24. 7. 2024

6 příspěvků u článku “Někteří Češi vůbec nedostanou důchod. Jejich počet rychle roste, jste mezi nimi i vy?

  1. Slováci dodnes mají nárok na důchod po odpracování 25 let. Můj kámoš se v roce 1995 přestěhoval do Španělska, kde se oženil se Španělkou a tam taky nastoupil jako elektroopravář důlních strojů do jednoho tamního dolu. Stačilo mu odpracovat 15 let a vrátil se do ČR už jako důchodce v 55 letech se španělským důchodem, který má jednou tak velký než kdyby pracoval u nás. U nás i horníci mají nárok na důchod až po odpracování 35 let. To je světový unikát. Mnozí se důchodu ani nedožijí, ale o to jde. Stát na nich ušetří majland a ušetřené prachy může rozfrcat jinde, třeba na dávky Ukrajincům.

  2. Na důchodcich se šetří. O tom, že Rakušan podepsal, buď brat migranty nebo platit se moc nepíše. Že budeme platit za každého odmítnutého migranta 1/2 milionu ročně nevadí? Že jsou to dva průměrné důchody jim nedochází? Kolik jich bude nevíme. Dokonce uživíme i
    500 000 Ukrajinců. Stále jsou vládou napadáni důchodci. Je to fialový hnus. Důchodci tady všechno vybudovali a dneska je vláda okrádá.

  3. Stačilo mu odpracovat 15 let a vrátil se do ČR už jako důchodce v 55 letech se španělským důchodem ??😯😯 to mu nevěřím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *