Emma Smetana neví kam s penězi, tak si pořídila byt za 17 milionů. Přispěli jí daňoví poplatníci. “Měla jsem plný nárok,” burácí z luxusní dovolené

Emma Smetana a její partner Jordan Haj znovu ukázali, že nemají příliš pochopení pro to, když se veřejnost podivuje nad tím, proč tato velmi dobře zajištěná dvojice žádala o státní podporu v době lockdownu. Každý přitom dostal 60 tisíc korun, jak vyplývá z veřejných zdrojů.

120 tisíc? O co jde?

Papírově na podporu zřejmě skutečně měli nárok, protože stát si žádné zvláštní podmínky nekladl. Dotace byla nicméně určena umělcům k překlenutí složitého období. Je nicméně otázkou, zda Emma Smetana a Jordan Haj takové období prožívali. Oba totiž byli v té době velmi dobře finančně zajištění. Haj vystupoval v show Tvoje tvář má známý hlas a v dalších svých projektech. Smetana potom pravidelně moderovala v DVTV. Navíc je pro ni významným zdrojem příjmů její Instagram, na kterém podle svých slov vydělává statisíce měsíčně. Krátce poté, co získala od státu pomoc, na něm byla opět velmi aktivní, protože vyrazila na dlouhou dovolenou na Bali, takže unikla místnímu lockdownu. Čtěte více: Emma Smetana se vybarvila. Státní podporu kasírovala i přes pohádkové výdělky. A pak se lidem vysmála

Umělecká dvojice příliš nechápe, proč jim někdo příspěvek od státu nepřeje, a tak to komentuje většinou ironicky. “Je to k nevíře, ale po cca 14 měsících intenzivního cestování po hitech celýho světa mi pomalu dochází mejch šede od státu, takže po příjezdu do Prahy bude koncert,” uvedl Jordan Haj na svém Instagramu. Přiznal tak, že měl spoustu peněz na cestování a nějakých 60 tisíc od státu ho příliš nevytrhlo.

Foto: Shutterstock

Luxusní byt pár měsíců po dotaci

Že na tom životní partneři nejsou vůbec špatně, dokládá ostatně i aktuální nákup luxusní nemovitosti v Praze. Emma Smetana s Jordanem Hajem si totiž pořídili v loňském roce byt za 17 milionů korun, jak informoval server Extra. Celých 8 milionů korun přitom složili ze svého, a to necelý rok poté, co jim stát věnoval 120 tisíc korun z kapes daňových poplatníků.

Emma Smetana se dosud k čerpání dotací příliš nevyjadřovala. Když teď ale prasklo, že investovala takovou kupu peněz, už se neudržela. A vše okomentovala s nepokrytým pohrdáním. “Mně je slušně řečeno nevolno, komu způsobuje vnitřní újmu podezření, že někdo jiný není neslušně řečeno v pr**li nebo se má dokonce dobře,píše Emma na svém Instagramu z thajské pláže, kde je opět na dlouhodobé dovolené. “Soudě dle množství článků o dotacích, na které jsme měli plné právo, a proto jsme je také dostali.

Zpěvačka a moderátorka jde ale ještě dál a z jejích slov je patrné, proč tak často z České republiky prchá. “V post komunistickém Česku na dědictví mindráků, nenávisti, šmíráctví a nepokryté závistivosti.

Ani slůvko omluvy za to, že to čerpání oné bezvýznamné dotace nebylo tak úplně namístě. Raději frontální útok na všechny, komu se to nelíbí.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
31 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments