21. 5. 2024

14 příspěvků u článku “Mrazivá slova studentky žijící v Kábulu. Naplnily se ty nejhorší obavy, popsala chování Tálibánu přímo z místa

 1. A co zabránilo této ,,prozápadní uvědomnělé skorobojovnici”, zachovat se jako děvčata v Kurdistánu, která prostě a jednoduše ,,vzala věci do svých rukou”? Jo ,,storky” o ublížených a neschopných, vlastně otevírají ,,srdce a peněženky” líp, hlavně pokud jde o migraci.

 2. Pujcim si komentar a nazor snad nebude vadit i u nas jsou kolaboranti jedni by nas dali nemcům a druzi vymenili misto muslimů kazdy vi o koho jde .

 3. A může se snad někdo divit tomu, že jak Talíbáni dostanou do rukou takovou ” slepici” že jí předhodí mužstvu k všeobecnému použití ??!!??

  1. Přidal bych jim tam tu nánu pekarovou. Arabský nápis na sobě už má, tak je připravená na všeobecně používání.

 4. Tenhle typ článků se sluníčkovými příběhy jsou lživá podprahová propaganda, která má hrát na naše city. Po odchodu vojsk NATO z Afghánistánu je očekávána další obří vlna migrace do Evropy a cíl té propagandy je samozřejmě stejný, jako v začátcích migrační krize v roce 2015, tzn. co nejvíc otupit odpor Čechů k migraci z jiných kultur. Počítejte s tím, že tyhle sluníčkové články se budou objevovat stále častěji, tak jak se objevovaly v médiích vždy, když byla očekávaná migrační vlna. Brusel, Merkelovou ani lidskoprávní neziskovky ještě nepřešly snahy k nám dostat migranty z jiných kultur. Oni s tím nedají pokoj a situace v Afghánistánu jim dává zase příležitost k tlaku na přijímání migrantů na nás i naše představitele. Jímá mě podzření, že nynější návštěva prezidenta Německa v ČR má za cíl přesvědčit naše představitele aby se podvolili tlaku na přijímání migrantů. Posledně, když tu přijela Merkelová, tak taky jen proto aby nám vnutila ty svoje pozvané černé dárečky.

  1. “… proč nejdou bojovat za svobodu ty vaši muži”
   viz můj příspěvek výše. Nemůžete chtít po někom, koho diskriminujete, aby bojoval za systém jenž mu upírá jeho práva.

 5. Tohle má 2 roviny:
  1) ad to, co říkal Petr Pelikán. Ten totiž uvedl to podstatné. Ano, jsou tu tisíce lidí, které chtějí západní způsob života. A to i tisíce žen. Ale v AF žijí miliony obyvatel, tedy i miliony žen. Podle jednoho příběhu jedné ženy nelze soudit na celkový stav společnosti. Paradoxně tak nelze činit ani na základě příběhů všech žen, které utekly “na západ”. Jsou to totiž právě ty, které chtěly na západ. A to není většina žen v AF. Tím netvrdím, že znám názor většiny žen v AF, jen tvrdím, že takto nelze soudit.

  2) Když by po mě dnes někdo chtěl, abych šel do války za marx-progresivistik-feministické výdobytky=abych šel riskovat vlastní kejhadlo za lidi, kteří mne (začasté prokazatelně) diskriminují, tak bych se na to taky vykvák.

  1. Pelikánovi se moc věřit nedá. Jako muslim by rád viděl zahalené ženy i u nás. Považuje to za přirozený stav věci, a ženy, které s tím nesouhlasí, považuje za zvrácené.

   1. Nejsem si zcela jist, zda jste pochopil o co šlo mě.
    1) TAL má v AF zjevně a nepopiratelně dosti širokou základnu podpory a nestaví se proti němu ani většina žen, resp. nejeví snahu před ním prchnout.

    2) Feminismus je velmi obtížné, prakticky nemožné, rozlišovat na umírněný, rigidní, radikální …, a zároveň má jak obrovský vliv v tzv.demokratickém světě, tak i masivní snahu diskriminovat muže a i ty ženy, které si “dovolí mít tu drzost”, že s ním nesdílejí jeho/jich (začasté velmi podivné) postoje. Ale zároveň po mě stát, otevřený vlivu těchto “divnožen” chce, abych mu byl v případě krize loajální a šel (i) za svou vlastní diskriminaci nasazovat život. Ale to bych fakt musel mít IQ tyque …

 6. Jsem zmatena.Afghanistan je nam prezentovana jako zeme chuda zmitana valecnym konfliktem a kam je treba posilat hromady pomoci a penez a tady slecna studentka se najednou nemuze jit poveselit s kamoskama do sve oblibene kavarny.Ve meste se asi meli jak prasata v zite a na sve spoluobcany na vesnici kaslali a nepomohli.Divna zeme.

 7. Měli zbraně, mohli se bránit. Podobná situace byla údajně i v Rusku po VŘSR, kdy všichni naříkali, jak to je, či bude, hrozné, aůe ochota popadnout pušku a jít na bolševiky byla skoro nulová.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *