20. 6. 2024

55 příspěvků u článku “Stát si posvítí na důchodce v Česku. Zlaté časy jim skončily, bude se škrtat, dostanou méně peněz

 1. Chtěl bych vidět který tak zvaný důchodce bere 200000 Kč. A zda by dnešním mocipánům stačilo cca 19000 Kč. Sobě budou pořád přidávat . Už vidím jak od nového roku si zase zvýší ty jejich ubohé malé platy aby chudáci přežili . Ať si zkusí žít z průměrného důchodu celý rok.

  1. Z průměrného důchodu?
   Z takového “balíku” peněz žít – to si naši zvolení (či vyvolení) mocipáni ani představit nedovedou!

 2. Jo ještě jsem zapomněl že by ještě chtěli snižovat už dávno vyměřené důchody!!!!!!! Ale sobě naopak zase přidají. Bezva.

  1. Na to vám může odpovědět vseznalek pan Kulhánek jestli mu zrovna nekulhá mozek. On bude nejspíše přesně takový jako naši moci páni . Kolik asi tak bere za takový články?.

  2. Hodně,je to na objednávku a Kulhánek se v tom vyžívá. Fialový fašismus zbrojením a posíláním darů do zkorumpované Ukrajiny, musí vyhlásit okrádáci balíček pro národ.

   1. Fiala se stará o všechno ostatní jen ne o své občany. Nejdůležitější je Ukrajina a Evropská unie teď Izrael. A potom jak nejvíce obrat pracující a důchodce. Na velké mezinárodní korporace se sahat nesmí. Je to fialový hnus co s námi provádí tato vláda. Každý se může jednou splést, ale po čtvrté se splete jen člověk mdlého rozumu nebo s totální ztrátou paměti.

 3. Tahle banda to na už spočítané. Za 2 roky končí a doufám,že všichnir tito hajzlíci se už do PS nedostanou. Babiš to má jisté. Doporučuji balit kufry

 4. Já ych jako důchodce rád dělal ale pro 98procent zaměstnavatelů jste prasivej a ještě co vymyslel ten blb Jurečka s dohodarema tím nás úplně myslím důchodce odepsal a my budeme postupně končit pod mostama

 5. Tak jistě, důchodci již pro stát nepřináší nic, tak pro ně stát taky nic nemá. Ale to, že ti, kteří opravdu celý život pracovali, poctivě odváděli státu daně, odvody, a mají tedy právo na slušný důchod a odpočinek, to jaksi stát nezajímá. HNUS.

 6. Celkem to chápu, že budou škrtat. Není možné aby minimální mzda za ,kterou dneska člověk musí pracovat byla nižší než některé důchody. Jsem invalidní důchodkyně a bohužel nemůžu si najít práci za kterou bych dostala důstojné peníze za odvedenou práci, ale dostanu almužnu. Což je výsměch. Jsem samoživitelka a díky tomuhle státu musím ještě tzv.žebrat , IKdyž pracuji. Ano dostanu příspěvek na bydlení a přídavky na děti, ale stačí když přesáhnu koeficient, stačí o korunu, tak mi tyto peníze vezmou na tři měsíce a vůbec je nezajímá z čeho budu živit ,platit náklady na bydlení. Měli by se zaměřit, na lidi co pracují a odvádí peníze státu a hlavně by měli sáhnout po penězích těm co můžou pracovat, ale jen sedí na socce a veselé chlastaji atd. A zaměřit na matky , které rodí děti pro prachy a berou nehorázné prachy, ale na děti z vysoka serou a utrácí je za chlast, cigára, hazard. A těch lidí kolem nás je hafo.

 7. Proč pořád omýláte vysoké důchody, když je zvedá taková část inteligence jako se cpe do vedoucích funkcí. Normální lidé se v drtivé většině toho Vašeho průměrného důchodu nedožijí. Jenom děláte schválně nesváry mezi mladými a důchodci. To by si měli uvědomit hlavně vládní představitelé,kteří jednou půjdou do důchodu a budou mít zákonitě úměrně k jejich přemrštěným platům vysoké důchody. Zřejmě to nikoho z Vás pisálků ani nenapadlo,aby jste nepřišli o fleky.

 8. Dobrý den jen se chci zeptat kde jste na tom byli že obyčejný člověk v důchodu bere 200tisic měsíčně? Ten bere 20tisic měsíčně a to ještě musí chodit do práce když je sam-sama je Rád že s toho zaplatí nájem a kde je ten zbytek? Běžte Mezi ty obyčejný lidi co berou 15tisic a ne mezi ty co vydělávají 30tisc vy chytrolini !

  1. Však už u minulých voleb jim to mnozí voli(či kdo jim dal hlas) zvolili, a to zcela dobrovolně. Na ty hlavně nadávejte!

 9. Stát se postará o důchodce tím že je opět okrade tak jak to dělá pořád hlavně že to cpou sobě a pak UK a na ty kteří tuto zemi budovaly pro ně místo na život nejsou žádné finanční prostředky. Kam jsme se to dostaly.

 10. Důchodcům se skrytá a co kdyby si taky seskrtala svoje platy a přestali financovat Ukrajinu. Zajímavé že na UK se peníze najdou a pro své lidi ne. Proč si vevlade schalily zvýšení platu proč si je taky nezmrazily jak to udělali u důchodu!!!

 11. No hlavně že si soudruzi poslanci za prd práci přidali tisíce a vyhazují i za rodičáky.Jděte už do pryč, bando jedna nenažraná

 12. Upozorňování na důchodce má zastřít to, že se bohatě rozhazuje na cizí státy i lidí, kteří tu nemají co dělat, nebo i některé tady, kteří v životě nepracovali a berou větší důchody, než ti, co si na důchod platili celý život. A samozřejmě taky se nesmí mluvit o tom, kolik si za své nicnedelání a škodění státu přidávají ve vládě a v ostatních zbytečných vládních úřadech.

 13. Pokud článek vyjadřuje osobní názor toho Kulhánka, tak prosím. Je to provládní podprůměrný pisálek a jeho názor je jeho názor, jen nevím, proč se zaměřuje zrovna na důchodce … Asi za to má mimořádné příplatky. Nebo by mohl jít dělat něco jiného, kde nebude lidi naštvát .😳😵‍💫😡

 14. Banda zlodějů, přestaňte posílat peníze na Ukrajinu a teď ještě do Izraele a bude na důchody. Proč si neodrbou svoje příjmy, pořád si přidávají nemalé částky a důchodcům usmrknou 360 Kč, směšné a sprosté.

 15. Už dejte pokoj lidem, kteří celý život poctivě pracovali a platily daně. Oni nemohou za to, že je celá republika rozprodána do zahraničí, kde korporace platí daně…

 16. Vy sprosťáci, co si to dovolujete, škrtat v důchodech. Celý život jsme pracovali a cpali jsme do státní pokladny peníze a když ve stáří chceme důstojně žít tak nám bude brát peníze? Proč jste si přidávali na platech tolik peněz a nám jste jen trochu ucmrndli. Po studiu jsem pracovala ve zdravotnictví a brala 900Kčs hrubého. To byly platy ve zdravotnictví. Po revoluci jsem pracovala u soukromé lékařky a tam také plat nic moc, tak jsem šla pracovat do domova důchodců k ležícím klientům, byla to dřina peníze trochu lepší, ale díky 12 hodinovým směnám a nepřetržitýmu provozu, tam jsem si zničila zdraví a nyní jsem po dvou operacích páteře. A když bych si měla užívat důchodu ,tak vy nás okradete? Že se nestydíte. 14 dní před důchodem už jen živořím ,proto že když všechno poplatím, tak tak mi toho moc nezbude. Tomu říkáte důstojné stáří? To vás ale netrápí, vy si nahrajete dost!

 17. Hlavně že máme pro Ukrajinu kde se to rozkrade a plýtvá se s našimi penězi i věcmi za miliardy.To jsem v životě nezažila aby někdo zabezpečil souseda a pak koukal,jjestli zbyde něco pro rodinu.Tuhle vládu se musíme okamžitě vyměnit.Jsou to zločinci!!!

 18. Dobrý den,když nám nezvýší důchody,tak jsou tady Sociální dávky. A stejně to dostaneme a mnohem víc.

 19. Chtala bych videt politika,ktery by vystacil na mesic s 18 000Kc.A tech krasnych 360Kc na pristi rok,mate na jeden nechutny bily rohlik za 11Kc na den. Kdyz si mate zaplatit od najmu pres stravu ,osaceni a lekarnu tak vam vlastne nic nezbyde.TO JE OSTUDA.Duchodci si snad zaslouzi i mnohem vyssi duchody ,kdyz cely zivot pracovali.Nikdy nic zadarmo nedostali.

 20. Toto je švindl, provokace zřejmě Jurečky a spol. Snaha rozdělit společnost aby nevystupovala jednotně, ale to mají smůlu a na volby do EU to slíznou. Nepomůže jim ani ten podvod na voliče spolu s různými programy. Nejen že neplní sliby, ale neustálé se jeví jako vláda Ukrajinců. Ukr. .nejvice zkorumpovaná země zřejmě přerozděluje podporu a dává část zpět dárcům. Proto takový zájem politiků. Prostě jeden velký tunel?

 21. Mnohé zajímá, kdo má důchod 200 000. Zjistěte si, platební podmínky europoslanců, zejména pokud se týká jeho nároků na důchod. Europoslanci mají nárok na důchod už v 63 letech, maximálně získají 163 tisíc měsíčně. Stačí vám to jako informace?Teď už jistě tušíte, proč jsou důležité kandidátky a kandidáti do příštích euro voleb. Proč se tam dere Nerudová a jí podobní? Kandidátům z pětikolky nedávat žádný hlas.

 22. Pro doplnění. Seznam Médium v článku, ze kterého čerpám uvedené informace v předešlém komentáři uvádí mimo jiné:

  Za každý celý rok ve funkci získají europoslanci 3,5 % platu a jednu dvanáctinu za každý další dovršený měsíc, přičemž výše důchodu je zastropována na 70 % aktuálního platu.

  V současné době pobírají europoslanci základní plat ve výši 9 808,67 euro, tedy v přepočtu 233 184 korun. Pokud tedy byl někdo europoslancem jedno volební období, které trvá 5 let, získá na důchodu 1 716,51 euro měsíčně, tedy v přepočtu 40 809 korun.

  Například europoslanec Jan Zahradil, který je v Evropském parlamentu od roku 2004 a nyní oznámil, že již nebude znova kandidovat, bude mít v době svého konce za sebou čtyři volební období, tady 20 let ve funkci. Podle pravidel tedy získá nárok na nejvyšší možný důchod na úrovni 70 % platu europoslanců, tedy 6 866 euro. To je v přepočtu 163 229 korun měsíčně. Podobně je na tom asi Špidla

  Mimo to však má ještě má nárok na důchod dle zákonů té které země. Tak si to sečtěte dohromady a nejste daleko od 200 000 Kč

 23. Ať si chmátnou na své platy. Pavel pindal ať jdou příkladem. Se.rou na to. Dejte jim20 litrů a ať ukážou co umí. Ten kr.ten Jurečků se za to ani nenažere. Hlavně důchodci mu leží v žaludku. Hanba, kam až se snížili soudruzi ministři

 24. Hele, vy, co tady nadáváte, pamatujete si ještě, že ANO dalo návrh, když byl Babiš premiér, důchody zdanit? Ale neprošli to.
  A jinak, měli jste se víc snažit, sedět ve vládě a mohli jste si výskat 😅. Jinak, jsem taky důchodce, předčasný.

 25. Hlavní kámen úrazu nejsou důchody,ale to jak rozhazuje bezhlavě vláda. Např.Piráti měli pohoštění za 200 000kč,prezident si v zámečku za úpravu podle Pavlové se zaplatilo přes milión,700 O00 stojí lov v hradní oboře, Jurečka si nechal vytunit kancelář přes 300 000kč,42 milionů stály
  Plakáty jak je vláda dobrá a nemluvě o tom kolik šlo na Ukrajinu. Takźe my máme šetrit tzn.nás oškubou,aby mohli oni rozhazovat. Zřídili další ministerstva dosadili si tam své Černochová bezhlavě utrácí vysoké sumy místo toho,aby vyjednala dobré ceny .Toto je vláda zlodějů okrádá vlastní lidí.

 26. Hlavně, že církev bude dostávat valorizace furt pryč. Do kostela chodí svíčkové baby6 , už brzo naštěstí si je vezme pan. A tlustý Duka a ostatní faráři se budou dál oddávat obžerství , smilstvu a prznění chlapců.

 27. Kulhánek je provládní pisálek on jenom papouškujíci novinář. Jeho články to je …….. Jsem zvědav co zase to jeho IQ vymyslí.

 28. Že budeme platit za každého odmítnutého migranta 1/2 milionu korun za rok, nevadí? Že jsou to dva průměrné důchody nevadí vládě a Rakušanovi? Miliardy na Ukrajinu a pro téměř 500 000 Ukrajinců se najít musí. Najdou se i na předražená letadla a zbraně za ty co jsme zadarmo rozdali. Musí být na vysoké platy a odměny politiků, soudců a manažerů. Jen důchodce a pracující tato vláda okrádá. Vlády ODS nikdy za nic nestaly a nikdy nedokončily ani celé funkční období. Každý člověk se může jednou splést. Jen člověk mdlého rozumu nebo s totální ztrátou paměti se splete počtvrté. Jen díky takovým nám tu vladne ten fialovy hnus.

 29. Pořád jen pláčete doma.Jen národ to může změnit.Svolejte lidi všech věků a vyrazte do Prahy.Už za Václava IV lid vyházel takovýhle zmetky z oken.Tenkrát to bylo za možnost přijímání pod obojí.Ale teď je potřeba udělat to znova,protože teď jde o životy nás všech.Jedině radikální čin,slova dávno ztratily svůj význam a leži a podvody z hradu stále sílí a ničí lid.Ne Havla a Kubišovou,ale je pořeba přestat dělat rozdíly,semknout se, zvednout hlavy se konat.Tohle býval velký,hrdý národ před kterým se zmetci třásli když věděli že tento národ jde.Kdož sů boží bojovníci?,jen ti co nekecají a konají jako jeden pevný celek.Naši předkové,staří češi,už tehdy šli a hlasitě křičeli “HRrrr NA NĚ !” a pořádek si sami udělali.

 30. Kulhánku ty pico,kdes vzal že 80 procent důchodců má 18000.Kolik ti platí za takové žvásty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *