Johny Depp v Karlových Varech ukazuje nesmyslnost dnešní doby. Stačí podezření ze sexuálního obtěžování a člověk je odepsaný, ale usvědčený sexuální násilník už nevadí

Když představitelé filmového festivalu v Karlových Varech oznámili, že se ho zúčastní slavný hollywoodský herec Johny Depp, naplno se ukázalo pokrytectví, které dnes panuje v oblasti sexuálního obtěžování a násilí, respektive pohledu veřejnosti na něj. Deppova účast sice způsobila několik zdvižených obočí u tradičních mravokárců, ve výsledku se ale všichni okamžitě začali těšit na to, jakáže hvězda nás to poctí svou přítomností.

Johny Depp je jistě jedním z nejtalentovanějších herců své generace, který má na svém kontě více než dost kultovních filmů. Nepřekvapí tak, že má fanoušky po celém světě, Českou republiku nevyjímaje. Bohužel je to ale také od loňského roku usvědčeným sexuálním násilníkem, když britský soud potvrdil, že většina nechutností, jež o něm publikoval bulvární deník The Sun, který pak herec žaloval, se zakládá na pravdě a že Depp může být titulován jako sexuální násilník. Přitom podle toho, co britské noviny napsaly, si Deppova exmanželka prošla slušným peklem.

Faktem je, že třeba studio Warner Bros. se s Deppem okamžitě po soudním rozhodnutí rozloučilo a nahradilo ho ve hvězdném pokračování snímku Fantastická zvířata někým jiným. Přesto se však nezdá, že by potvrzené sexuální útoky Johnyho Deppa na jeho exmanželku měly mít na hercovu kariéru vyloženě likvidační dopad. O některé produkce sice přišel, ale v dalších projektech pokračuje.

A jak vidno, jeho “průmysl” je stále ochoten poskytnout mu pomocnou ruku. Když účast Johnyho Deppa v Karlových Varech kritizovala nezisková organizace Solace Women’s Aid, odvětila mluvčí festivalu lakonicky, že to nebude komentovat.

Ukazuje se, že pohled veřejnosti na sexuální násilí stále není dostatečně vyspělý. Pokud se například objeví podezření ze sexuálního obtěžování, které spadá do takzvaného hnutí MeToo, dotyčný je často ostrakizován bez jakýchkoliv důkazů, natožpak soudu. Těžko si třeba představit, že by si Jiří Bartoška do Varů pozval herce Kevina Spaceyho pár měsíců potom, co byl obviněn ze sexuálního obtěžování, jež se přitom odehrálo před patnácti lety a které sám herec popřel. Přesto se však z do té doby nesmírně populárního Spaceyho stala na mnoho let persona non grata a je otázkou, zda se mu z toho ještě někdy podaří vylízat. Dodejme, že Spacey nebyl soudně usvědčen.

Nehodnotím teď, který přístup je správný a který špatný. Jisté je to, že tu panuje značná diskrepance a výběrová spravedlnost, kdy mohou být méně závažné skutky zveličeny natolik, že společensky diskreditují, zatímco více závažné skutky tak trochu zameteny pod koberec.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Vše směřuje ke schválené velké důchodové reformy, která výrazným způsobem překope to, jakým způsobem odcházejí Češi do důchodu a na co všechno vlastně mají nárok. Ačkoliv se celá záležitost nese ve jménu úspor, což se projeví mimo jiné tím, že drtivá většina lidí půjde do penze později, někteří na tom přeci jen mohou vydělat. Někde už je jasno Ministerstvo práce a sociálních věcí totiž zároveň chystá seznam profesí, jejichž vykonavatelé budou moci odcházet do důchodu výrazně dříve. Příští týden by mělo být definitivně odhaleno, které to budou, ovšem už teď se hlasitě spekuluje o spravedlivosti tohoto systému. Vše oznámil ministr práce na CNN Prima News. Jistotu toho, že půjdou do penze dříve, mají lidé ze čtvrté kategorie z hlediska Bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (BOZP). Které to jsou? “Jedná se nejčastěji o práce v galvanovnách, horníky, svářeče manganu, obsluhu tryskačů v těžkém průmyslu, laboranty ve specifické biologické laboratoři a podobně,” uvádí web Bepra.cz. Čtvrtá kategorie dnes v České republice čítá přibližně 18 tisíc lidí, což není zase tolik. O poznání početnější už je třetí kategorie, kam spadá celkem 450 tisíc zaměstnanců v této zemi. Jde o stále rizikovou kategorii, ale už ne tak výrazně. Státní rozpočet si nicméně nemůže dovolit všechny tyto zaměstnance posílat do penze dříve. Podle odhadů se tak předčasný odchod do důchodu bude týkat pouze 120 tisíc z nich. A tady se bude hrát o to, kteří to budou. Velké rozdíly “Nejčastěji se jedná o svářeče, kováře, pracovníky v lesnictví, lakýrníky, řezníky, hutníky kovů, skladníky v mrazírnách, pokojské, práce konané pouze v noční době (například hlídač, recepční, pekař), práce s lasery a podobně,” uvádí odborný portál. Tady ministr upozornil na to, že dnes už jsou velké rozdíly třeba mezi svářeči, které se zřejmě nějakým způsobem zohlední. Je také poměrně jasné, že například recepční nebo pokojské zřejmě na předčasný důchod mohou zapomenout. Jde jistě o náročné profese, ale zase ne tolik, aby to opodstatňovalo takovéto privilegium, které je z hlediska státu velmi drahé. Čtěte také: Důchodci v Česku zpět do práce. Stát pro ně připravuje zaměstnání Už příští týden bychom se každopádně měli definitivně dozvědět, koho se bude dřívější odchod do důchodu týkat. Jistě kolem toho bude velká debata a mnozí budou namítat, že by se jich to také mělo týkat. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]
Domníváte se, že když vybíráte z bankomatu v České republice, nemůže vás už nic překvapit? Pokud si myslíte, že pozor si musíte dávat pouze v zahraničí, a to kvůli dynamickému přepočtu měny, který dnes bankomaty běžně nabízejí, jste na omylu. Jeden z nejvýznamnějších provozovatelů bankomatů v Česku totiž na tuzemské zákazníky připravil velkou habaďuru. Nachytá se každý Bankomaty Euronet nemají ani mezi Čechy nejlepší pověst. Souvisí to s modelem jejich podnikání, který je postaven na tom, získat co možná nejvíce poplatků při jakémkoliv výběru. Ovšem situace postupně dospěla do takového stavu, že většina klientů českých bank má všechny výběry v české měně z tuzemských bankomatů zdarma. Tudíž i zařízení značky Euronet přestaly být hrozbou. Avšak jen na nějakou dobu. Jak nyní totiž upozornil Janek Rubeš ve svém pořadu Kluci z Prahy, tato společnost zavedla nový fígl, díky kterému obere prakticky každého, kdo si z tohoto bankomatu chce vybrat peníze a o této nachytávce neví. Když vložíte svou platební kartu do bankomatu Euronetu, budete vyzváni, abyste zvolili požadovanou službu. Výběr je skoupý a nabízejí se pouhé dvě možnosti: “Hotovost a zůstatek” a “Jiné”. Drtivá většina lidí přitom pochopitelně klikne na první možnost, jelikož je v ní slovo hotovost a právě tu chtějí vybrat. Tohle není normální Jenže v ten moment nedojde k výběru hotovosti, nýbrž objednávce služby, která se jmenuje požadavek na aktuální zůstatek na účtu. A ta už je zpoplatněna. Poplatek účtuje provozovatel bankomatů samotným bankám a ty si ho potom dle vlastního sazebníku strhnou z účtu klienta. Například v České spořitelně činí 20 Kč, ale taková Moneta Money Bank za něj chce 50 Kč. Vtipné je, že po zadání tohoto požadavku bankomat zůstatek ve skutečnosti nezobrazí. K tomu je ještě nutné provést samotný výběr. Teprve pak se k němu dostanete. Jenže spousta lidí je z chování bankomatu zmateno a tlačítko “Hotovost a zůstatek” zmáčkne hned několikrát, než si uvědomí, že výběry jsou skutečně až pod tlačítkem “Jiné”. Nového triku bankomatů Euronet, kdy vám účtují poplatek za "zmáčknutí tlačítka" si všimli v Polsku a začali ho řešit. Co u nás? Kdo tohle může/bude řešit? Budou banky varovat své klienty? @UniCredit_CZSK @CSOB_CZ @Ceskasporitelna @MONETAMoney pic.twitter.com/coMm8Aahyn— kluk z Prahy (@janekrubes) February 26, 2024 Čtěte také: Je to tady. Banky začaly rušit lidem účty za názor. Pokud máte špatné, všechno vám zablokují a jste v problémech Každé stisknutí se však rovná jednomu poplatku. Pokud to tedy učiníte třikrát, Moneta vám naúčtuje 150 Kč. Nedozvíte se to ale hned. Tyto poplatky spojené s užíváním účtu se vyúčtovávají až na konci měsíce, kdy už si je nemusíte spojit s konkrétním výběrem a často je i přehlédnete. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]
Lidé si musí své povinnosti vůči státu sami hlídat. Nikdo je nebude upozorňovat, že mají udělat to či ono. Pakliže tak neučiní, musí se smířit s tím, že budou platit často i velmi tučnou pokutu. Úřady totiž musí být přísné. Pokud by si každý dělal, co se mu zachce, nikam by to nevedlo. Povinnosti se tedy musí tvrdě vymáhat. Musíte jednat V příštích dnech a týdnech by si přitom Češi měli připravit nejdůležitější dokument, který musí každoročně státu odevzdat. Nejde o nic menšího než daňové přiznání. Navzdory mnohým domněnkám ho musí podávat každý, kdo má nějaké příjmy, a to včetně zaměstnanců. Tam však často platí, že ho za ně podá firma, kde pracují. Výjimkou jsou situace, kdy mají třeba i různé přivýdělky nebo nějaké investice, které je třeba rovněž zdanit. To už za vás firemní účetní obvykle nebude chtít dělat. Daňové přiznání tedy musí podat všechny osoby samostatně výdělečně činné nebo ti, kdo mají příjmy z prodeje cenných papírů, popřípadě dividend. Letos si navíc stát připravil velkou změnu, kterou musí ti, kdo daňové přiznání podávají, reflektovat. OSVČ už totiž nebudou mít možnost podat daňové přiznání klasickou papírovou formou, ať už osobně na finančním úřadě nebo jeho odesláním poštou. Od toho totiž mají dnes už povinně zřízené datové schránky, přičemž od letošního roku je musí začít používat pro odeslání nejdůležitějšího dokumentu, tedy daňového přiznání za rok 2023. Možností, jak to udělat, je přitom několik. Lze vyplnit klasický formulář, ať už na počítači nebo písemně a potom ho ofotit a zaslat datovou schránkou na příslušný finanční úřad. Mnohem lepší je však využít nových možností, které nabízí digitalizace státu. Dokdy máte čas? Za tímto účelem funguje portál Mojedane.cz, který není ničím jiným než jakýmsi online finančním úřadem, kde můžete dělat veškerá elektronická podání pro finanční správu. Přihlásíte se jednoduše pomocí identity občana nebo datové schránky. Následně už o vás bude portál vědět vše potřebné a do dokumentů, včetně daňového přiznání, vám to bude předvyplňovat. Když potom do příslušného formuláře vyplníte vše potřebné, stačí kliknout na tlačítko odeslat a vše už se na finanční úřad přenese. Je to velmi pohodlné a ve skutečnosti výrazně příjemnější než vyplňovat stohy papírů. 📊 Startují pravidelné pondělní statistiky.📊 K 11. 2. 2024 evidujeme 141 026 podaných přiznání k dani z příjmů.📊 Dvoustránkový formulář využilo 31 560 fyzických osob. pic.twitter.com/RJeAdt7YaM— Finanční správa ČR (@financnisprava) February 12, 2024 Každopádně, pokud využijete portálu Moje Daně, prodlouží se vám termín pro odeslání daňového přiznání o jeden měsíc. Standardně na to máte lhůtu do úterý 2. dubna 2024, ovšem pokud tak učiníte elektronicky, stačí ho podat do čtvrtka 2. května 2024. Kdo potom využívá daňového poradce, tomu se termín prodlužuje až do pondělí 1. července 2024. Čtěte také: Vydělám si pěkných 150 tisíc měsíčně. Stát mi odpustí daně a ještě zaplatí bydlení. Naučte se v tom chodit Finanční úřad potom ještě počítá s ochrannou lhůtou ve výši pěti dnů. Pokud se tedy o pár dní opozdíte, ještě se nic neděje. Potom už ale začnou naskakovat úroky a budou vyměřovány pokuty. Tomu je každopádně lepší se vyhnout. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]

17 Replies to “Johny Depp v Karlových Varech ukazuje nesmyslnost dnešní doby. Stačí podezření ze sexuálního obtěžování a člověk je odepsaný, ale usvědčený sexuální násilník už nevadí

 1. Blbko, není usvědčený násilník. To že prohrál spor s bulvárním deníkem, neznamená, že je usvědčený násilník. Naopak v US jiný spor v téže věci vyhrál.

 2. Jestli on nebude problém v tom, že Depp je ten, který byl obětí.
  Jediné, co soud potvrdil, bylo označení a to ještě v rámci toho, že se Depp soudil s bulvárem o to označení. Nikoli o to, co se dělo. Ten soud totiž teprve začal.
  Už teď ale Amber Heard hrozí vězení za křivá svědectví, je prokázáno, že důkazy tvořila uměle a internte je plný nahrávek, ve kterých se přiznává k tomu, že ona je ten násilník. Nebo vám snad useklý článek prstu, exkrementy v posteli a házení po někom lahví, přijde v pořádku?
  Jedinými pokrytci jste vy. Ignorujete to, že násilníkem je žena a tlumočité bulvární deníky plné senzace chtivých kravin.

 3. To že deepa pozval Bartoška do Varů svědčí pouze o faktu, že úroveň festivalu za penize všech daňových poplatníků klesla do skutečného bahna i morálního !

 4. Milá Karolino, než začneš sypat moudra na net , zjisti si laskavě fakta! On NENÍ A NIKDY NEBYL usvedčený násilník. Soudil se v Británii s bulvárem o hanlivý a poškozujici výraz. A prohrál ano. To je vše! Amber je kráva co nic neumí a snaží se ho zničit. Naštěstí pravda vyplouvá na povrch a díky bohu to dost lidí, i tady, začíná vidět. Až na pár výjimek, i tady bohužel…. Považuji toto za celkem slušný server. Nekažte to tedy, Karolino, chabými a lživými články s nějakými dojmy, ale zjištěte si jak se věci mají, než začnete psát. Děkuji

 5. on je taky postiže špinavou,falešnou,zákeřnou demokracii černá není černá,žena a muž přestanou existovat,rodiny sena ukor menšin terorizují zesměšnují,buzny,lesby mají zelenou,chtěji děti, děti ve školách se učí špínu ruzný skupin neziskovek,aktivistu sexualních grázlu,humus převládá v demokracii

 6. Tohle se stává, když se někdo vyjadřuje k věcem, kterým nerozumí. Depp není v žádném případě odsouzen ani nebyl žalovaný. To on žaloval je za pomluvy. A prohrál na základě pravděpodobnosti. Ne faktu. A jenom kvůli sexismu. to on byl obětí a tahle ta ženská, kvůli který se to celý děje, je sama nahraná na mobil s přiznáním se k tomu, jak ublizovala ona jemu. Ale to už nikoho nezajímá, že. K čemu fakta nebo důkazy, když mužeme slepě papouškovat slova jediný ženský.

 7. Depp nikdy usvedcen nebyl, prave naopak, jeho Ex byla usvedcena videem, nahravkami a fotkami z toho, ze ona byla ten nasilnik v rodine. Dokonce Johnnymu usekla kousek prstu. Amber je psychopatka a lharka (coz treba dokazuje, ze jednu dobu mluvila o tom, ze darovala nejakou velkou sumu na dobrocinnost, nacez vyslo, ze je to lez). Ta zena si vymsli, az to boli. Take proto je na netu petice, aby byla Amber vyhozena z Aquamen 2 a tato petice ma jiz pres milion podpisu.

 8. No nevím zda je usvědčený násilník, ale v každém případě měl mikinu s portrétem masového vraha a profesionálního revolucionáře a hlavně kamaráda a ministra Fidela Castra, kterým Che Guevara byl. Takže propagoval násilné hnutí a měli ho rovnou vyhodit. A pokud neví, kdo to byl, tak je to blb.

 9. Naucte se prosim jaky je rozdil mezi sexualnim nasilim a domacim nasilim, ze ktereho dotycny mimochodem pres Vase tvrzeni usvedcen nebyl

 10. Nezmyselnost tejto doby ukazuje autorka tym, ze aj niekto, kto nema schopnost vytvorit nieco hlbsie ako stupidny blogisek, sa moze presadit a mozno sameho seba nazyvat novinarom.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *