19. 7. 2024

15 příspěvků u článku “Ekonom České spořitelny ostře promluvil. To přehnal. Lidé chtějí okamžitě rušit své účty u této banky

 1. Tak to někoho nasere. Zvlášť, když je to pravda. U nás se smi navážet jen do důchodců. OSČ okrádají beztrestně stát na daních, aby to měli ještě lehčí zrušila tato vláda registrační pokladny. Propad daní zaplatí opět jen pracující.

  1. Neřekl bych, že okrádají.Ale na druhou stranu,pokud si neplatí pojištění na důchod,neměli by nic dostat. Skutečnost? Vyšel ti malý důchod, nevadí,my ti to doplatíme na sociálních dávkách.Socik jak vyšitej.

   1. … a montérky, nemocenskou a jiné co mají zaměstnanci. A když ti firma nezaplatí fakturu a ty, musíš platit soc. zdrav. pojištění a DPH. To nikoho nezajímá. Že musíš zaplatit materiál, lidí. Co? Tak si to zkuste vy chytráci.

  1. Vera – Odíraní jsou pouze zaměstnanci. Těch se nikdo neptá, automaticky je jim strženo 40% příjmů a o optimalizaci daní nebo paušální dani si mohou nechat zdát. Vám přijde správné na jeden příjem uvalit zdanění 40% a na jiný sotva pětinu? Ano, živnostník nese podnikatelské riziko, takže určité úlevy jsou na místě, v našem daňovém systému už ale ulevování živnostníkům zdivočelo a vymklo se jakékoli kontrole. Přitom služby státu – infrastrukturu, zdravotnictví, školství, policii, hasiče, úřady, sociální systém využívají stejně jako zaměstnanci, ale na financování toho všeho se podílejí jen zlomkem, ve srovnání s podílem zaměstnanců. Proto jich také tolik pláče, když dostanou důchodový výměr. Poměr úlev a odvodů k jejich čistému zisku je nastaven chybně a nespravedlivě.

 2. A kde je oficialní průzkum, že chtějí lidi rušit účty u České spořitelny? Opět měl autor evidentně divoké sny nebo málo léků.

 3. Nevím jak tu Českou Republiku vedete. Já jsem se odstěhoval z České Republiky do Irské Republiky před více jak 20 lety. Tady být živnostníkem je něco jiného než být živnostníkem v Česku. Byl velký problém tady vysvětlit co že to je to EET v České Republice. A stejně zde lidé nepochopili účel EET. Další věc jsou daňové zálohy, v České Republice výměnou za nevědění podvojného účetnictví. Tady musí mít každý podnikající subjekt účetnictví vedené autorizovaným účetním. Zdravotní pojištění existuje pouze soukromé jako nadstavba k zdravotní péči zajišťované státem. Jako byl dříve OÚNZ v Československu. Sociální odvody jsou dobrovolné pro podnikatele. Když si neplatíte sociálku tak vás nikdo nepronásleduje ale také nedostanete později důchod. Jestli že má podnikatel provozovnu musí platit místní daň z komerční nemovitosti výpočet je dle m2 že stavby. Tedy i Tesco nebo Lidl to musí platit i z parkoviště. Musí to platit i mezinárodní letiště v Dublinu a rovněž tak námořní přístav. V České Republice naopak žádná taková daň není a proto se staví sklady a montovny obřích rozměrů. Průmysl v Irsku je úplně jiný než v České Republice. Zde je hlavně farmaceutický průmysl který se nedá svým rozsahem srovnat s farmaceutickým průmyslem v České Republice. Auta se tu již více jak 60 let nevyrábí. Ford skončil výrobu v Corku modelem Cortina a Escort. Zdanění fyzických a právnických osob je nižší než v České Republice. Zdanění příjmů zaměstnanců se řídí systém daňových pásem. Minimální mzda je zdaněna minimálně. Nadprůměrné zdanění příjmů ve vyšším daňovém pásmu je u mezd jež převyšují mzdu průměrnou. Mzdy a sociální dávky jsou vyplaceny v týdenních intervalech. Daň ze mzdy tedy PAYE (Pay as you Earn) je stanovena podle pracovní smlouvy v které je ze zákona uveden celkový roční příjem před zdaněním. Smlouva kde je uvedena pouze hodinová nebo měsíční mzda je považována za daňový podvod. Odvody na důchod jsou PRSI ( Pay Related Social Insurance ). Odvody na sociální zabezpečení je USC ( Universal Social Charge ). Vše je dohledatelné na Revenue.ie Zdanění příjmů nízkopříkonových zaměstnanců a zaměstnanců s průměrným příjmem je celkově mnohem nižší než je tomu u zaměstnanců v České Republice. Naproti tomu je zdanění příjmů vysokopřijmovych zaměstnanců je v Irsku progresivní a tedy výrazně vyšší než je tomu v České Republice.Tak to je tedy srovnání Irska a Česká.

  Republika. Rovněž HDP Irska je mnohem vyšší než HDP České Republiky.

 4. No,a teď ruku na srdce. Kdo z nás, co jsme stavěli nebo rekonstruovali, se ani jednou nedomluvil na dodávce bez účtenky,v lepším případě nám neúčtovali DPH? Já, když jsem jel na osvč,resp. živnosťák,tak jsem taky jel na paušál. A když jsem skončil,taky mi doma zůstala veškerá technika,kterou jsem nemusel vést “na firmu”,a tedy ji vykazovat.

 5. No upřímně lidé od spořitelny odchází kvůli úplně jiným důvodům než co ekonom zvastl a daně by měli být všem stejne přiměřeně k výdělku ono všechno co je v ČR stojí prdeliu ke zdi všechny zákony jsou jak s patra házené nedomyšlene a jako na jedné straně chudoba na druhé bohatství nic nemá rovnováhu a vše se hrne do záhuby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *