Stát si posvítí na důchodce v Česku. Zlaté časy jim skončily, bude se škrtat, dostanou méně peněz

Nikdo dnes již nemůže být na pochybách, že doby, kdy se stát zaměřoval na zvyšování životní úrovně důchodcům, jsou již definitivně pryč. Naopak, měli bychom se připravit na to, že přichází na řadu období, které jsme znali někdy do roku 2013. Tehdy byli penzisté na samotném okraji zájmu a přidávalo se jim jen v té nejnutnější možné míře. Potom začalo desetiletí rapidního nárůstu penzí, které však v důsledku kolabujícího důchodového systému právě skončilo.

Postupné seškrtávání

Pravdou je, že v minulých letech se musel dohánět značný dluh, který na důchodech vznikl v předchozím období. Nutno říct, že to se povedlo, protože průměrný český důchodce má dnes penzi překračující 20 tisíc korun. Podařilo se také výrazně snížit počet těch, kteří živoří s velmi malou částkou. Dnes má přibližně 80 % důchodců příjem přesahující 18 tisíc korun, což už zajišťuje poměrně slušný základ pro živobytí, jakkoliv ani to v řadě případů nemusí stačit. Na druhé straně bychom si ale měli říct, že důchod by neměl být něčím, na co budou lidé stoprocentně spoléhat. Měli by si tvořit vlastní rezervy a myslet na zadní kolečka.

Teď to bude pravděpodobně důležitější než kdy dříve. Stát dává jasně na srozuměnou, že důchody již nejsou jeho prioritou a naopak se bude snažit maximálně brzdit výdaje, které na ně spotřebovává. První příklady ostatně už vstupují do praxe. Od příštího roku se penze zvýší o pouhých 360 korun měsíčně, což někteří důchodci berou jako výsměch, jelikož za takovou částku si toho moc navíc nekoupí.

Možná ještě větší zásah však utrpěli tím, jak se jim letos proškrtala mimořádná valorizace. Ta měla v červnu dosáhnout nějakých 1750 korun, o které by se zvedl průměrný důchod. To už je pořádná částka. Jenže se ukázalo, že v rozpočtu na to nejsou peníze, a tak penzisté dostali o tisícovku méně. I to však bylo velkým zásahem do státní kasy.

Foto: Shutterstock

Je to naprostá nutnost

Stát se tedy rozhodl, že mimořádné valorizace zruší zcela. Už tak nebude fungovat mechanismus navázaný na inflaci, který by důchodcům zjednodušeně řečeno dorovnával vyšší nárůsty cen, z čehož těžili v minulých letech. Bohužel se ukázalo, že je to neudržitelné a v době, kdy se ostatní musí uskromnit, se naopak všichni ještě skládali na nehorázný růst penzí. Teď už tedy v době vyšší inflace obdržíte pouze speciální příspěvek, který však nebude pevnou součástí důchodu.

Aby toho nebylo málo, výrazně se zredukovala možnost odchodu do předčasného důchodu. Cílem je dosáhnout toho, aby do něj lidé neodcházeli takřka vůbec a zůstávali v pracovním procesu do dobu, která jim bude určena. A to bude v dohledné době podstatně více než dnešních 65 let.

Čtěte také: Důchod v Česku je poměrně vysoký. Někteří důchodci berou i 200 tisíc korun za měsíc, to už přehánějí

Je třeba zdůraznit, že všechny tyto změny jsou potřebné a nevyhnutelné. Pakliže bychom totiž pokračovali v nastoleném trendu, důchodový systém by poměrně brzy zcela zkolaboval a následné škrty by musely být mnohem drastičtější. A to včetně snižování již vyměřených důchodů.

Komentář Tomáše Mrkvičky

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Ačkoliv se všichni připravují na velký zvrat ve světě automobilů v roce 2035, odkdy Evropská unie zakázala prodej nových vozů se spalovacími motory, ve skutečnosti už se teď odehrávají kroky, které mohou celou záležitost ještě podstatně více urychlit. Jde do tuhého A pokud se někdo domníval, že si v roce 2034 koupí poslední vůz s naftovým motorem, který potom bude opečovávat a používat dalších dvacet let, takže jeho života se dost možná žádný zákaz týkat nebude, pravděpodobně narazí na celou řadu překážek, díky kterým se takové vozidlo stane nepoužitelným, a to podstatně dříve. Bylo by bláhové se domnívat, že EU sice zakáže prodej nových vozů se spalovacími motory, ale nechá tu jezdit desítky let stará vozidla, která by nadále znečišťovala ovzduší, a to v ještě větší míře, jelikož často nesplňují ani emisní normu Euro 5, natožpak ty modernější. Znepříjemnění života majitelům vozů se spalovacími motory bude probíhat hned v několika rovinách, z nichž některé již byly aktivovány. Předně se i v České republice musí od letošního roku prodávat benzin E10, který však některé vozy nesmí vůbec tankovat a všeobecně se mluví o tom, že není příliš vhodný pro tankování do žádného auta, jelikož kvůli biosložce příliš dlouho nevydrží. Samé nepříjemnosti Řidičům starších aut však nebyla poskytnuta žádná alternativa. Čerpací stanice totiž mohou nabízet pouze Natural 95 v tomto složení, nikoliv ten čistý. Jedinou možností je tankovat dražší Natural 98 a jiné prémiové pohonné hmoty, kde jsou sice biosložky také, ovšem ty tolik nelikvidují motor. Jenže to už je podstatně dražší palivo. Právě prodej pohonných hmot a jejich zdanění je mimo jiné dalším způsobem, jak majitelům spalovacích motorů znepříjemnit život. Není nic jednoduššího, než to, že EU v určitý moment zavede velmi vysokou daň na benzin a naftu. Pokud potom litr bude stát třeba 100 Kč, lidé si rozmyslí, zda si přeci jenom nekoupit ten elektromobil. Čtěte také: Je to tady. Němci odmítli elektromobily. Už to nikdo nechce. Ale v čem budeme jezdit? A jdou tu i další cesty. Například město Stockholm již oznámilo, že od roku 2025 zakáže vjezd vozidlům se spalovacími motory. To se v podstatě rovná jejich předčasné likvidaci, jelikož kdo by vlastnil takové auto, když ho nemůže používat. Obdobné zákazy platí už v řadě evropských měst, kdy mají vjezd povolen jen ta s určitou normou. A potom už není problém tuto hranici snížit tak, že projedou pouze elektromobily. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]
Už je to černé na bílém. Česká republika čelí obrovskému náporu organizovaných skupin, které vás mohou vmžiku připravit o nemalé peníze. V loňském roce bylo zaznamenáno rekordní množství případů, kdy tisíce lidí přišly takřka o veškeré úspory, které měli uloženy na bankovním účtu. Lidé rychle naletí Podvodníci s nimi přitom často neměli ani nijak složitou práci. Stačilo například poslat SMS na náhodné číslo, ve které potom byla výzva k určité akci s bankovním účtem. Lidé často naletěli na to, že jim potom měla být vyplacena například určitá dávka nebo dokonce jakási výhra. Zdá se, že problém tkví v nezkušenosti a naivitě majitelů bankovních účtů a stále větší profesionalitě skupin, které se takto snaží přihlašovací údaje vylákat. “Prodávala jsem na Facebooku kočárek, a byla jsem nadšená z toho, že se mi obratem někdo ozval a akceptoval mou cenu. Proto jsem nerozporovala, když mi poslal odkaz, který měl vést k tomu, že mi peníze pošle. V tu chvíli jsem si vůbec neuvědomovala, že je přeci nesmyslné, abych do svého bankovnictví vyplňovala přihlašovací údaje,” líčí paní Eva z Ostravy. Stránka, kde údaje vyplňovala, vypadala jako bankovnictví její banky, ovšem stránka byla podvodná. “Přišla jsem takhle o 60 tisíc korun. Řekli mi, že peníze už zřejmě nikdy neuvidím.” Podle České bankovní asociace bylo tímto způsobem napadeno 69 685 klientů českých bank. To je obrovské číslo, které pravděpodobně nebude ještě kompletní. Mnozí si totiž sami uvědomí, jakou chybu udělali a následně se za to stydí, takže se ani neozvou. Ztratily se velké sumy Celková škoda přitom činila 1,35 miliardy korun. Na jednoho podvedeného klienta tedy připadá ztráta 19 357 korun. Reálně tady ale budou panovat velké rozdíly, které závisí na tom, kdy si daný klient všimne probíhajícího podvodu a také toho, kolik peněz na účtu vlastně má. Zaznamenány jsou případy, kdy lidé přišli třeba i o 500 tisíc korun a na druhé straně potom mohou být ztráty v řádu nižších stokorun nebo tisíc. Čtěte také: Důchodcům v Česku začaly chodit drsné SMS. Kdo ji dostane, může přijít o veškeré peníze České banky si problém samozřejmě uvědomují a z jejich strany jsou podnikány veškeré kroky k tomu, aby měli podvodníci situaci co nejsložitější. Stále se ovšem najde velké množství klientů, kteří jim jednoduše poskytnou vše, co k vyluxování účtu potřebují. Někdy bezpečnostní systémy bank zafungují a transakce zablokují, ale tito šíbři teď často vybírají po menších částkách, které procházejí. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]
Je až neuvěřitelné, že někteří lidé se mohou stát bohatými bez jakéhokoliv vlastního přičinění a v podstatě omylem. Dnešní svět je nastaven tak, že se mimořádně oceňuje jakákoliv vzácnost, a pokud je něčeho málo, má to okamžitě obrovskou hodnotu. A je přitom celkem jedno, zda jde o porcelánové sady, mince, bankovky, komiksy, knihy nebo staré kazety do videa. Určete cenu nábytku Pokud je po něčem ze strany sběratelů poptávka, roste to na hodnotě doslova každým rokem. V určité chvíli se potom může vyplatit to prodat a inkasovat významný zisk. Málokdo si přitom uvědomuje, že bohatství může ležet třeba i ve starém nábytku, který máte doma po babičce a na který se vám akorát tak práší. Možná už jste si kolikrát říkali, že by ta stará komoda nebo vitrína zasloužila vyměnit za něco moderního, co v obchodech jako Ikea nebo Sconto pořídíte za pár tisíc, a staré věci vyvézt například do sběrného dvora. Potom se vám jich ale zželí, protože pro vás mají především nostalgickou hodnotu. Jenže pro sběratele mají hodnotu ještě mnohem větší, a tak se jich teoreticky můžete zbavit ještě s velkým bonusem. Nemusí jít přitom o kdovíjak staré kousky. Podle jednoduchého pravidla se dá říct, že určitou hodnotu může mít nábytek vyrobený před rokem 1945. Pochopitelně, je třeba, aby byl něčím vzácný a ideálně se trefil do aktuálních trendů ve sběratelství. Oblíbené jsou dnes například kousky ve stylu art deco. Zcela jistě se ale uplatní i další specifické styly. Pakliže máte podezření, že byste doma mohli mít vzácný nábytek, rozhodně ho rovnou nenabízejte obchodníkům. Ti vám totiž obvykle řeknou, že nemáte hodnotu a že vám ještě udělají službu, když ho vykoupí za pár stokorun. Potom si ho ale vystaví ve svých obchodech se starožitnostmi s cenovkou klidně ve výši stovek tisíc korun. Správný postup při prodeji Optimální je tedy jít cestou znaleckého posudku, za který sice budete muset zaplatit, ale v konečném součtu se to může hodně vyplatit. Důležité jsou různé faktory, například míra poškození nábytku, případně to, zda byl restaurován. Skvělé je také, pokud jsou na nábytku i původní štítky a signatury výrobce. Znalec určí cenu vzácného nábytku, se kterou potom už můžete operovat. Pokud půjdete za obchodníkem, budete mít už zcela jinou pozici. Ve starožitnostech můžete věc prodat napřímo, ovšem tam počítejte s tím, že vám bude vyplacena jen část odhadní ceny, jelikož obchod potřebuje také vydělat. Nábytek ale můžete dát i takzvaně “do komise”, tedy komisního prodeje. Jednoduše bude v obchodě ležet, dokud se neprodá za cenu, kterou si stanovíte. Z ní se potom srazí provize obchodníka a vy si rozdíl odnesete. Čtěte také: Češi doma začali nacházet cenný porcelán. Najednou jsou z nich velcí boháči. Jednoduše zjistíte, zda i ten váš je takto vzácný Dnes ovšem lze takové kousky skvěle prodávat i svépomocí, a to na nejrůznějších bazarech nebo aukčních serverech. Pakliže máte skutečně velmi vzácný kousek, rozhodně se vyplatí jít právě cestou aukce, kdy se sběratelé budou doslova předhánět v tom, aby ho získali. Vy potom můžete dostat podstatně vyšší cenu, než se kterou jste původně počítali. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

55 Replies to “Stát si posvítí na důchodce v Česku. Zlaté časy jim skončily, bude se škrtat, dostanou méně peněz

 1. Chtěl bych vidět který tak zvaný důchodce bere 200000 Kč. A zda by dnešním mocipánům stačilo cca 19000 Kč. Sobě budou pořád přidávat . Už vidím jak od nového roku si zase zvýší ty jejich ubohé malé platy aby chudáci přežili . Ať si zkusí žít z průměrného důchodu celý rok.

  1. Z průměrného důchodu?
   Z takového “balíku” peněz žít – to si naši zvolení (či vyvolení) mocipáni ani představit nedovedou!

 2. Jo ještě jsem zapomněl že by ještě chtěli snižovat už dávno vyměřené důchody!!!!!!! Ale sobě naopak zase přidají. Bezva.

  1. Na to vám může odpovědět vseznalek pan Kulhánek jestli mu zrovna nekulhá mozek. On bude nejspíše přesně takový jako naši moci páni . Kolik asi tak bere za takový články?.

  2. Hodně,je to na objednávku a Kulhánek se v tom vyžívá. Fialový fašismus zbrojením a posíláním darů do zkorumpované Ukrajiny, musí vyhlásit okrádáci balíček pro národ.

   1. Fiala se stará o všechno ostatní jen ne o své občany. Nejdůležitější je Ukrajina a Evropská unie teď Izrael. A potom jak nejvíce obrat pracující a důchodce. Na velké mezinárodní korporace se sahat nesmí. Je to fialový hnus co s námi provádí tato vláda. Každý se může jednou splést, ale po čtvrté se splete jen člověk mdlého rozumu nebo s totální ztrátou paměti.

 3. Tahle banda to na už spočítané. Za 2 roky končí a doufám,že všichnir tito hajzlíci se už do PS nedostanou. Babiš to má jisté. Doporučuji balit kufry

 4. Já ych jako důchodce rád dělal ale pro 98procent zaměstnavatelů jste prasivej a ještě co vymyslel ten blb Jurečka s dohodarema tím nás úplně myslím důchodce odepsal a my budeme postupně končit pod mostama

 5. Tak jistě, důchodci již pro stát nepřináší nic, tak pro ně stát taky nic nemá. Ale to, že ti, kteří opravdu celý život pracovali, poctivě odváděli státu daně, odvody, a mají tedy právo na slušný důchod a odpočinek, to jaksi stát nezajímá. HNUS.

 6. Celkem to chápu, že budou škrtat. Není možné aby minimální mzda za ,kterou dneska člověk musí pracovat byla nižší než některé důchody. Jsem invalidní důchodkyně a bohužel nemůžu si najít práci za kterou bych dostala důstojné peníze za odvedenou práci, ale dostanu almužnu. Což je výsměch. Jsem samoživitelka a díky tomuhle státu musím ještě tzv.žebrat , IKdyž pracuji. Ano dostanu příspěvek na bydlení a přídavky na děti, ale stačí když přesáhnu koeficient, stačí o korunu, tak mi tyto peníze vezmou na tři měsíce a vůbec je nezajímá z čeho budu živit ,platit náklady na bydlení. Měli by se zaměřit, na lidi co pracují a odvádí peníze státu a hlavně by měli sáhnout po penězích těm co můžou pracovat, ale jen sedí na socce a veselé chlastaji atd. A zaměřit na matky , které rodí děti pro prachy a berou nehorázné prachy, ale na děti z vysoka serou a utrácí je za chlast, cigára, hazard. A těch lidí kolem nás je hafo.

 7. Proč pořád omýláte vysoké důchody, když je zvedá taková část inteligence jako se cpe do vedoucích funkcí. Normální lidé se v drtivé většině toho Vašeho průměrného důchodu nedožijí. Jenom děláte schválně nesváry mezi mladými a důchodci. To by si měli uvědomit hlavně vládní představitelé,kteří jednou půjdou do důchodu a budou mít zákonitě úměrně k jejich přemrštěným platům vysoké důchody. Zřejmě to nikoho z Vás pisálků ani nenapadlo,aby jste nepřišli o fleky.

 8. Dobrý den jen se chci zeptat kde jste na tom byli že obyčejný člověk v důchodu bere 200tisic měsíčně? Ten bere 20tisic měsíčně a to ještě musí chodit do práce když je sam-sama je Rád že s toho zaplatí nájem a kde je ten zbytek? Běžte Mezi ty obyčejný lidi co berou 15tisic a ne mezi ty co vydělávají 30tisc vy chytrolini !

  1. Však už u minulých voleb jim to mnozí voli(či kdo jim dal hlas) zvolili, a to zcela dobrovolně. Na ty hlavně nadávejte!

 9. Stát se postará o důchodce tím že je opět okrade tak jak to dělá pořád hlavně že to cpou sobě a pak UK a na ty kteří tuto zemi budovaly pro ně místo na život nejsou žádné finanční prostředky. Kam jsme se to dostaly.

 10. Důchodcům se skrytá a co kdyby si taky seskrtala svoje platy a přestali financovat Ukrajinu. Zajímavé že na UK se peníze najdou a pro své lidi ne. Proč si vevlade schalily zvýšení platu proč si je taky nezmrazily jak to udělali u důchodu!!!

 11. No hlavně že si soudruzi poslanci za prd práci přidali tisíce a vyhazují i za rodičáky.Jděte už do pryč, bando jedna nenažraná

 12. Upozorňování na důchodce má zastřít to, že se bohatě rozhazuje na cizí státy i lidí, kteří tu nemají co dělat, nebo i některé tady, kteří v životě nepracovali a berou větší důchody, než ti, co si na důchod platili celý život. A samozřejmě taky se nesmí mluvit o tom, kolik si za své nicnedelání a škodění státu přidávají ve vládě a v ostatních zbytečných vládních úřadech.

 13. Pokud článek vyjadřuje osobní názor toho Kulhánka, tak prosím. Je to provládní podprůměrný pisálek a jeho názor je jeho názor, jen nevím, proč se zaměřuje zrovna na důchodce … Asi za to má mimořádné příplatky. Nebo by mohl jít dělat něco jiného, kde nebude lidi naštvát .😳😵‍💫😡

 14. Banda zlodějů, přestaňte posílat peníze na Ukrajinu a teď ještě do Izraele a bude na důchody. Proč si neodrbou svoje příjmy, pořád si přidávají nemalé částky a důchodcům usmrknou 360 Kč, směšné a sprosté.

 15. Už dejte pokoj lidem, kteří celý život poctivě pracovali a platily daně. Oni nemohou za to, že je celá republika rozprodána do zahraničí, kde korporace platí daně…

 16. Vy sprosťáci, co si to dovolujete, škrtat v důchodech. Celý život jsme pracovali a cpali jsme do státní pokladny peníze a když ve stáří chceme důstojně žít tak nám bude brát peníze? Proč jste si přidávali na platech tolik peněz a nám jste jen trochu ucmrndli. Po studiu jsem pracovala ve zdravotnictví a brala 900Kčs hrubého. To byly platy ve zdravotnictví. Po revoluci jsem pracovala u soukromé lékařky a tam také plat nic moc, tak jsem šla pracovat do domova důchodců k ležícím klientům, byla to dřina peníze trochu lepší, ale díky 12 hodinovým směnám a nepřetržitýmu provozu, tam jsem si zničila zdraví a nyní jsem po dvou operacích páteře. A když bych si měla užívat důchodu ,tak vy nás okradete? Že se nestydíte. 14 dní před důchodem už jen živořím ,proto že když všechno poplatím, tak tak mi toho moc nezbude. Tomu říkáte důstojné stáří? To vás ale netrápí, vy si nahrajete dost!

 17. Hlavně že máme pro Ukrajinu kde se to rozkrade a plýtvá se s našimi penězi i věcmi za miliardy.To jsem v životě nezažila aby někdo zabezpečil souseda a pak koukal,jjestli zbyde něco pro rodinu.Tuhle vládu se musíme okamžitě vyměnit.Jsou to zločinci!!!

 18. Dobrý den,když nám nezvýší důchody,tak jsou tady Sociální dávky. A stejně to dostaneme a mnohem víc.

 19. Chtala bych videt politika,ktery by vystacil na mesic s 18 000Kc.A tech krasnych 360Kc na pristi rok,mate na jeden nechutny bily rohlik za 11Kc na den. Kdyz si mate zaplatit od najmu pres stravu ,osaceni a lekarnu tak vam vlastne nic nezbyde.TO JE OSTUDA.Duchodci si snad zaslouzi i mnohem vyssi duchody ,kdyz cely zivot pracovali.Nikdy nic zadarmo nedostali.

 20. Toto je švindl, provokace zřejmě Jurečky a spol. Snaha rozdělit společnost aby nevystupovala jednotně, ale to mají smůlu a na volby do EU to slíznou. Nepomůže jim ani ten podvod na voliče spolu s různými programy. Nejen že neplní sliby, ale neustálé se jeví jako vláda Ukrajinců. Ukr. .nejvice zkorumpovaná země zřejmě přerozděluje podporu a dává část zpět dárcům. Proto takový zájem politiků. Prostě jeden velký tunel?

 21. Mnohé zajímá, kdo má důchod 200 000. Zjistěte si, platební podmínky europoslanců, zejména pokud se týká jeho nároků na důchod. Europoslanci mají nárok na důchod už v 63 letech, maximálně získají 163 tisíc měsíčně. Stačí vám to jako informace?Teď už jistě tušíte, proč jsou důležité kandidátky a kandidáti do příštích euro voleb. Proč se tam dere Nerudová a jí podobní? Kandidátům z pětikolky nedávat žádný hlas.

 22. Pro doplnění. Seznam Médium v článku, ze kterého čerpám uvedené informace v předešlém komentáři uvádí mimo jiné:

  Za každý celý rok ve funkci získají europoslanci 3,5 % platu a jednu dvanáctinu za každý další dovršený měsíc, přičemž výše důchodu je zastropována na 70 % aktuálního platu.

  V současné době pobírají europoslanci základní plat ve výši 9 808,67 euro, tedy v přepočtu 233 184 korun. Pokud tedy byl někdo europoslancem jedno volební období, které trvá 5 let, získá na důchodu 1 716,51 euro měsíčně, tedy v přepočtu 40 809 korun.

  Například europoslanec Jan Zahradil, který je v Evropském parlamentu od roku 2004 a nyní oznámil, že již nebude znova kandidovat, bude mít v době svého konce za sebou čtyři volební období, tady 20 let ve funkci. Podle pravidel tedy získá nárok na nejvyšší možný důchod na úrovni 70 % platu europoslanců, tedy 6 866 euro. To je v přepočtu 163 229 korun měsíčně. Podobně je na tom asi Špidla

  Mimo to však má ještě má nárok na důchod dle zákonů té které země. Tak si to sečtěte dohromady a nejste daleko od 200 000 Kč

 23. Ať si chmátnou na své platy. Pavel pindal ať jdou příkladem. Se.rou na to. Dejte jim20 litrů a ať ukážou co umí. Ten kr.ten Jurečků se za to ani nenažere. Hlavně důchodci mu leží v žaludku. Hanba, kam až se snížili soudruzi ministři

 24. Hele, vy, co tady nadáváte, pamatujete si ještě, že ANO dalo návrh, když byl Babiš premiér, důchody zdanit? Ale neprošli to.
  A jinak, měli jste se víc snažit, sedět ve vládě a mohli jste si výskat 😅. Jinak, jsem taky důchodce, předčasný.

 25. Hlavní kámen úrazu nejsou důchody,ale to jak rozhazuje bezhlavě vláda. Např.Piráti měli pohoštění za 200 000kč,prezident si v zámečku za úpravu podle Pavlové se zaplatilo přes milión,700 O00 stojí lov v hradní oboře, Jurečka si nechal vytunit kancelář přes 300 000kč,42 milionů stály
  Plakáty jak je vláda dobrá a nemluvě o tom kolik šlo na Ukrajinu. Takźe my máme šetrit tzn.nás oškubou,aby mohli oni rozhazovat. Zřídili další ministerstva dosadili si tam své Černochová bezhlavě utrácí vysoké sumy místo toho,aby vyjednala dobré ceny .Toto je vláda zlodějů okrádá vlastní lidí.

 26. Hlavně, že církev bude dostávat valorizace furt pryč. Do kostela chodí svíčkové baby6 , už brzo naštěstí si je vezme pan. A tlustý Duka a ostatní faráři se budou dál oddávat obžerství , smilstvu a prznění chlapců.

 27. Kulhánek je provládní pisálek on jenom papouškujíci novinář. Jeho články to je …….. Jsem zvědav co zase to jeho IQ vymyslí.

 28. Že budeme platit za každého odmítnutého migranta 1/2 milionu korun za rok, nevadí? Že jsou to dva průměrné důchody nevadí vládě a Rakušanovi? Miliardy na Ukrajinu a pro téměř 500 000 Ukrajinců se najít musí. Najdou se i na předražená letadla a zbraně za ty co jsme zadarmo rozdali. Musí být na vysoké platy a odměny politiků, soudců a manažerů. Jen důchodce a pracující tato vláda okrádá. Vlády ODS nikdy za nic nestaly a nikdy nedokončily ani celé funkční období. Každý člověk se může jednou splést. Jen člověk mdlého rozumu nebo s totální ztrátou paměti se splete počtvrté. Jen díky takovým nám tu vladne ten fialovy hnus.

 29. Pořád jen pláčete doma.Jen národ to může změnit.Svolejte lidi všech věků a vyrazte do Prahy.Už za Václava IV lid vyházel takovýhle zmetky z oken.Tenkrát to bylo za možnost přijímání pod obojí.Ale teď je potřeba udělat to znova,protože teď jde o životy nás všech.Jedině radikální čin,slova dávno ztratily svůj význam a leži a podvody z hradu stále sílí a ničí lid.Ne Havla a Kubišovou,ale je pořeba přestat dělat rozdíly,semknout se, zvednout hlavy se konat.Tohle býval velký,hrdý národ před kterým se zmetci třásli když věděli že tento národ jde.Kdož sů boží bojovníci?,jen ti co nekecají a konají jako jeden pevný celek.Naši předkové,staří češi,už tehdy šli a hlasitě křičeli “HRrrr NA NĚ !” a pořádek si sami udělali.

 30. Kulhánku ty pico,kdes vzal že 80 procent důchodců má 18000.Kolik ti platí za takové žvásty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *