19. 7. 2024

54 příspěvků u článku “ČEZ dramaticky zdražil elektřinu a plyn až o 100 %, a to i stávajícím zákazníkům. Elektřiny má přitom přebytek na vývoz

 1. V tomto podvodnickém zločinném systému,kde předseda vlády sám krade ač miliardář a nic nefunguje už nevěřím nikomu a ničemu. To je moje zkušenost a čím víc se mi potvrzuje že tady vládne bordel nad bordel.

  1. Měl by jste si uvědomit,že se u nás praktikuje brutální kapitalismus,který nemá v Evropě obdoby.Hlavní cílem zdražení je ožebračení lidu a de fakto snížit cenu lidské práce u nás.

  2. Andy vám jako Primeminister něco ukradl?? Za něho se přidávalo všem, aby se ekonomika zase rozhýbala a s tím spojená spotřeba: zaměstnancům (zdravotníci,hasiči,policisté a i ti chudáci učitelé) a i důchodcům. Zlepšilo se vybírání daní, které museli poctivě platit, do té doby, pouze zaměstnanci (EET moc a moc vadilo hlavně “poctivým” podnikatelům), což mu jistá skupina “takyobčanů” nikdy neodpustila, že?? Jak říkal komoří Lang v Císařově pekaři : “My jsme ochotni leccos prominout, ale jak se nám sáhne na majetek, tak neznáme bratra”.Tak hlavně, že nastupující “nová vláda” rozpočtové odpovědnosti začíná s 3 ministerstvy navíc+ s tím spojená administrativa, odmítnutí zmrazení platů politiků, ale určitě nebudou na její “vládnutí” doplácet děti našich dětí a jistě ani ne děti dětí našich dětí, stopro. Eče (místo ještě, jak říká můj vnuk) uvidíte tu jízdu z nejvyšší hory ČR Smrku ( jak to říkal bukanýr Bartoš, co zápasil s Krpym jako malý a přepral ho).

   1. Premir nakupoval továrny za odpisovou cenu z roku 1990,a obratem ve světové ekonomice ji zhodnotil 10 x,tak tu nepiš voloviny.

 2. Čez jsou tak jako většina distributoru svině zlodějské zneuživají současnou situaci !!! Cena elektřiny na burze v Lispku spadla o 22€ a do jara 2022 se očekává další sleva o zhruba 1/3 současné ceny !!! Ke zdražení tedy neni absolutně žádný duvod a je to svinstvo dobytka Beneše a jeho kámošu z vedení Čezu !! To samé plyn – Rusko je připraveno poslat do Evropy novým plynovodem Nordstreem 2 dostatečné množství a navíc na měsice listopad a prosinec se slevou 5% oproti cenám do řijna 2021 !!! Opět neni duvod ke zdražení plynu v Čr a když tak max. o 10% !!! Jak je možné že známí bydlící ve městě Mainz platí měsiční zalohu v bytě 3+1 na elektriku 51€ a na plyn 22€ a u nás chtějí ti zloději takové nehorázné zálohy ?!!!

  1. Vašim známým v Mohuči v SRNu to právě dotují čeští koncoví odběratelé energií ze svých čs.1/4 platů a důchodů, a to by bylo, abychom ten sockapitalismus nevybudovali a nenecháme si to nikým zhatit a všechny nepřátele EU necháme zlikvidovat holomrázem a né, že si budou přitápět krbem na dřevo, nebo fujfuj násypnými kamny na fujfuj uhlí! Dnes na rozhlas.stanici F1 mluvili obyvatelé Slovenska, kteří také byli u BE a jejích dceřinných společností a jejich zvýšení bude asi tak 2-3 Eura měsíčně, a to jen proto, že tam mají domácnosti ceny zaručené a zastropované státem. Tak na SK to jde, ale tady, u polostátního ČEZu ne. A tak už udělejte konečný výprodej ČR, tedy toho, co nám ještě zbylo a fertig a udělejte z nás nejvýchodnější spolkovou zemi č.17 SRN.

  2. Já platím v Polsku zálohy na elektřinu společnosti Tauron 173zł měsíčně. Zlotý je teď plus mínus halířky 5.50 kč. Za spotřebiče, jako ohřev vody koupelna, pumpa ze studny do tlakového zásobníku pro rozvod vody v baráku, průtokový ohřívač vody v kuchyni, dvě lednice,el. sporák zapojený na třístovku, mražák, dvě televize, počítače, spoustu osvětlení po baráku, v kolně, kurníku, pořád něco kutím(el. teleskopicka pila na ořez stromů, el. strunovka, fryčka, vrtačka apd… Tady chodí vyučtování co 6 měsíců a přešvihl jsem spotřebu a doplácel k záloze ještě 400zł a zvýšili mi zálohy na dvě kilča zł teď od dalšího měsíce oproti těm 170.
   Já právě nevím co se to v Česku děje. Ale jsem rád, že to nemusím řešit.

 3. Prolhaní podplacení novináři. Většinový vlastník nikdy nerozhoduje podle přání menšinového. Nepotřebuje nikomu nic vysvětlovat. Neomezuje nikoho na jeho právech. Jednoduše se hlasuje a většinový vlastník zcela zákonně rozhodne váhou svých hlasů. Menšinový si může chybějící akcie přikoupit, jsou-li na prodej, případně kdykoliv může své akcie prodat, má-li komu. Toť vše. Vaše novinářské bláboly o povinné maximalizaci zisku si nechte, nikdo tu na pohádky není zvědavý.

  1. No, a kdo je u ČEZu ten majoritní vlastník akcií?? ČR, nebo klan Klausů s kamarádíčky Romanem, Benešem a kdoví ještě kým?! Někdo prostě musí zaplatit 600 mio Kč dividend p.Romanovi, aby měl na rozvoj prestižních škol PORG v Práglu. Takový filantrop p.Roman a další kámoši zase nejsou, aby to cálovali ze svých, co??! Takže to zase zaplatí koncový trouba (pardon český odběratel) za několikanásobek cen odběratelů např.v SRN, proti nimž máme totiž 1/4 platy a důchody. Já jen, že ty “přebytky” vyvážené energie se vyrábějí ve fujfuj JETE a JEDU, které financovali z rozpočtu zaniklé ČSSR ti fujfuj Komančové a postavili ti ještě větší fujfuj Rusové. A ještě perlička. Dnes zase teče plyn Jamalem přes BY, Polsko do SRN odkud proudí zase k nám, protože nemáme dobré a normální vztahy, jako má třeba Uhersko, s Ruskem a nemáme s ním uzavřené kontrakty. Kdeže jsou doby, kdy Transgas sídlil v Praze nad muzeem a řídilo se to odtamtud. Holt debilní přejmenovávání jistých náměstí v PZE, odtraňování soch v PZE a stavba pomníčků v Řepákově v PZE nese své shnilé ovoce. Maďaři dostali v r.1956 těžce na zádel od maršála K. a dnes mají s RF naprosto normální obchodní vztahy, ale my pořád budeme tahat kostlivce z 68´ze skříně a budeme do Ruska pořád vandrovat. Ale co, my na to máme, ale zase jen někteří. Hlavně pozor na uhlíkovou stopu, Green Deal a ekoGRETÉnismus forever a nikdy jinak !!!

  2. Musíš si uvědomit,že největšími majiteli akcií po státu jsou manažéři ČEZ a věř ,že budou svoje práva protěžovat co nejvíce.

  3. Přesně kdyby tomu tak bylo , tak by na slovensku jejich dceřinná společnost zvýšila taktéž tak razantně ale nestalo se!

 4. Argumentace “národního přebytku” je totálně a absolutně nesmyslná, když tu máme z nařízení EU jednotný trh. Tedy autorka se může ptát jen a pouze na to, zda EU má přebytek energie na vývoz.
  Díky jednotnému trhu je šumafuk, jestli ČEZ prodává v Kladně, nebo v Lipsku. Cena se srovnala, bo máme jednotný trh, logicky.

 5. To se to ždima , když jim komunisté postavili jaderné elektrárny. Oni za 30 let s mobily a počítači neudrží v provozu ani D1.

 6. Temelín měl být státní ,stejně jako uhelné doly a všechna nerostná bohatství naší země. Teď všichni spolumajitelé ,či majitelé mohou ,klidně i stát vydírat , samozřejmě legální cestou.. Jednou je energetická krize, která má dopad na všechny občany naší země ,proto by měl stát tuto možnost využít, nabídnout akcionářům Temelína paušální odkup jejich akcií ,aby v příštích letech mohl sám rozhodovat ,co a jak s vyrobenou el. energií…Kdyby se to akcionářům nelíbilo ,tak zestátnit a nazdar…

 7. Je tedy jediné řešení a to aby stát byl zase 100 % vlastníkem. Jen absolutní kretén mohl prodat ČEZ i když menšinový podíl. Druhý debilní krok byl souhlas s tím, aby cenu elektřiny určovala burza v Německu. Prostě z nás Němci udělali kokoty opět a odborníci to schvalovali. Z toho plyne že i debil se může vydávat za odborníkam poku d z toho má někdo profit…

 8. Vtipné je na tom to, jak si od nás chtějí nechat zaplatit dostavbu Dukovan a případně Temelína. To už je fakt vrchol… Ať si tu dostavbu zaplatí ti jejich akcionáři. V případě, že se ceny řídí burzou, tak je úplně jedno, jestli elektřinu vyrábíme, či jí na té burze koupíme od jiného státu. Fascinuje mě, jak si to všechno necháme líbit. Nikde nikdo nesvolává žádné demonstrace a všichni dělají, jakože se nic neděje a všechno je v cajku. Nechápu…

  1. Tak asi to vaši spoluobčané berou tak, že cajk. Co se ještě musí stát, aby Čechové odložili ovládače a opustili gauče? A šli do těch ulic. Co všechno ještě? 🤨

  2. Já jsem akcionář a žádnou dostavbu nechci. Od té doby co Stanjůra ,Adamová ,Rakušan a Bartošek prosadili vyřazení Ruska ze stavby, kteří by to postavili třeba za polovinu, tak ti západní, co už leta žádnou nedokončili a radši zkrachovali jak BE, tak ať si to staví na západě ,když tam energii stejně musíme odevzdat.

  3. Přesně tak nechápu proč stavět další blok Dukovan když stejné vyrobená energie jde za levné peníze na burzu a pak ji musíme za draho nakupovat to je na hlavu kdo to podepsal by mněl být už dávno v teplákách, pochopím přebytky posílat na burzu ale takhle?

 9. Vstup do zelené zóny je turbulentní. Co kdo chtěl to má.
  Zelený eko bolševizmus.
  Univerzálním nepřítelem je počasí, které prostě ovlivnit nejde. Utopií je, že bude na planetě vždy teplota stejná, plus mínus půl stupně. Za neúspěch tohoto marného boje vždy bude moci nehodný a neposlušný lid. A zelená totalitní vláda bude jediná správně konající.

 10. Žiju v Polsku. Platím na baráku plným spotřebičů co zrovna nespoří 200 zł měsíčně společnosti Tauron. Do minulého měsíce jsem platil 173 zł měsíčně. Zł cca 5.50kč. Zvýšili mi mírně zálohy jelikož tady je vyúčtování co půl roku, že jsem platil nedoplatek k poslední záloze 400zł.Nevím co se to v Česku děje? Ale OK, že to nemusím řešit. Paradox. Za cca 20min autem jsem za řekou v Těšíně, když potřebuji a jiný svět. Stavil jsem se v Albertu v Těšíně a koupil oblíbené tři poměrně malé paprikové klobásky za 119kč! Nic v tašce a kilo v zádeli. Jak jsem vystřelil zpátky hezky domů na druhou stranu řeky? Fofrem. Ale chutnaly. To zase jo😆. Je to tu v polském Cieszynie jak v Karviné kdysi u Tesca. Samé auta s českými SPZ a davy okupujících zdejší Kaufland(pardon, nakupujících), Biedronky, Targowiska apd. Někdy mám pocit, že jsem Česku dostatečně neutekl🤨, když se vypravím z domu do blízkého Polskiego Cieszyna( cca 15min autem) . Nájezdy přímo. Podporují nám Polskou ekonomiku hezky, jsou vítáni. Chudáci obchodníci v Česku okolo hranic. Vždy nás po přejezdu hranic s ženou fascinuje ta změna. Jako tlesknutí dlaněma. Přejezd přes most a z Evropy v Šanghaii. Z města plného lidí za řekou, plných cukráren, kavárniček, restaurací, obchodů, náměstí, hezky oblečených lidí najednou prásk. Prázdné ulice, poloprázdné podniky všeho druhu a Vietnamci a jeden jejich krámek za druhým, kdy nemají co pořádně prodávat a tak jak bylo sluníčko seděli venku na skládačkách s náhubkem a surfovali na telefonech. To je panečku něco. A taky Rómové a sem tam nějaký feťák a bezďák s kárkou plnou harampádí. Jo! A vždy počítáme fízlácka auta při trase do Nošovic, kde občas zajedeme za rodinou. Jednou jsme jich napočítali 7!!! Sedum na cca 20,25 kilometrech. V době zákazu přejíždění okresů stály vždy skoro dvě naproti sobě přes cestu v takové dolince, kde se křížil Karvinský okres s Frýdeckým. Totál policejní stát. Při cestě z Gliwic po A1 do Gdyně k Baltu nepotkáme zpravidla ani jedno Polské policejní auto. Je to komické. Stejně, jako zlodějské zálohy v Česku na energie. Ale co národ dovolí to má.

   1. Děkuji paní Heleno. Víte co to je za smutek, když Vám ukradnou i mnozí spoluobčané Vaši vlastní zemi? Já jsem v Česku prožil dětství a moc hezké. Měl jsem úžasné prarodiče hlavně. Pak první lásky, studium a spousty životních příběhů. Práce kterou jsem žil a dělal ji 15 let, když mi ji v Březnu 2020 zavřením hranic vzali a už nevrátili, ani po znovuotevření. Prostě obchod s přímou účastí na České a Slovenské straně skončil. Pak to zoufalství co budu dělat? A nešlo jen o obživu, ale srdcovku. Nemohu za zapšklé lidi co chodí vydělávat jen pro peníze. Moje práce bylo mé hobby a prachy byly pouze důsledek. Teď vidíte, jak se vám před očima mění zem a lidé v ní. Jsem velmi vnímavý a intuitivní člověk. Byl jsem v permanentní depresi. Bylo mi od začátku jasné, že politici lžou, když slibovali lidem návrat do normálu, ať vydrží ještě týden, ještě 14 dní, měsíc. Pak Hamáček začal nakupovat vodní děla na svůj národ. Pomocí policejních provokatérů rozprášili staromák v Praze a to jsem si byl jist, že nemohu dále setrvávat na Titaniku a skočil jsem do záchraného člunu emigrace. Jinak to nazvat nemohu. Stěhujete se, když chcete. Když musíte z politických důvodů je to emigrace.Chtěli jsme se ženou do Brazílie, protože Evropa je celá v kleštích psychopatů a zločinců jen jinde je to lepší, než onde. Otázka, jak dlouho. Odrazuje nás od cesty za moře letecké společnosti, které úplně zfašizovali podmínky letů. Diskuze na dlouho. Ale asi jsme zaváhali. Je to horší a horší. A víte proč Brazílie? Pro zpravodajskou hysterii médií o korona katastrofě s hromadnými hroby a diktátorem Bolsonárem. Jak dnes někdo takto plive na nějakou zem je pro mě zajímavou.. Globalistům taková zem a vedení vadí. Začal jsem zjišťovat fakta a ne výblitky. Moc by jste koukala. Mám ve Fortaleze nového kamaráda, ale jsme prostě pořád v EU. Vyčkáváme. Pokud sledujete, pak Poláci jedou suveréní politiku nepodřízenou Bruselu. Dává nám to tu jakousi naději… Uvidí se. Rozhodně žijeme se ženou v určité pohotovosti se sbalit třeba ze dne na den, jako to bylo téměř při odchodu z Česka. Nebojíme se nových věcí a věříme si natolik, že se uživíme všude. Chceme však žít svobodně a rozhodovat o sobě my sami a ne, aby to dělal za nás zaprodanec Vojtěch, Babiš, Fiala a jim podobní s Flégrem na odznáčku na klopě jako maskotem. A víte kdo nám vadí víc, než tito kašpaři? Jejich pomahači a přisluhovači jednotlivců z národa. Každý ten debil co jim odevzdal na zlatém podnose svůj vlastní život a myslí si dokonce, jak je tímto poslušným aktem zodpovědný a nutí k tomu všechny ostatní. Hnusnými příspěvky na soc. sítích, hloupými p|ipomínkami na ulici, udáváním policii apd. V takovém prostředí se nedá žít. Jsou jako kocourové pana Pinajse. Dostanou nažrat, pohladit, poradit nesmysly a až ztloustnou z toho bezstarostného blahobytu, kdy pan Pinajs ví nejlépe co je pro takového kocoura nejlepší, tak ho picne na sádlo. Ubohý národ ubohých lidí. Těch co jim to došlo, už dávno, že jsou na sádlo je menšina a neobstojí. Proto jsme na ústupu pryč. Ale stýská se mi. Vždycky bude. Ale takový je život.

  1. No jo u nás jde mládež protestovat za ptákoviny jako ubližování gejů v tramtárii ale pro naši budoucnost nezvednou zadek asi jsou spokojeni hlavně když můžou čumět do mobilů.

   1. Pane Jarku to je pravda, ale má druhou stranu. Je mi přes padesát. Cítím se spoluzodpovědný. Kdo je to naučil? Kromě toho, že systém dlouhodobě připravoval takovou generaci, tak každý otec, každá matka jsou vinni za to, že takovou generaci máme. Není to jejich průser, ale naše vlastní selháni, které se nám teď neskutečně vymstí.

 11. Doplním ještě k předešlému komentáři, že si spousta Čechů vylepšuje rozpočet tady v Polsku k těm zálohám na energie, už tak ždímajíc peněženku tím, že se tu neumí chovat. Jedou za levnými nákupy, které se jim prodraží o pokutu za prasácké parkování okolo tržnice na travnatých plochách. Prostě městské zeleni. Byl jsem svědkem toho, jak městská vytahovala jednu botu za druhou, až nestačily, tak dávali za sklo papír a přes kliku dveří |idiče lepící pásku jako exekutoři s výstrahou zákazu manipulace s vozidlem před zaplacením pokuty. Jak Češi stále nasazují na Poláky jako řidiče a chovají se v cizině jak? To jen tak na okraj k platbám pro ČEZ.

 12. jen pro srovnání o těch akciových společnostech
  akcie ČEZ si můžu koupit dokonce na Wall Street v Americe
  akcie Agrofertu vlastní jeden zloděj,
  a když sháníš jeden vydaný korunový dluhopis na 7%,
  tak máš smůlu
  a to tady někdo vykřikuje,
  znárodnit akciovou společnost ČEZ
  energie je důležitá komodita, a to jako žrádlo není ? :-)))

 13. Není ta burza formou kartelové dohody, když zákazním “nemá volbu” a elektřinu užívat/nakupovat musí? Ceny na burce stanovuje “Evropa”, ale naše příjmy jsou stále výrazně pod průměrem a tedy jednotná cena elektřiny nás zatěžuje mnohem více, něž většinu “západních” obyvatel – tj. těch obyvatel, kteří se pyšní zeleným přístupem a v důsledku jejichž technický iracionámních rozhodnutí k tomu stavu došlo a trvá!?
  Akcionářů je mi líto, ale v takto strategickém médiu bych čekal něco jako “přiměřený zisk” a nikoli urvi, co můžeš. Navíc břímě rozhodování je z principu zejména na většinovém vlastníkovi.

 14. Řešení není ani moc složité,cena akcie ČEZu je hluboce podhodnocena a proto by měl ČEZ dostat od vlády úkol nakoupit 20% akcií třeba po 2% ročně a zbytek do 100% vyvlastnit.

 15. Měli bychom již pochopit,že manažment vlastní moc akcií a udělá vše abychom zchudli.Nic jiného bych v tom nehledal !

 16. Naše jaderné elektrárny vyrábějí El. Proud. V ČEZ má většinu stát. Takže ČEZ si kupuje proud který vyrábí ??!!! A pak ho dráze prodává?….chápal bych když prodá do zahraničí ale dusit naše obyvatelé jejichž stát vyrábí proud je na palici a nehorázná prasárna !!

 17. Proč by měli lidé v Česku platí drahou elektřinu když ji má přebytek považuji za sprostý a hulvatstvi. Nahoře si dávají obrovský platy a zase to odnesou obyčejní lidé. Vykládá se jak podnikatele kradou, ale největší zloději jsou na vysokých místech.

 18. …takže za naše peníze (daně) se postavil Temelín, aby nás mohl ždímat na cenách elektriky a ještě mu z našich daní dostavíme další bloky… inu czech republic

 19. To je ok, pretopeny byty, domy atd., lepsi koupit si poradnej kabat a nechodit doma v kratasech i zdrazovani napr. jidla super aspon si ho lidi zacnou trochu vazit, kontejnery jsou toho plny a tem, co na to skutecne nemaj musi stat pomoct a nevyhazovat penize nesmyslne na davky nepotrebnym

 20. kde jste ovce náměsti to jste knučeli za Babiše a ted držíte huby piráti,Minář,novináři,politologové,proč nekvičíte!

 21. To je jen výsledek toho ,,slavného” burzovního systému.Za levno vyrobíme a za hubičku dáme na burzu.Potom to pro nás za draho nakoupíme zpět.
  To je opravdu ekonomický zázrak,jaký je možný jen u nás.Na burzu by měla jít jen nadvýroba.Navíc děláme Němcům užitečné idioty tím,že tranzit
  jejich elektřiny přes naše území jim děláme zdarma a ještě jsme kvůli tomu museli za naše peníze vybudovat vyrovnávací trafostanice,jinak by nám
  díky jejich přetokům kvůli jejich nestabilního systému z fotovoltaiky a větrníků hrozil blockaut.Máme to opravdu kvalitní ekonomy ve vládách.
  Nebo jsou opravdu kvalitní,ale do vlastních kapes z úplatků za toto.Jinak
  si to opravdu nedokážu vysvětlit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *