Dva páry to mají ve StarDance už dopředu spočítané. Diváci to považují za podvod

Oblíbená taneční soutěž StarDance se zamotala do spleti svých podivných pravidel a mimořádných okolností. Ve výsledku to tak mají dva páry příští týden v podstatě spočítané. A shodou okolností jde o páry Simony Babčákové a Miraie Navrátila, které v posledním kole nemohly tančit kvůli hygienickým opatřením přijatým v důsledku nákazy moderátorky Terezy Kostkové.

Vypadalo to férově, ale pak se ukázala realita

Na první pohled bylo vše vyřešeno elegantně. Taneční večer se odehrál, ovšem bez zmíněných dvou párů a také bez nepříjemného vylučování, protože by to za těchto okolností působilo neférově. V této rovině se Česká televize zachovala rozhodně správně, ovšem další okolnosti už příliš férově nevypadají.

Z nějakého důvodu totiž diváci mohli posílat své SMS hlasy párům, které v daném kole vystoupily. Stejně tak porota vyslovovala své hodnocení. A co více: toto vše se má započíst do příštího kola.

Musíme zdůraznit jednu podstatnou věc, a to divácké hlasy, které posíláte skrze své mobilní telefony. Bude to tak i dnes, podporujte tedy své favority, protože to budou potřebovat. Vaše hlasy neskončí někde ve stoupě, ale budou započteny další týden,” uvedl v pořadu náhradní moderátor Aleš Háma, který jinak sklízel velmi pochvalné reakce za to, jakým způsobem zastoupil stálici Terezu Kostkovou.

Foto: Česká televize

Licence velkou variabilitu neumožňuje

Některým divákům to bylo podezřelé už ve chvíli, když Háma tato slova pronesl. Domnívali se však, že se to ještě nějak spravedlivě vyřeší. Na sociálních sítích to ale vysvětlil dotčený tanečník Mirai Navrátil. “Bohužel, protože jsme nebyli v přenosu, hlasy poslané během něj se nepočítají. To říkají pravidla BBC a nedá se svítit,” uvedl na Instagramu.

Tomu skutečně nerozumím. Tak proč dělají celou tuhle šarádu. Vždyť je mohli vyloučit rovnou,” píše v reakci divačka Kristýna Stejskalová, která naráží na to, že Simona Babčáková a Mirai Navrátil za těchto okolností v příštím kole s největší pravděpodobností vypadnou, protože jim budou chybět body od poroty a hlasy od diváků. Příští týden se přitom vylučují hned dva páry, a to proto, aby pořad dohnal manko.

Jakoby zkušený moderátor Marek Eben tušil námitky diváků, už v rámci pořadu vysvětloval, jak to má Česká televize s tímto licencovaným produktem těžké. “S každým nestandardním krokem se musíme zeptat v Londýně a jen tak něco nám neprojde. Oni se s tím moc nemažou,” uvedl Eben.

Foto: Česká televize

Nenechte si ujít

Redaktorka deníku Mix24.cz. Zkušenosti sbírala ve společenských časopisech, aby je následně každý den zúročovala svou prací na webu. Nepřestává ji fascinovat svět celebrit, ale i šikovných tipů.

Odebírat
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments