ČEZ dramaticky zdražil elektřinu a plyn až o 100 %, a to i stávajícím zákazníkům. Elektřiny má přitom přebytek na vývoz

Akcionáři společnosti ČEZ, mezi které patří ze sedmdesáti procent také Česká republika, mají důvod k radosti. Na rozdíl od jiných dodavatelů totiž ČEZ přímo profituje ze zvyšování cen elektřiny na trzích. Kromě toho, že tuto energii domácnostem dodává, ji totiž ve velkém také vyrábí. Mimo jiné ve výkonných jaderných elektrárnách Dukovany a Temelín.

Fixace se nově příliš nevyplatí

Společnost ČEZ konečně vydala nové ceníky na příští rok, na které čekal celý trh. Do značné míry je totiž zejména další velcí dodavatelé budou následovat. ČEZ je v dodávkách elektřiny na českém trhu stále dominantním hráčem a vývoj na něm do značné míry ovlivňuje.

Nové ceníky přinášejí podle očekávání významné zdražení, a to na všech frontách. Týkají se také stávajících zákazníků, kteří mají uzavřenou smlouvu na dobu neurčitou bez fixace. Také oni si za odebranou kilowatthodinu silové elektřiny připlatí přibližně 80 %. To hned neznamená, že se o tuto částku navýší také celkový účet, protože ten zahrnuje další poplatky, například za distribuci. Přesto však bude zdražení více než citelné.

Zajímavé je, že aktuální situace na trhu vedla ČEZ k tomu, aby prakticky nerozlišoval ceny v tarifu bez závazku, tedy v podstatě na dobu neurčitou, a ceny zafixované. Pohled do nového ceníku okamžitě odhalí, že cena za elektřinu bez závazku a s fixací na jeden rok je stejná. Činí 6,55 Kč za kilowatthodinu v základním tarifu D01d. Pokud byste ale sáhli například po fixaci na 3 roky, platili byste dokonce ještě více, a to 6,68 Kč za odebranou kilowatthodinu. Z toho se dají usuzovat dvě věci: ČEZ aktuálně nemá zájem o klienty s fixací, případně počítá s tím, že ceny elektřiny do budoucna ještě porostou. Pouze tehdy by se totiž zákazníkům fixace na 3 roky vyplatila.

Zdražení elektřiny od ČEZ se netýká klientů, kteří už mají uzavřenou smlouvu s fixací. Ti budou vyšší ceny řešit až poté, co jim fixace doběhne.

Foto: Shutterstock

Zdražení plynu o 100 %

Společnost ČEZ vydala také nové ceníky pro plyn na dobu neurčitou. Zde je zdražení ještě citelnější, což je dáno tím, že plyn na světových burzách stoupá skutečně dramatickým tempem. Pro zákazníky s tarifem na dobu neurčitou to znamená okamžité navýšení ceny za plyn o 100 %. Zatímco dosud hradili za megawatthodinu 908 Kč, nově to bude už 1803 Kč.

A jaká je konečná cena za plyn, který se objeví na faktuře? Není to příliš povzbudivé. Domácnosti, které plyn využívají nejen na vaření, ale i topení a mají tak vyšší spotřebu, si musí připravit 2051 Kč za megawatthodinu, zatímco dosud to bylo 1162 Kč. Pro průměrný rodinný domek se spotřebou 30 MWh ročně to znamená navýšení téměř 27 tisíc ročně.

Ani v případě plynu ČEZ nijak nemotivuje klienty k tomu, aby si ceny nechali zafixovat. Platby při úvazku na tři roky jsou totiž lehce vyšší než na dobu neurčitou. Opět však může jít o sázku na to, že ceny ještě porostou.

Čtěte také: Další významný dodavatel elektřiny a plynu se hroutí. Nabízí “výhodné ceny”, ale pokud na ně přistoupíte, nedoplatíte se

Elektřinu ČEZ vyváží

V důsledku vysokých cen energií na sociálních sítích často zaznívají názory, jak je možné, že státní firma ČEZ může občanům tímto způsobem ceny navyšovat, když si elektřinu sama vyrábí a navíc vzhledem ke každoročním přebytkům i vyváží do zahraničí.

Důvod je jednoduchý. ČEZ totiž není čistě státní, ale polostátní firmou. Tento hybridní model, který přináší více problémů než užitku, znamená, že se vedení společnosti odpovídá nejen České republice jako dominantnímu vlastníkovi, ale také tisícům minoritních akcionářů. A proto se musí chovat tržně, tedy využívat růstu cen pro navýšení vlastních zisků. V opačném případě by totiž ze strany akcionářů, kteří se těší na štědré dividendy, žaloby.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Jde pravděpodobně o jeden z největších nešvarů současnosti, jen se o něm zdaleka nemluví tolik, jak by bylo potřeba. Vždyť se tu reálně ztrácejí peníze desítkám tisíc lidí, přičemž toto číslo pravděpodobně ještě poroste. Postihne to každého Nejrůznější organizované skupiny si rychle všimly toho, že Češi jsou stále obecně velmi důvěřiví a neočekávají, že by jim někdo chtěl udělat něco zlého. A na druhé straně slyší na nejrůznější výzvy k tomu, jak zhodnotit svůj majetek, případně slibované výhry. Různých metod, jak z lidí vylákat peníze, které už nikdy neuvidí, je celá řada. Tou nejjednodušší je poslat pod určitou záminkou SMS, která buď hrozí nějakým průšvihem nebo naopak něco slibuje. Připojena je výzva k akci, kde je třeba vyplnit osobní údaje. Na tom by ještě nebylo nic divného, pokud by mezi nimi nebyly i přístupové údaje k bankovnímu účtu. Pokud je odevzdáte, můžete si být jisti tím, že vám účet vyluxují. Podvody se to jen hemží na internetových tržištích, kde se Češi často pokoušejí prodat různé použité věci. “Měla jsem radost, že se mi na můj inzerát někdo hned ozval a že situaci rychle řeší,” říká pětadvacetiletá Míša, která prodávala starší dětské věci. “Okamžitě poslal odkaz na kurýrní službu, kde jsem měla vyplnit údaje včetně přístupu do bankovního účtu. Až potom mi došlo, jak moc jsem byla naivní.“ Přijdete o balík peněz Žena celkem přišla o 40 tisíc korun, které se podvodníkům podařilo z jejího účtu odčerpat, než banka transakce zablokovala. Podle České bankovní asociace bylo podobným způsobem napáleno téměř 70 tisíc klientů, kterým byla zcizena částka přesahující 1,35 miliardy korun. Na jednoho tak v průměru připadá enormní ztráta ve výši dvaceti tisíc korun. Může to být ale i podstatně více. Výjimkou nejsou případy, kdy lidé přijdou o stovky tisíc korun, respektive o veškeré celoživotní úspory. Čtěte také: Banky jdou náhle tvrdě po Češích. Přijdete tak o spoustu peněz, už zase vás škubou Ačkoliv se banky situaci snaží řešit, z jejich pohledu mají vše velmi dobře zabezpečeno a zbývá tedy především edukace klientů. To je ale nikdy nekončící práce, jelikož jsou jich miliony a nejrůznější podfuky mají stále sofistikovanější podobu. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]
Vypadá to, že chystaná důchodová reforma se stane největším tématem příštích týdnů a měsíců. Ostatně, jde o zcela zásadní změnu, která se dotkne úplně všech. Vzhledem k tomu, v jaké šlamastyce se celý důchodový systém ocitl, je třeba provést skutečně dalekosáhlé změny na všech stranách. Do důchodu dříve Všeobecně to pochopitelně půjde směrem, který se lidem příliš nelíbí. Produktivní věk se prodlouží a důchodový věk naopak oddálí. Smyslem je to, abyste v penzi netrávili tolik času. Podle aktuálních propočtů se počítá s průměrem 21 let a i to bude podle odborníků dost možná třeba ještě zrevidovat, jelikož je to příliš mnoho, vezmeme-li v potaz, že pro odchod do penze je třeba odpracovat 35 let. Ovšem s tím, jak se bude věk pro odchod do důchodu prodlužovat, je třeba zohlednit i velmi náročné profese, kterých by se to týkat nemělo. V některých případech by si dokonce měly polepšit a odejít do penze dříve než dnes. Do důchodu půjdou zcela jednoznačně dříve pracovníci spadající do 4. kategorie podle metodiky Bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. “To jsou práce, při nichž je vysoké riziko ohrožení zdraví, které nelze zcela vyloučit ani při používání dostupných a použitelných ochranných opatření,” uvádí web BOZP Info. Kdo tam spadá? Do této kategorie však aktuálně spadá necelých 20 tisíc lidí, což není mnoho. Ministerstvo práce a sociálních věcí ale už oznámilo, že dřívější důchod se bude týkat i řady profesí spadajících do třetí kategorie. Tam už jde teoreticky o téměř půl milionu zaměstnanců. Počítá se s tím, že dříve půjdou například zedníci, dlaždiči, obsluhovači důlních zařízení, montéři nebo pracovníci odvozu a recyklace odpadů. Překvapivě by se to mělo týkat také šéfkuchařů a kuchařů. Čtěte také: Jsem na světě 70 let, ale takhle špatně se mi ještě nežilo. Důchodkyně řekla, kolik skutečně dostává a co si myslí o tomto státě Je tedy vidět, že některé skupiny se do tohoto seznamu propracovaly a jiné nikoliv. Proč tam nejsou například pokojské nebo recepční, které také neustále stojí na nohou a vykonávají fyzickou aktivitu? Mnozí to zcela jistě budou považovat za nespravedlivé. Zároveň se tu vytváří skupina privilegovaných, a to často ne se zcela propracovaným argumentačním pozadím. Foto: Shutterstock, zdroje: SUIP, MPSV 1SdíleníSdíletTweet [...]
Lidem v České republice hrozí poměrně velký malér, o kterém většina z nich zatím nic moc netuší. Je to spojeno s držbou nemovitého majetku, která bude nově vyžadovat o poznání více povinností a papírování, než tomu bylo dosud. Jde tak trochu o vedlejší produkt schválení nového stavebního zákona, který přišel i s mnoha takzvanými přílepky, které z něho udělaly ukázkový paskvil. Dejte si papíry do pořádku Co mělo řešit zrychlení stavebního řízení, aby se v Česku konečně začaly pořádně stavět byty, které jsou potřeba jako sůl, paradoxně přináší ještě mnoho dalších komplikací, jež tu dříve nebyly. A to překvapivě i pro stávající majitele nemovitostí. Navíc neplatí, že by se nový stavební zákon týkal především developerů či stavebních společností, jak často panuje mylně rozšířený názor. Dotýká se úplně všech, a to i těch, kdo mají už postavený obyčejný rodinný domek. Nová regulace vstoupila v platnost od 1. ledna 2024, avšak celá záležitost je natolik komplikovaná, že druhá fáze přijde až od 1. července tohoto roku. Právě tehdy naběhnou i všechny možné povinnosti, které už však v té době musíte plnit. Odborníci se teprve teď seznamují s veškerými dopady, které novinka přináší, a informují o nich veřejnost. Ta tak může být ještě nepříjemně překvapena. Jako například v tomto případě, kdy se ukazuje, že lidé, kteří mají nějakou nemovitost, musí uchovávat její projektovou dokumentaci, a to tu, podle které se projekt nakonec realizoval. Nestačí tedy různé prvotní či pozměněné verze. Musíte mít v ruce papír, podle kterého se stavělo. Bude to hodně drahé Mnozí ho pochopitelně nemají, takže bude docházet k paradoxní situaci, kdy si budou muset opatřit projekt na základě toho, jak byl dům ve skutečnosti postaven, tedy jaksi reverzně. A teď se podržte. Netýká se to totiž pouze těch domů, které budou postaveny poté, co vstoupila novela stavebního zákona do praxe. Vše bude platit i zpětně na veškeré již postavené nemovitosti v České republice. Čtěte také: Výrazně vyšší dědická daň vás může odradit od toho, abyste odkázali nemovitost dětem Pakliže si říkáte, že to nebude tak žhavé, jak to vypadá a že na tuto hru nepřistoupíte, potom byste měli také vědět, jaké jsou v takovém případě sankce. Ty totiž nejsou vůbec nízké. Původně se počítalo s už tak vysokou pokutou ve výši 200 tisíc korun, avšak ta byla pro jistotu ještě navýšena na 400 tisíc. V případě, že tedy povinnosti nesplníte, připravte si rovnou tučný balík. Foto: Shutterstock, zdroje: ČKA, MMR, ČKAIT 83SdíleníSdíletTweet [...]

54 názorů k článku “ČEZ dramaticky zdražil elektřinu a plyn až o 100 %, a to i stávajícím zákazníkům. Elektřiny má přitom přebytek na vývoz

 1. V tomto podvodnickém zločinném systému,kde předseda vlády sám krade ač miliardář a nic nefunguje už nevěřím nikomu a ničemu. To je moje zkušenost a čím víc se mi potvrzuje že tady vládne bordel nad bordel.

  1. Měl by jste si uvědomit,že se u nás praktikuje brutální kapitalismus,který nemá v Evropě obdoby.Hlavní cílem zdražení je ožebračení lidu a de fakto snížit cenu lidské práce u nás.

  2. Andy vám jako Primeminister něco ukradl?? Za něho se přidávalo všem, aby se ekonomika zase rozhýbala a s tím spojená spotřeba: zaměstnancům (zdravotníci,hasiči,policisté a i ti chudáci učitelé) a i důchodcům. Zlepšilo se vybírání daní, které museli poctivě platit, do té doby, pouze zaměstnanci (EET moc a moc vadilo hlavně “poctivým” podnikatelům), což mu jistá skupina “takyobčanů” nikdy neodpustila, že?? Jak říkal komoří Lang v Císařově pekaři : “My jsme ochotni leccos prominout, ale jak se nám sáhne na majetek, tak neznáme bratra”.Tak hlavně, že nastupující “nová vláda” rozpočtové odpovědnosti začíná s 3 ministerstvy navíc+ s tím spojená administrativa, odmítnutí zmrazení platů politiků, ale určitě nebudou na její “vládnutí” doplácet děti našich dětí a jistě ani ne děti dětí našich dětí, stopro. Eče (místo ještě, jak říká můj vnuk) uvidíte tu jízdu z nejvyšší hory ČR Smrku ( jak to říkal bukanýr Bartoš, co zápasil s Krpym jako malý a přepral ho).

   1. Premir nakupoval továrny za odpisovou cenu z roku 1990,a obratem ve světové ekonomice ji zhodnotil 10 x,tak tu nepiš voloviny.

 2. Čez jsou tak jako většina distributoru svině zlodějské zneuživají současnou situaci !!! Cena elektřiny na burze v Lispku spadla o 22€ a do jara 2022 se očekává další sleva o zhruba 1/3 současné ceny !!! Ke zdražení tedy neni absolutně žádný duvod a je to svinstvo dobytka Beneše a jeho kámošu z vedení Čezu !! To samé plyn – Rusko je připraveno poslat do Evropy novým plynovodem Nordstreem 2 dostatečné množství a navíc na měsice listopad a prosinec se slevou 5% oproti cenám do řijna 2021 !!! Opět neni duvod ke zdražení plynu v Čr a když tak max. o 10% !!! Jak je možné že známí bydlící ve městě Mainz platí měsiční zalohu v bytě 3+1 na elektriku 51€ a na plyn 22€ a u nás chtějí ti zloději takové nehorázné zálohy ?!!!

  1. Vašim známým v Mohuči v SRNu to právě dotují čeští koncoví odběratelé energií ze svých čs.1/4 platů a důchodů, a to by bylo, abychom ten sockapitalismus nevybudovali a nenecháme si to nikým zhatit a všechny nepřátele EU necháme zlikvidovat holomrázem a né, že si budou přitápět krbem na dřevo, nebo fujfuj násypnými kamny na fujfuj uhlí! Dnes na rozhlas.stanici F1 mluvili obyvatelé Slovenska, kteří také byli u BE a jejích dceřinných společností a jejich zvýšení bude asi tak 2-3 Eura měsíčně, a to jen proto, že tam mají domácnosti ceny zaručené a zastropované státem. Tak na SK to jde, ale tady, u polostátního ČEZu ne. A tak už udělejte konečný výprodej ČR, tedy toho, co nám ještě zbylo a fertig a udělejte z nás nejvýchodnější spolkovou zemi č.17 SRN.

  2. Já platím v Polsku zálohy na elektřinu společnosti Tauron 173zł měsíčně. Zlotý je teď plus mínus halířky 5.50 kč. Za spotřebiče, jako ohřev vody koupelna, pumpa ze studny do tlakového zásobníku pro rozvod vody v baráku, průtokový ohřívač vody v kuchyni, dvě lednice,el. sporák zapojený na třístovku, mražák, dvě televize, počítače, spoustu osvětlení po baráku, v kolně, kurníku, pořád něco kutím(el. teleskopicka pila na ořez stromů, el. strunovka, fryčka, vrtačka apd… Tady chodí vyučtování co 6 měsíců a přešvihl jsem spotřebu a doplácel k záloze ještě 400zł a zvýšili mi zálohy na dvě kilča zł teď od dalšího měsíce oproti těm 170.
   Já právě nevím co se to v Česku děje. Ale jsem rád, že to nemusím řešit.

 3. Prolhaní podplacení novináři. Většinový vlastník nikdy nerozhoduje podle přání menšinového. Nepotřebuje nikomu nic vysvětlovat. Neomezuje nikoho na jeho právech. Jednoduše se hlasuje a většinový vlastník zcela zákonně rozhodne váhou svých hlasů. Menšinový si může chybějící akcie přikoupit, jsou-li na prodej, případně kdykoliv může své akcie prodat, má-li komu. Toť vše. Vaše novinářské bláboly o povinné maximalizaci zisku si nechte, nikdo tu na pohádky není zvědavý.

  1. No, a kdo je u ČEZu ten majoritní vlastník akcií?? ČR, nebo klan Klausů s kamarádíčky Romanem, Benešem a kdoví ještě kým?! Někdo prostě musí zaplatit 600 mio Kč dividend p.Romanovi, aby měl na rozvoj prestižních škol PORG v Práglu. Takový filantrop p.Roman a další kámoši zase nejsou, aby to cálovali ze svých, co??! Takže to zase zaplatí koncový trouba (pardon český odběratel) za několikanásobek cen odběratelů např.v SRN, proti nimž máme totiž 1/4 platy a důchody. Já jen, že ty “přebytky” vyvážené energie se vyrábějí ve fujfuj JETE a JEDU, které financovali z rozpočtu zaniklé ČSSR ti fujfuj Komančové a postavili ti ještě větší fujfuj Rusové. A ještě perlička. Dnes zase teče plyn Jamalem přes BY, Polsko do SRN odkud proudí zase k nám, protože nemáme dobré a normální vztahy, jako má třeba Uhersko, s Ruskem a nemáme s ním uzavřené kontrakty. Kdeže jsou doby, kdy Transgas sídlil v Praze nad muzeem a řídilo se to odtamtud. Holt debilní přejmenovávání jistých náměstí v PZE, odtraňování soch v PZE a stavba pomníčků v Řepákově v PZE nese své shnilé ovoce. Maďaři dostali v r.1956 těžce na zádel od maršála K. a dnes mají s RF naprosto normální obchodní vztahy, ale my pořád budeme tahat kostlivce z 68´ze skříně a budeme do Ruska pořád vandrovat. Ale co, my na to máme, ale zase jen někteří. Hlavně pozor na uhlíkovou stopu, Green Deal a ekoGRETÉnismus forever a nikdy jinak !!!

  2. Musíš si uvědomit,že největšími majiteli akcií po státu jsou manažéři ČEZ a věř ,že budou svoje práva protěžovat co nejvíce.

  3. Přesně kdyby tomu tak bylo , tak by na slovensku jejich dceřinná společnost zvýšila taktéž tak razantně ale nestalo se!

 4. Argumentace “národního přebytku” je totálně a absolutně nesmyslná, když tu máme z nařízení EU jednotný trh. Tedy autorka se může ptát jen a pouze na to, zda EU má přebytek energie na vývoz.
  Díky jednotnému trhu je šumafuk, jestli ČEZ prodává v Kladně, nebo v Lipsku. Cena se srovnala, bo máme jednotný trh, logicky.

 5. To se to ždima , když jim komunisté postavili jaderné elektrárny. Oni za 30 let s mobily a počítači neudrží v provozu ani D1.

 6. Temelín měl být státní ,stejně jako uhelné doly a všechna nerostná bohatství naší země. Teď všichni spolumajitelé ,či majitelé mohou ,klidně i stát vydírat , samozřejmě legální cestou.. Jednou je energetická krize, která má dopad na všechny občany naší země ,proto by měl stát tuto možnost využít, nabídnout akcionářům Temelína paušální odkup jejich akcií ,aby v příštích letech mohl sám rozhodovat ,co a jak s vyrobenou el. energií…Kdyby se to akcionářům nelíbilo ,tak zestátnit a nazdar…

 7. Je tedy jediné řešení a to aby stát byl zase 100 % vlastníkem. Jen absolutní kretén mohl prodat ČEZ i když menšinový podíl. Druhý debilní krok byl souhlas s tím, aby cenu elektřiny určovala burza v Německu. Prostě z nás Němci udělali kokoty opět a odborníci to schvalovali. Z toho plyne že i debil se může vydávat za odborníkam poku d z toho má někdo profit…

 8. Vtipné je na tom to, jak si od nás chtějí nechat zaplatit dostavbu Dukovan a případně Temelína. To už je fakt vrchol… Ať si tu dostavbu zaplatí ti jejich akcionáři. V případě, že se ceny řídí burzou, tak je úplně jedno, jestli elektřinu vyrábíme, či jí na té burze koupíme od jiného státu. Fascinuje mě, jak si to všechno necháme líbit. Nikde nikdo nesvolává žádné demonstrace a všichni dělají, jakože se nic neděje a všechno je v cajku. Nechápu…

  1. Tak asi to vaši spoluobčané berou tak, že cajk. Co se ještě musí stát, aby Čechové odložili ovládače a opustili gauče? A šli do těch ulic. Co všechno ještě? 🤨

  2. Já jsem akcionář a žádnou dostavbu nechci. Od té doby co Stanjůra ,Adamová ,Rakušan a Bartošek prosadili vyřazení Ruska ze stavby, kteří by to postavili třeba za polovinu, tak ti západní, co už leta žádnou nedokončili a radši zkrachovali jak BE, tak ať si to staví na západě ,když tam energii stejně musíme odevzdat.

  3. Přesně tak nechápu proč stavět další blok Dukovan když stejné vyrobená energie jde za levné peníze na burzu a pak ji musíme za draho nakupovat to je na hlavu kdo to podepsal by mněl být už dávno v teplákách, pochopím přebytky posílat na burzu ale takhle?

 9. Vstup do zelené zóny je turbulentní. Co kdo chtěl to má.
  Zelený eko bolševizmus.
  Univerzálním nepřítelem je počasí, které prostě ovlivnit nejde. Utopií je, že bude na planetě vždy teplota stejná, plus mínus půl stupně. Za neúspěch tohoto marného boje vždy bude moci nehodný a neposlušný lid. A zelená totalitní vláda bude jediná správně konající.

 10. Žiju v Polsku. Platím na baráku plným spotřebičů co zrovna nespoří 200 zł měsíčně společnosti Tauron. Do minulého měsíce jsem platil 173 zł měsíčně. Zł cca 5.50kč. Zvýšili mi mírně zálohy jelikož tady je vyúčtování co půl roku, že jsem platil nedoplatek k poslední záloze 400zł.Nevím co se to v Česku děje? Ale OK, že to nemusím řešit. Paradox. Za cca 20min autem jsem za řekou v Těšíně, když potřebuji a jiný svět. Stavil jsem se v Albertu v Těšíně a koupil oblíbené tři poměrně malé paprikové klobásky za 119kč! Nic v tašce a kilo v zádeli. Jak jsem vystřelil zpátky hezky domů na druhou stranu řeky? Fofrem. Ale chutnaly. To zase jo😆. Je to tu v polském Cieszynie jak v Karviné kdysi u Tesca. Samé auta s českými SPZ a davy okupujících zdejší Kaufland(pardon, nakupujících), Biedronky, Targowiska apd. Někdy mám pocit, že jsem Česku dostatečně neutekl🤨, když se vypravím z domu do blízkého Polskiego Cieszyna( cca 15min autem) . Nájezdy přímo. Podporují nám Polskou ekonomiku hezky, jsou vítáni. Chudáci obchodníci v Česku okolo hranic. Vždy nás po přejezdu hranic s ženou fascinuje ta změna. Jako tlesknutí dlaněma. Přejezd přes most a z Evropy v Šanghaii. Z města plného lidí za řekou, plných cukráren, kavárniček, restaurací, obchodů, náměstí, hezky oblečených lidí najednou prásk. Prázdné ulice, poloprázdné podniky všeho druhu a Vietnamci a jeden jejich krámek za druhým, kdy nemají co pořádně prodávat a tak jak bylo sluníčko seděli venku na skládačkách s náhubkem a surfovali na telefonech. To je panečku něco. A taky Rómové a sem tam nějaký feťák a bezďák s kárkou plnou harampádí. Jo! A vždy počítáme fízlácka auta při trase do Nošovic, kde občas zajedeme za rodinou. Jednou jsme jich napočítali 7!!! Sedum na cca 20,25 kilometrech. V době zákazu přejíždění okresů stály vždy skoro dvě naproti sobě přes cestu v takové dolince, kde se křížil Karvinský okres s Frýdeckým. Totál policejní stát. Při cestě z Gliwic po A1 do Gdyně k Baltu nepotkáme zpravidla ani jedno Polské policejní auto. Je to komické. Stejně, jako zlodějské zálohy v Česku na energie. Ale co národ dovolí to má.

   1. Děkuji paní Heleno. Víte co to je za smutek, když Vám ukradnou i mnozí spoluobčané Vaši vlastní zemi? Já jsem v Česku prožil dětství a moc hezké. Měl jsem úžasné prarodiče hlavně. Pak první lásky, studium a spousty životních příběhů. Práce kterou jsem žil a dělal ji 15 let, když mi ji v Březnu 2020 zavřením hranic vzali a už nevrátili, ani po znovuotevření. Prostě obchod s přímou účastí na České a Slovenské straně skončil. Pak to zoufalství co budu dělat? A nešlo jen o obživu, ale srdcovku. Nemohu za zapšklé lidi co chodí vydělávat jen pro peníze. Moje práce bylo mé hobby a prachy byly pouze důsledek. Teď vidíte, jak se vám před očima mění zem a lidé v ní. Jsem velmi vnímavý a intuitivní člověk. Byl jsem v permanentní depresi. Bylo mi od začátku jasné, že politici lžou, když slibovali lidem návrat do normálu, ať vydrží ještě týden, ještě 14 dní, měsíc. Pak Hamáček začal nakupovat vodní děla na svůj národ. Pomocí policejních provokatérů rozprášili staromák v Praze a to jsem si byl jist, že nemohu dále setrvávat na Titaniku a skočil jsem do záchraného člunu emigrace. Jinak to nazvat nemohu. Stěhujete se, když chcete. Když musíte z politických důvodů je to emigrace.Chtěli jsme se ženou do Brazílie, protože Evropa je celá v kleštích psychopatů a zločinců jen jinde je to lepší, než onde. Otázka, jak dlouho. Odrazuje nás od cesty za moře letecké společnosti, které úplně zfašizovali podmínky letů. Diskuze na dlouho. Ale asi jsme zaváhali. Je to horší a horší. A víte proč Brazílie? Pro zpravodajskou hysterii médií o korona katastrofě s hromadnými hroby a diktátorem Bolsonárem. Jak dnes někdo takto plive na nějakou zem je pro mě zajímavou.. Globalistům taková zem a vedení vadí. Začal jsem zjišťovat fakta a ne výblitky. Moc by jste koukala. Mám ve Fortaleze nového kamaráda, ale jsme prostě pořád v EU. Vyčkáváme. Pokud sledujete, pak Poláci jedou suveréní politiku nepodřízenou Bruselu. Dává nám to tu jakousi naději… Uvidí se. Rozhodně žijeme se ženou v určité pohotovosti se sbalit třeba ze dne na den, jako to bylo téměř při odchodu z Česka. Nebojíme se nových věcí a věříme si natolik, že se uživíme všude. Chceme však žít svobodně a rozhodovat o sobě my sami a ne, aby to dělal za nás zaprodanec Vojtěch, Babiš, Fiala a jim podobní s Flégrem na odznáčku na klopě jako maskotem. A víte kdo nám vadí víc, než tito kašpaři? Jejich pomahači a přisluhovači jednotlivců z národa. Každý ten debil co jim odevzdal na zlatém podnose svůj vlastní život a myslí si dokonce, jak je tímto poslušným aktem zodpovědný a nutí k tomu všechny ostatní. Hnusnými příspěvky na soc. sítích, hloupými p|ipomínkami na ulici, udáváním policii apd. V takovém prostředí se nedá žít. Jsou jako kocourové pana Pinajse. Dostanou nažrat, pohladit, poradit nesmysly a až ztloustnou z toho bezstarostného blahobytu, kdy pan Pinajs ví nejlépe co je pro takového kocoura nejlepší, tak ho picne na sádlo. Ubohý národ ubohých lidí. Těch co jim to došlo, už dávno, že jsou na sádlo je menšina a neobstojí. Proto jsme na ústupu pryč. Ale stýská se mi. Vždycky bude. Ale takový je život.

  1. No jo u nás jde mládež protestovat za ptákoviny jako ubližování gejů v tramtárii ale pro naši budoucnost nezvednou zadek asi jsou spokojeni hlavně když můžou čumět do mobilů.

   1. Pane Jarku to je pravda, ale má druhou stranu. Je mi přes padesát. Cítím se spoluzodpovědný. Kdo je to naučil? Kromě toho, že systém dlouhodobě připravoval takovou generaci, tak každý otec, každá matka jsou vinni za to, že takovou generaci máme. Není to jejich průser, ale naše vlastní selháni, které se nám teď neskutečně vymstí.

 11. Doplním ještě k předešlému komentáři, že si spousta Čechů vylepšuje rozpočet tady v Polsku k těm zálohám na energie, už tak ždímajíc peněženku tím, že se tu neumí chovat. Jedou za levnými nákupy, které se jim prodraží o pokutu za prasácké parkování okolo tržnice na travnatých plochách. Prostě městské zeleni. Byl jsem svědkem toho, jak městská vytahovala jednu botu za druhou, až nestačily, tak dávali za sklo papír a přes kliku dveří |idiče lepící pásku jako exekutoři s výstrahou zákazu manipulace s vozidlem před zaplacením pokuty. Jak Češi stále nasazují na Poláky jako řidiče a chovají se v cizině jak? To jen tak na okraj k platbám pro ČEZ.

 12. jen pro srovnání o těch akciových společnostech
  akcie ČEZ si můžu koupit dokonce na Wall Street v Americe
  akcie Agrofertu vlastní jeden zloděj,
  a když sháníš jeden vydaný korunový dluhopis na 7%,
  tak máš smůlu
  a to tady někdo vykřikuje,
  znárodnit akciovou společnost ČEZ
  energie je důležitá komodita, a to jako žrádlo není ? :-)))

 13. Není ta burza formou kartelové dohody, když zákazním “nemá volbu” a elektřinu užívat/nakupovat musí? Ceny na burce stanovuje “Evropa”, ale naše příjmy jsou stále výrazně pod průměrem a tedy jednotná cena elektřiny nás zatěžuje mnohem více, něž většinu “západních” obyvatel – tj. těch obyvatel, kteří se pyšní zeleným přístupem a v důsledku jejichž technický iracionámních rozhodnutí k tomu stavu došlo a trvá!?
  Akcionářů je mi líto, ale v takto strategickém médiu bych čekal něco jako “přiměřený zisk” a nikoli urvi, co můžeš. Navíc břímě rozhodování je z principu zejména na většinovém vlastníkovi.

 14. Řešení není ani moc složité,cena akcie ČEZu je hluboce podhodnocena a proto by měl ČEZ dostat od vlády úkol nakoupit 20% akcií třeba po 2% ročně a zbytek do 100% vyvlastnit.

 15. Měli bychom již pochopit,že manažment vlastní moc akcií a udělá vše abychom zchudli.Nic jiného bych v tom nehledal !

 16. Naše jaderné elektrárny vyrábějí El. Proud. V ČEZ má většinu stát. Takže ČEZ si kupuje proud který vyrábí ??!!! A pak ho dráze prodává?….chápal bych když prodá do zahraničí ale dusit naše obyvatelé jejichž stát vyrábí proud je na palici a nehorázná prasárna !!

 17. Proč by měli lidé v Česku platí drahou elektřinu když ji má přebytek považuji za sprostý a hulvatstvi. Nahoře si dávají obrovský platy a zase to odnesou obyčejní lidé. Vykládá se jak podnikatele kradou, ale největší zloději jsou na vysokých místech.

 18. …takže za naše peníze (daně) se postavil Temelín, aby nás mohl ždímat na cenách elektriky a ještě mu z našich daní dostavíme další bloky… inu czech republic

 19. To je ok, pretopeny byty, domy atd., lepsi koupit si poradnej kabat a nechodit doma v kratasech i zdrazovani napr. jidla super aspon si ho lidi zacnou trochu vazit, kontejnery jsou toho plny a tem, co na to skutecne nemaj musi stat pomoct a nevyhazovat penize nesmyslne na davky nepotrebnym

 20. kde jste ovce náměsti to jste knučeli za Babiše a ted držíte huby piráti,Minář,novináři,politologové,proč nekvičíte!

 21. To je jen výsledek toho ,,slavného” burzovního systému.Za levno vyrobíme a za hubičku dáme na burzu.Potom to pro nás za draho nakoupíme zpět.
  To je opravdu ekonomický zázrak,jaký je možný jen u nás.Na burzu by měla jít jen nadvýroba.Navíc děláme Němcům užitečné idioty tím,že tranzit
  jejich elektřiny přes naše území jim děláme zdarma a ještě jsme kvůli tomu museli za naše peníze vybudovat vyrovnávací trafostanice,jinak by nám
  díky jejich přetokům kvůli jejich nestabilního systému z fotovoltaiky a větrníků hrozil blockaut.Máme to opravdu kvalitní ekonomy ve vládách.
  Nebo jsou opravdu kvalitní,ale do vlastních kapes z úplatků za toto.Jinak
  si to opravdu nedokážu vysvětlit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *