrabošům,kterým nejde o lidi,ale o korita a moc!!!

 54. Petříku plně s Vámi souhlasím. Sami si přidávají takové nehorázné částky. Ať si zkusí žít z 10 000 Kč a platit nájem a ostatní. Že se nestydí.

 55. Téhle ekonomické krávě důchodci leží v hlavě hodně , tam vidí jak zjiskat prachy , že lidi makaji 48, 50 let pro ni nic neznamená ,ti co dělali ho..o tak by také měli dostat ho..o a ona by se měla zasadit aby po létech práce byli všichni řádně ocenění.Tahle odbornice se mám dojem chystá na hrad.

 56. Mě to připadá,že ji jde o to aby na ni hlavně zbylo hodně. Co kdyby se musely důchody procentně snižovat? To je obráceně tomu,jako se dnes vyšším přidává víc, tak by se jim víc ubíralo, a o to jim jde .A taková by zřejmě nebyla prezidentkou všech.

 57. Na migranty a nemakačenky je stále peněz dost a na politiky také!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Proč politici nemají plat podle průměrného platu!!!!!!!!!!!!!

 58. Lidi nebojte se, do půl roku budou nové volby a když ne, tak se ta naše sametová revoluce změní na revoluci hodně krvavou. Už se těším, jak půjdu co by důchodce bojovat se zbraní v ruce za lepší zítřky mladé generace. Zničíme Pražský hrad a zámek v Lánech a těším se na to, jak pověsím Fialu, Rakušana , Mynáře a spol a bude pokoj

 59. Ten kdo volil slepenec SPOLU,musi byt uplne slaboduchy,jednoduchy,nebo zcela zli druh cloveka.Vzdyt kampan postavili pouze na vztycenem prstu proti ANO.Jen hlupak to nevidel.Kmotři jako Mrazek,Pitr a jini vznikli v 90 letech za vlady ODS.Rozkradene stamiliardy.Babis je proti tomu uplny bridil.Dobrovolne jste nasadili smycku kolem krku nasi zemi a nasi budlucnosti.Ti se klepou na to az vse opet rozkradou.Takove clanky jsou ucelove,aby lidi kyvali.Jak stado.

 60. ……peníze nedocházejí….ale loupežníci, vypěstované z odnože ODS a Lidovců přicházejí….lide Český, Moravský i Slezský, velký pozor na ně !!!…..si myslím já !!!

 61. Prý jsou u nás 3 miliony důchodců. I kdyby se zrušil senát a politici si snížili platy, bude to jako když plivne. Zkusili jste si někdy spočítat, kolik za život zaplatíte na odvodech sociálního zabezpečení, z něhož se vyplácí důchody? Od této částky odečtěte peníze, které jste v životě pobírali při pracovní neschopnosti delší než 14 dní (protože 14 dní to – nevím proč – platí zaměstnavatel, který odvádí na sociální pojištění třikrát víc než zaměstnanec), a výslednou částku vydělte počtem měsíců, o nichž si myslíte, že budete v důchodu. Kolik vám asi vyjde? Nic moc to nebude. Hodně lidí si naivně myslí, že za život odvedli hodně peněz na sociálním pojištění a tudíž mají nárok na vysoký důchod. Kdybyste měli 50.000 základní plat, sociální je 4.250 za vás a 12.750 zaplatí zaměstnavatel, dohromady to je 17.000 korun. Pokud budete pracovat 30 let a stejnou dobu budete v důchodu, máte teoreticky šanci na stejně vysoký důchod – za předpokladu, že nikdy nebudete z této částky čerpat nic jiného. Upozorňuji, že ze sociálního se neplatí politici ani státní zaměstnanci; na jejich platy jsou určeny daně. A z jejich platů se rovněž odvede sociální pojištění. A kolik lidí má tento teoretický plat? Dost lidí má dva platy, aby vůbec uhradili své náklady, a i tak mají sotva 35.000 hrubého měsíčně. Tomu by odpovídal důchod 11.900 korun dle výše uvedeného vzorce. A lidé s jedním platem nebo pracující v šedé ekonomice jsou už na hraně minimálního nebo nulového důchodu. A když budeme počítat jen to, co si každý z nás odvede na sociálku bez zaměstnavatele, tak jsme v podstatě všichni bez důchodu. Tohle opravdu volá po reformě; nadávání a nářky nic nezmůžou. A pozdní odchod do důchodu? Kdo bude zaměstnávat lidi nad 70 let? Tak či tak skončí na úřadu práce, kde je bude živit stát. Ještě by byla jedna cesta, a sice uzákonit dvě či více pracovních norem – člověk by v práci teoreticky plnil normu na 100% ve věku 20-50 let, od 50-60 let už jenom na 80%, poté třeba 70%. Také by záleželo na tom, co by dělal. A nebo si nějaký chytrolín v politice myslí, že sedmdesátiletý člověk podá výkon jako dvacetiletý? To jedině při spánku, jinak těžko…

 62. Udělejte už konečně pořádek s cikány!!!!!!!!!!!Dokud bude možné,aby někteří spoluobčané,posedávající na lavičkách,a dělající bordel kolem sebe,se posmívali člověku který jde do práce a z práce,tak je asi něco špatně že?Hladový a neoblečený cikán konečně pochopí že by měl jít makat.Kdežto ted ,kdy dostane několik set tisíc v dávkách na celou rodinu měsíčně,ho to logicky a ni nenapadne.A ještě chodí po parkovištích a nákupácích a kradou pro zábavu a ze sportu.Kdy už se s těmito lidmi udělá pořádek?

 63. Na netahla larazotinich na dávkách to jim nic neřeknou ale do dochodce a pracujících se bude pořád někdo navazovat
  Neprizpusobivi se flakaji pobírají dávky práce načerno, Nelati daně, socilani a zdravotni začne pálí stát ať tahák oni místo lidi co by měly dělat do 70

 64. Kdy čoček mohl jít do eoxjodvu podél sebe nebo jak se na to cítí a místu něj poslaly makat neprozpisoboveho který nemůže dolozot že praciji to by se hned ušetřilo z dávek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *