21. 7. 2024

31 příspěvků u článku “Euro se chystá do Česka. Přijde další masivní zdražení, které pošle lidi do kolen

 1. Že firmám bude vyhovovat euro, to sice chápu, ale bude to na úkor nás, obyčejných lidí. Už teď je všechno drahé a přijetím eura by se špatná situace ještě prohloubila. Já v žádném přįpadě euro nechci. Chci naši českou korunu. Nevěřím tomu, že EÚ vydržį . Zase politici budou rozhodovat za nás. Ať se udělá referendum!

  1. Souhlasím že euro je jen pro firmy. Pro normální lidi ani náhodou. Naši slavní politici si zase udělají co chtějí. Na normální lidi kašlou.

  2. Ano. Jak mini Jan Kovanda a další ekonomové, přinese euro Česku jen bilanční ztráty a snížení životní úrovně 60 % občanů. Zhorší možnosti vyjezdu do ciziny na dovolenou i pracovně. Dnes je trend opačný a několik vyspělých zemí zvažuje návrat k národní měně. Itálie, Řecko,Španělsko,Německo by asi chtělo také. Referendum musí být, ale také informační kampaň vedená vládou bude podjatá a 100% tendenční. Tedy manipulacni,aby ohlupovala občany. Nesmí se jí věřit. Petr Fiala jeste ne tak dávno o € nechtěl ani uvažovat. Ví co chce náš akademik? € z Česka udělá ještě zavislejsiho trpaslíka v EU!

  1. Euro ,jakožto jednotná měna,je nesmysl, jelikož co stát,to jiná ekonomika a silnější dotuje slabší..

 2. Lukáš Kovanda má přehled. Není doba na přijetí eura. Inflaci vláda nezvládla!! Teď už je draho,po přijetí eura by bylo ještě hůře pro normální lidi. I když politikům na životní úrovni obyčejných lidí nezáleží. Viz Fialův nákup v Německu. To jako chtěl ještě více naštvat lidi, vždyť v Německu je jiná kupní síla. Mít svoji měnu není špatné, euro tady bude dočasně,nechci euro!

 3. Já už byl proti vztupu do EU, a tet jsem i proti zavedení eura. Nevím co bylo, pro nás horším. Komunisté nebo EU. Oba dva nám nařizuje co mužem a nemůžeme dělat.

 4. Občas jsem kupoval za marky v Německu, zrovna jsem si chtěl něco koupit a Německo přijalo euro, v tu chvíli jsem musel mít o třetinu a trochu víc peněz abych si tu samou věc koupil.
  Evropská unie chce aby měli všichni Jednotou měnu, No jasně a všichni budou platit škody společně.
  Holt uvidíme až přijmeme euro, co všechno to pro nás znamená a nebude to asi jenom zdražování o třetinu, zde v ČR klidně o polovinu nebo i víc a samozřejmě firmy ušetří další miliony za převod měny a doufám že to budou ty firmy co platí daně tam kde jsou velmi nízké.
  No a obyčejní lidé kteří nemají moc peněz budou kupovat ještě o trochu míň a firmy tím pádem budou ještě o trochu víc zdražovat aby měli pořád stejně.
  Tu Eu nám byl čert dlužen.

 5. EU živé na dluh. A naše země se má vzdát koruny není to už vážně na hlavu. To je přece závazek na splacení celkového dluhů EU. A víme přeci kam EU poslední dobou peníze odevzdává …

 6. Neštěstí nechodí samo. Byly tři morové rány. My mame za sebou dvě. Covid, dnešní neschopnou vládu a k tomu ještě €. Tak to by nás skutečně dorazilo.

 7. Stín splněním kryterií bych byl opatrný. Řecko taktéž splnilo kryteria. O naší cenové stabilitě by se dalo s úspěchem pochybovat. Jestliže tím myslí, že budou stabilně vysoké ceny energií, tak to nás pánbůh chraň od takové vlády. Veškeré ceny vzrostli o 50-200%. Náš HDP nedosahuje ani předcovidové úrovně. Jsme nejhorší v Evropě. Náš plánovaný schodek 3% by byl možný jen za předpokladu drastického snížení životní úrovně. Přijetím € by došlo k ještě vice dramatickemu zvýšení cen. Museli bychom přijmout závazky za dluhy ostatních států. Přijetí € by se mělo stát otázkou v referendu.

  1. V zásadě mate pravdu. Ale s cisly tedy rozhodně ne. Máte rád poplašné zprávy? O nic th nejde,jsme v úvahách. V referekndu € vláda neprosadi ani omylem. Osud Řecka nás nikdy nepotká, ale zchudnuti zcela jistě. A to nikdo nechce. Leda lumpove mezi podnikateli kteří pouze vyváží své výrobky.

 8. Fiala – nebude zdražování, bude jen Euro a hole zadky ještě víc. Fiala kecá jak fialka na zahradě. Ten to článek je dalším příkladem Fialovy vlády jak řekl. Jeho vláda.

 9. Naše všeho schopná vláda hodlá uvalit na občany další zdražování. Je to fialový hnus.

 10. Euro je dekadentní měna, která své léno se státy majícími euro vede do civilizační záhuby. Euro se vyprofilovalo jako bezprecedentní vytrvalý generátor stále větších finančních a ekonomicko-společenských problémů. Přijímat euro znamená přijímat jařmo eurohujerských dluhů a šílenou fiskální a asociální politiku těch dobrodruhů, kteří by vysáli poslední zbytky našeho vyspělého civilizačního prostoru a proměnili by českou kotlinu v území bídy, špíny a odpadkového koše Evropy. Koruna česká drží ČR nad močály oné bídy a špíny. Česká koruna je jedním z posledních atributů české státnosti, ona pomáhá chudým lidem, zatímco euro by en bloc pomáhalo rychlokvašeným polistopadovým zbohatlíkům s nulovým sociálním cítěním a dalším gaunerům, kteří by se chtěli dostat na úroveň finančních žraloků, jenž se volně pohybují v kalných vodách nadnárodního kapitálu.

 11. Euro chtějí jen tady ti pisálkové, kteří vymývají lidem mozky!Co slovo to lež!
  Nikdo EURO nechce ! Nechceme dopadnout jak na Slovensku!
  Máme svoji měnu!
  Takže vy chytrolini běžte do háje s vašimi bláboly!!😡

  1. 👍. Naprostý souhlas. Když přijalo € Německo, platy šly prudce dolů. Do té doby byla M tvrdá měna. Dluhy Řecka zaplatili všichni kdo byli v eurozóně. € chtějí jen politici, nikdo jiný. Je to umělá měna, kterou vymysleli pitomci v Bruselu, Německu a Francii. Nejlepší by bylo. kdyby se to celé rozpadlo. Teď ještě chtějí přijmout UA. Tak to je další průser. Ta von Leyen, naše kráva Jourová a celá komise asi zešíleli.

 12. Jen to ne. Pokud k tomu dojde, bude lepší se z této země odstěhovat jinam. € je podvod, na který doplatí všichni občané ČR. To, že to chce pár hloupých podnikatelů a současná vlada, ještě neznamená, že si to přeji všichni občané. Co bude až se EU rozpadne a toto se nezadržitelně blíží. Stačí to, že nás tato zadlužuje způsobem, že budeme pouze platit úroky z dluhů UA, které si tato země způsobila sama. Tak jako v SRN okradla její vláda občany, tak podobně okrade nás i ta naše.

 13. Myslím, že když bylo referendum při vstupu do EU,určitě by mělo být referendum ohledně přijetí eura. Nebo už nás politici nepotřebují a budou si dělat co chtějí? Neměli by ovšem zapomínat, že mohou svým svevolnym rozhodnutím ztratit u voleb.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *