18. 5. 2024

35 příspěvků u článku “Důchody strmě rostou. Rekordně přibylo důchodců, kteří pobírají přes 50 tisíc. To je ale problém

 1. Takže 8 lidí má důchod 70 tisíc, tak je třeba ihned snížit důchody všem. To je politika ODS v praxi

 2. myslím že si každý důchodce na svůj důchod vydělal, ten kdo víc vydělával a platil větší daně má větší důchod, tak o co jde, rozeštvat všechny proti všem, důchodce proti pracujícím, očkované proti neočkovaným, mainstreamáky proti konspirátorům, státní zaměstnance proti zaměstnancům ze soukromé sféry atd. Hádající skupiny jsou výhra pro bruselské elity, během toho dohadování ani nepostřehnete že si vytvořili 4 říši a česko je jen kolonie a všichni společně otroci.

  1. Bohužel zákony z 90. let o sociálním, resp. důchodovém pojištění prosazené Klausovou vládou lžou již ve svém názvu! Nejde o pojištění, jedná se o daň, protože ty peníze jdou rovnou do kapes dnešních důchodců. Na vlastní důchod, z mezigeneračně financovaného státního důchodového systému, můžete investovat jen a pouze výchovou dětí. Dětí, které v dospělosti budou zase z odvodu sociálního “pojištění” financovat důchody svých rodičů. Více v nové knize Ekonomům to myslí černobíle.

  2. Pokud to bude bývalý státní úředník, za kterého platil odvody stát (tedy my všichni)? Vzpomeňme na platy či odmněny na KÚ Středočeského kraje. Tam ztrácí význam slovo vydělal.

 3. Všichni nynější důchodci celý svůj profesní život poctivě odváděli daně-ten redaktor jenž píše takové štvavé články by měl být pro výstrahu,do budoucna bez důchodu !!!

  1. Na redaktory bych žádné sankce pro výstrahu neuvalil. Ti jsou až poslední v řetězci radia Jerevan. První v dezinformačním řetězci, co se týká starobních důchodů, jsou vládní ekonomové v čele s ministryní Maláčovou. Janou Maláčovou, která hlásá v podstatě to co Vy. Oba dva mluvíte o penězích kdysi dávno vydělaných, zdaněných a utracených na důchody našich rodičů!

 4. Od příštího roku mám důchod 1800 Kč, nasetreno 2,5 milionů. Do smrti to neutratim. Nač důchod 70 tisíc. HLAVNÍ JE ZDRAVÍ. To mám naštěstí v 69 letech dobré, denně chodím nejméně 8km pěšky, jezdím na kole, radují se z maličkostí, když mám na něco chuť, tak si to koupím…

    1. Děkuji za potvrzenou opravu. Opravdu to již není jako před 30 až 40 lety. Jen doufám, že těch let bude ještě hodně, vždyť v 85 mi přidají 1000 Kč, tak se toho chci dožít.

  1. To se chlubíš,nebo si stěžuješ?Tuhle bídu jsem měl před devíti lety.
   valorizaec to trochu zlepšila,ale nic moc.Nyní k tomu mám ale garantovaných sto tisíc každý měsíc po dobu dvaceti let.A Jak jsem toho docíil?Jednoduše.Vsaď si Extra rentu a čekej.

   1. Hlavně ať Vám slouží zdraví. Já sázet nebudu, stačí mi bohatě co mám. Pokud Vám důchod nestačí, je mi Vás líto…

    1. Důchod by samozřejmě na prostý život stačil.Ale prostý život jsem žil v době před důchodem.To jsem makal jak barevnej
     a ze života nebylo nic.Bylo to denně jen do práce(i o sobotách a nedělích)a domů se vyspat.Takže plný život žiju až teprve teď.
     Je to strašně krásné se nemuset stresovat jestli se něco zdražuje,nepřemýšlet nad tím,jestli si koupit auto co žere
     pět litrů na sto,nebo patnáct na sto,jestli do domu musím vrazit
     dvěstě tisíc na opravu atd.Za zkoušku ta sázka opravdu stojí.
     Mě to vyšlo na druhý pokus.Takže investice byla 200 Kč
     za sázky a výnos mnohonásobný.Chce se to jen nebát.Můžu
     jen doporučit.

     1. Měl jste neskutečné štěstí. Já mám nové auto, které jezdí za 4,4 litrů na 100 km, vlastní byt, kde platím veškeré poplatky 3,5 tisíc za měsíc, 2x ročně jezdím do Itálie k moři, Silvi Marina, paráda, hodně rekreačně sportuji, čtu a užívám života. Nepotřebuji 100000 měsíčně. Vždyť se těch 20 let, které je máte pobirat ani nedozijete. Já mám své peníze okamžitě k dispozici, řádně jsem si je vydělal a nemusel spoléhal na štěstí a náhodu…

 5. No a co, že se rozevírají nůžky – důchod má každý podle toho, jak pracoval, kolik vydělával. A také jaké si platil pojištění. Kdo to šmelí, nepřiznává peníze kvůli daním, na pojištění si platí tu nemenší možnou částku, a myslí si, jak nad tím vyzrál, tak co čeká ?

 6. ZPRÁVY DNE: 
  Zástupci Milionu chvilek se sešli s představiteli demokratických koalic

  • Předsedové a předsedkyně koalic SPOLU a PirSTAN aktuálně pracují na koaliční smlouvě a programovém prohlášení vlády. Na schůzce se zástupci Milionu chvilek se shodli, že témata posílení nezávislosti justice, svoboda médií a vyřešení důsledků střetu zájmů Andreje Babiše na státní správu jsou klíčová a potvrdili, že o jejich konkrétní podobě jednají. 

   
  Hamáček rezignoval na předsedu ČSSD, kandidovat bude Maláčová

  • Po neúspěchu ČSSD ve volbách odchází z čela strany dosluhující vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček. Svůj odchod z funkce předsedy avizoval záhy po tom, co se ČSSD nedostala do Sněmovny. Na místo nové předsedkyně bude kandidovat Jana Maláčová.

   
  Zdraví prezidenta zhodnotí konzilium odborníků

  • Konzilium by mělo sestávat z devíti lékařů. Tato nově vzniklá poradní skupina by měla být podepsána pod zprávou o zdraví a schopnosti Miloše Zemana vykonávat prezidentský úřad. Následně by zpráva měla být podkladem pro rozhodnutí o aktivaci článku 66.

   
  Úspěšný den Vám přeje,
  tým Milionu chvilek

  1. No vás je tady zrovna zapotřebí. Raději dělejte něco prospěšného, vždyť ono se vám to jednou vrátí a pak budete plakat.

 7. Měl by se v tom udělat pořádek, je důchod sociální dávka nebo investice na stáří?
  Podle mě dávka, kterou dostanou ti, kteří pracovali a platili sociální pojištění. Takže by měli chudě ale slušně žít jako důchodci, jsou zajištěni. Kdo chce důchod 70 tisíc ať to nechce po státu ale spoří si v nějakých fondech.
  A kdo nesplní podmínky pro důchod má smůlu

  1. Vaší otázce se nedivím, naopak ji chválím. Váš závěr: “Důchod je dávka, kterou dostanou ti, kteří pracovali a platili sociální pojištění”, má oporu v názvu zákonů č. 589/1992 Sb., a 155/1995 Sb.. Bohužel názvy zákonů O pojistném na sociální zabezpečení a O důchodovém pojištění jsou nepravdivé (!). Již Jiří Rusnok v roce 2004 přednášel o penzijní reformě pro Českou republiku a mimo jiné řekl, cituji: I. důchodový pilíř je clearingové centrum kam pracující (vnučky, vnoučata a děti dnešních důchodců) platí na důchody svých rodičů a prarodičů. Příspěvkem do I. důchodového pilíře nejsou peníze nýbrž řádně vychované děti. Řešení spočívá v tom, aby I. důchodový pilíř vyplácel důchody jen těm, kteří do něj platili „příspěvky“ a těmi mohou být v průběžném důchodovém systému pouze děti.

 8. To by mě zajímalo, kam ti statistici na to chodí, takové pohádky! Já teda nevím, ale žiju celý život v Moravskoslezském kraji a neznám jediného důchodce s penzí 20 tis., natož aby pobírali více. Moji rodiče pracovali celý život a jejich důchody? Směšné! Otec už nežije, ale celý život makal v zemědělství a měl důchod 10,5 tis., mamka pracovala ve školství a měla důchod 7,5 tis. Až nyní, kdy otec nežije, tak má máti 12 tis. důchod (po milionu valorizací a v součtu s vdovským důchodem). Takže pohádky o tom, jak tady přibývají “bohatí” důchodci – tomu fakt nevěřím. To bude asi tak, jako se furt říká, že tady roste dlouhověkost a přitom v mém okolí umírají jak na běžícím pásu lidi ani ne padesátiletí. Ti se ani toho opěvovaného důchodu nedožijí.

  1. To bude asi stejné jako s předpověďmi počasí…. Zítra bude v České republice (pozor čtěte v Praze).

  2. Tak hlavně se jedná o státní zaměstnance. Výslužné. A ty částky u celníků, policistů a vojáků ve vyšším postavení. Bohužel, je to tak🙂

 9. Asi poctivě platili soc.pojištění a léta pracovali. Ti co šli na pracák hned v 90 létech a žijí z dávek stále a jejich potomstvo v tom vidí hrdinství, ti asi dnes nejvíce žehrají a nadávají na nespravedlnost. Dnešní důchodci se podíleli na vybudování toho, z čeho dnes ti nemakačenkové žijí.

  1. Právě Ti, co poctivě platili a pracovali, žehrají. Ti co šli na ÚP v 90. letech tak do systému 30 let nic nedali jen brali a nyní mají stejně. A ty 70tis. důchody tipuji na bývalé politbiro či absolventy Moskevských válečných škol.

 10. Těm co mají více jak 27 tisíc to seškrtejte. Jsou to většinou bývalí pohlaváři a politici. Nejen z bývalého režimu, většinou ze současného.

 11. V tabulce píšete důchody nejnižší 20000-30000kč,a kde máte ty co nemají víc než 10000-15000kč a myslím si, že tito důchodci by měli dostat tolik,aby se opravdu důchody trochu srovnaly?

 12. Zeptejte se ekonoma: 1/ Co je to starobní důchod? Otevře pusu a zase ji beze slova zavře. 2/ Jak jsou starobní důchody financovány? Ekonom dá špatnou odpověď. Závěr: Ekonomové nejsou schopni správně provést důchodovou reformu! Ekonomové nesprávnými názvy zákonů (o sociálním a důchodovém pojištění, správně daň) dezorientují pracující a převrací žebříček jejich životních priorit a cílových hodnot. Příklad: Ekonomové nás přesvědčují, že našim prvořadým životním cílem musí být spoření na důchod. Spatřujete Vy sami svůj životní cíl jen v naspoření kupy peněz? Nebo jsou Vaší prioritou dobře vychované děti?

 13. Důchody z dělnických profesí, kdy lidičky makaly rukama mají nejnižší důchody. Ti co byli v kancelářích dostanou důchod takový o jakém se pracujícím rukama může jen zdát. Já mám důchod 11 tisíc a když zaplatím bydlení téměř 8 tisíc tak mi na běžné potřeby moc nezbývá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *