Zdeněk Pohlreich překvapivě mění dres a přesouvá se na TV Nova. Bude porotcem MasterChefa

Jedna z nejvýraznějších dlouhodobých tváří televize Prima se překvapivě přesouvá ke konkurenci. Šéfkuchař a stále častěji také televizní moderátor Zdeněk Pohlreich se totiž představí v soutěži MasterChef, kterou vysílá TV Nova a která změnu oznámila.

Záskok za Radka Kašpárka

Zatím nepůjde o přesun trvalý, ale jen dočasný. Zdeněk Pohlreich má totiž přinejmenším v příštím díle nahradit oblíbeného porotce a šéfkuchaře restaurace Field Radka Kašpárka. Ten si už nemohl pomoci a přímo uprostřed natáčení se rozhodl absolvovat operaci plotýnek.

Je otázkou, jak dlouho se bude Radek Kašpárek kurýrovat. Teď však přinejmenším ví, že nemusí nikam pospíchat, protože pokud ho někdo zvládne stoprocentně zastoupit, je to právě Zdeněk Pohlreich. Ten si s Kašpárkem v břitkosti svého hodnocení rozhodně nezadá, ba dokonce ho hravě překonává. Soutěžící tohoto ročníku MasterChefa se tak mají na cotěšit.

Tvůrci pořadu vzhledem ke Kašpárkově indispozici stáli před náročným rozhodnutím. Tři známí porotci jsou s MasterChefem natolik spojení, že se zdálo být nepředstavitelné soutěž vysílat bez jednoho z nich, a to navíc dost možná toho nejoblíbenějšího. Jeho kolegové v podobě Přemka Forejta a Jana Punčocháře by to zřejmě nakonec zvládli odmoderovat a ohodnotit sami, ovšem diváci by si mohli připadat ochuzení.

Foto: TV Prima

Definitivní změna dresu?

Pravdou také je, že hvězdu před kamerou nemůže udělat jen tak z kohokoliv, což výběr náhrady do značné míry limitovalo. A tak se TV Nova odvážila k zásadnímu kroku, tedy angažování šéfkuchaře, který ztělesnil celou řadu formátů, jimiž bodovala konkurenční TV Prima. Jednu dobu to bylo právě Pohlreichovo Ano, šéfe!, které manažerům na Barrandově dělalo velké vrásky na čele, protože odsávalo velkou část diváků.

Zdeněk Pohlreich sám přiznává, že vaření jako takovému už se tolik nevěnuje, čemuž napomohla také nelehká doba. Více se tak přeorientoval na pole televizní zábavy, kdy naposledy na Primě moderoval seznamovací pořad První večeře.

Je otázkou, co vlastně Pohlreichovo koketování s Novou znamená. Dost možná už se jeho spolupráce s TV Prima vyčerpala a Nova mu nabídla zajímavější projekty, z nichž tento může sloužit jako určité představení oblíbeného šéfkuchaře divákům.

Každopádně platí, že televize, obzvlášť tyto dvě velké, nerady vidí své hlavní tváře u konkurence. Často zde hraje roli i nějaké forma konkurenční doložky.

Foto: TV Prima

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
8 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments