Evakuovaný tlumočník z Afghánistánu si stěžuje na malé porce jídla. Lidé se nad jeho slovy doslova bouří

Hamed Ahmadi je osmadvacetiletým blogerem, spisovatelem a překladatelem. A především je jedním z Afghánců, které se podařilo evakuovat z Kábulu, když město a tím i celou zemi definitivně obsadil Tálibán. Dělo se tak za cenu obrovského vypětí amerických a dalších spojeneckých vojáků a nakonec se to neobešlo ani bez ztrát na životech.

Teď už je Ahmedi v bezpečí v americkém Texasu, a to ve speciálním táboře pro afghánské uprchlíky. Nedá se však říct, že by s tím byl kdovíjak spokojený. Na svých sociálních sítích si například postěžoval na velikost porcí, které dostává.

Nestěžuji si, ale tohle jsem dostal včera k večeři a další jídlo je až za 12 hodin. Život uprchlíka je možná bezpečný, ale nikdy jednoduchý a příjemný,” napsal Ahmedi k fotografii, na které jsou vidět malé kousky kuřete, plátky chleba a ovoce.

Poté, co se následně odehrálo na jeho twitterovém profilu, však muselo Ahmediho přesvědčit o tom, že svou stížnost měl formulovat poněkud jinak, případně raději vůbec. Nejčastější radou uprchlému Afghánci bylo, ať se vrátí do své domoviny, kde se jistě bude mít lépe. Mnozí však zacházeli dále a zasazovali věc do kontextu.

Čtěte také: Mrazivá slova studentky žijící v Kábulu. Naplnily se ty nejhorší obavy, popsala chování Tálibánu přímo z místa

To je opravdu hrozné. V USA žijí doslova tisíce veteránů bez domova, kteří hladoví každý den. Nekrmte mě těmi kravinami o tom, že se cítí špatně, protože má málo jídla, za které platíme my,” napsal Paul.

Pro afghánského uprchlíka však nemají pochopení ani další imigranti. “Co třeba poděkovat? Ukázat vděčnost. Nikdo vám nic nedluží. Jsem uprchlíkem z Libanonu a budu navždy vděčný,” uvedl Gad Saad.

Čtěte také: Tálibán spustil jatka. Nenechávejte nás tady, prosí Čechoafghánci, kteří zůstali v Kábulu

Svým příspěvkem přispěl také producent dokumentárních filmů Errol Webber. “Třináct mariňáků položilo život, abyste se do této země mohl dostat a tweetovat tady o tom, že nemáte dost jídla zdarma.

Na druhé straně je třeba přiznat, že zobrazená porce jídla je skutečně pozoruhodně malá. Uprchlíci jsou v nelehké situaci, kdy zatím nemohou opustit tábory, do kterých byli umístěni a musí se tak spokojit s tím, co jim jejich hostitelé poskytnou.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
87 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments