Epidemiolog Maďar peskuje Čechy za cesty do Chorvatska. Sám tam aktuálně pobývá

Čechům se tak trochu začíná stýskat po někdejším hlavním epidemiologovi Romanu Prymulovi, jehož připomínky ke koronavirové epidemii byly často velmi kontroverzní, ale vždy k věci a vůči občanům poměrně citlivé. Zároveň se zdálo, že co řekne Prymula, to opravdu platí. Také díky jeho autoritě vzali Češi mnohá, často drakonická, opatření za svá a po nejnutnější dobu se jimi řídili. Jenže pak se Prymula rozkmotřil s ministrem zdravotnictvím Adamem Vojtěchem a do pomyslného křesla hlavního epidemiologa usedl Rastislav Maďar.

Maďar nechtě zkritizoval sám sebe

Ten také záhy proslul řadou svých výroků, které však občany nejsou vnímány vůbec pozitivně. Velmi hrubě promluvil například o nakažených hornících z Karvinska, kteří podle něj po šichtě mají vysedávat po hospodách a ohrožovat nákazou další lidi z regionu.

Teď Maďar opět zaperlil. Na svém Twitteru se rozhodl na “nezodpovědné Čechy” pohněvat, protože prý jezdí na party do Chorvatska. “Zrče na chorvatském ostrově Pag je vyhlášené místo pro mega dance party velkých mas lidí z různých zemí Evropy. Ano, už tam byli v červenci i Češi, a ano, už z toho máme nakažené v různých částech ČR. Tak pařit je zjevně nezbytně nutné i v době pandemie bez ohledu na zdravý rozum,” napsal ironicky na své sociální síti.

Jenže co čert nechtěl, Twitter u příspěvku uvádí také lokalitu, odkud byl odeslán. Shodou náhod jsme se tak dozvěděli, že Maďar lamentoval z Chorvatska těm, kdo do Chorvatska jezdí. Chucpe? Možná si jen nemohl pomoct, a tak svou výtku směřoval i k sobě.

Káže vodu, pije víno

Na Twitteru mu lidé okamžitě začali psát kritické poznámky o tom, že káže vodu a pije víno a že něco takového je z jeho pozice nemístné. “To není nic tajného, říkal jsem to do médii mnohokrát, že budu týden v Chorvatsku. Nejde o místo, ale o způsob. To zdůrazňujeme po celou dobu. Vlastním autem do soukromého apartmánu bez cizích kontaktů je to dokonce mnohem bezpečnější než na hromadné akci u nás v ČR,” snažil se z celé situace vybruslit nepříliš zdatný komunikátor Maďar.

Určité pochybnosti panují také o odbornosti Rastislava Maďara. Ty odstartoval jeho předchůdce Roman Prymula, když uvedl, že “není čistý epidemiolog” a poukazoval na to, ať si lidé porovnají jeho odbornost s tou Maďarovou a udělají si vlastní obrázek. Také pod Maďarovým působením v resortu došlo k různým přehmatům. Kromě toho, že jsou stále problémy s testováním, jsou to také pozdní nebo naopak příliš brzká opatření v Moravskoslezském kraji.

Foto: vlada.cz

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments