22. 7. 2024

98 příspěvků u článku “Evropa se třese strachy. Rusové zřejmě zastavili dodávky plynu v klíčovém plynovodu

 1. Celý západ neustále hází na Rusko nějakou špínu a vymýšlí sankce.
  Já na místě Putina bych úplně zastavil export do Evropy a hned by se ukázalo,kdo je ten skutečný blbec.Rusko s exportem nemá žádné problémy.Čína a Indie klidně odeberou celou jejich nadprodukci
  a Rusko tím nijak nebude tratit.Evropa ale bez jejich plynu zmrzne a zastaví
  se i 2/3 elektráren,které díky ekoteroristům přešly z uhlí na plyn.Ještě
  bude veselo.Smát se ale bude jen Rusko.Jenomže to tupcům doposud
  nedochází.

   1. Protože si nedovolí ztrátu kreditu,že by nenaplnilo smlouvy. Plyn dodá,co je zaplaceno. Jaderné tyče také podle smlouvy. Kdo si nic neoobjednal a nezaplatil,nic nedostane. Čez dělá to samé. Za 2 roky ceny nižší, dodání hned-cena aktuální tržní . Ne jako třeba teď Moldavsko- dejte nám za polovic,nemáme peníze.

    1. A proč by jako mělo Rusko něco dávat Moldávii na sekeru?? Chtěli jste samostatnost, tak snad na to máte love, nebo ne?? Kamarádi buďme, ale dluhy si plaťme a ne jako UA s copatou Julčou Tymošenkovou, která chtěla hodit na Rusko atomovku, plyn neplatila a ještě ho kradla ??!!

     1. Ale vždyť to píšu, Moldavsko má sekeru,nechce zaplatit a tak se domlouvá s Rumunskem ,aby dali, ale ti to chtějí buď vrátit nebo zaplatit za tržní cenu. To samý Ukrajina, ta chce plyn,nebo nepustí nic na západ.Tak kdo koho vydírá? Putin se vydírat nenechá,tak si postavili novou trubku. Ale i tak , když nezaplatí nemusí západ nic dostat,rus to lehce prodá jinde. Pak poděkujte těm, co zvolili protiruské štváče a zablokovali separátní dohody.

     2. Dohoda zněla, Ukrajina se vzdá, veškerých jaderných zbraní, nacházejících se na jejím území. Za to, bude zachována její územní celistvost a nezávislost na Rusku. Oni dodrželi i Rusko, až do vlády Vladimíra I. Putina, který jim nedopřeje klidu. Chráníme jen naše utlačované obyvatelsno, tak to známe z r. 1938.

     3. Náš státní dluh v SSSR se také “ztratil” a Vladimír I. Putin, nepřišel a neřekl to od nás není fér nate vemte. Horší je, že ty potencionálně na nás mířící, rakety jsou min. z poloviny, z uranu z Čech. A to se vracíme k pánu co tu psal že benál asi 6Kčs.

  1. Kam to tedy dají Číňané a Indi? Oni z toho musí něco vyrábět a to si musí někdo kupovat. Rus chce děngy a kde je oni vezmou, když od nich “zamrzlá EU” nic neveme? Místní? Těžko.

 2. Evropa doplácí na vlastní politiky, vydírané Američany. Si stačí vzpomenout na aféru s odposlechy evropských politiků americkou tajnou službou NSA. Odposlouchávána byla i Merkelová, která jinak má s Putinem dlouhodobě korektní vztahy. Tolik poboček co v Rusku mají německé firmy, nemá nikdo. Německo tak obchází sankce, které západní země Evropy byly nuceny uvalit na Rusko na nátlak Američanů. Proč myslíte, že evropské politiky Američané odposlouchávali (a dost možná stále)? Američané si tím pojistili jejich loajalitu. To víte, na každého se něco najde. K tomu ještě Američané mají v Evropě spoustu nátlakových NGO organiací a think tanků, které evropské politiky neustále kontrolují a vyvíjejí na ně nátlak. Američané se chovají jako svině i k vlastním spojencům. To je stará známá věc. Už kdysi Henry Kissinger říkal, že USA nemá stále přátele ani nepřátele, jen své zájmy.

  1. Děkuju vám,že jste to sem napsal,už dlouho jsem to chtěl zmínit. Stačí jen dodat, že se němci ohradili,a američani jim předhodili pár jmen německých agentů,kteří sledují zase americkou komunikaci. NEMOHL JSEM STRÁVIT , že se spojenci navzájem špehují. A takovéto spojenectví my žerem.

   1. Njn, ale zase má Venda Havlojc svoji bustu v kongresu USA. Jak říkával svého času Jyrka Paroubek :”Kdo z vás to má??!”

  2. Tak soudružka Merkel, vystudovala VŠ v NDR, což mimo jiné, znamenalo členství v něčem jako SSM a posléze KSČ v Československu A pokud vím, že Německu vládne někdo, kdo se zná ze sjezdů soc. mládeže s bývalými sov. soudruhy.tak si dám bacha. Odkud se asi s Vladimírem I. znají?

 3. Jéje, nikdo neví ,proč se zastavil Jamal? To bych teda moh být novinářem.
  Co jsem se jednoduše dočetl, tak Gazprom si nezarezervoval kapacitu tohoto plynovodu. A proč jako by to dělal,když si postavil vlastní už2 trubku(NORD 2 ) kde si nemusí nic rezervovat a platit transportní poplatky ? A tak to bude, nebude platit ani Ukrajině,Bělorusku ani Polsku. Stejně se to obchoduje na západní komoditní energetické burze, Tak to jako odtud poteče. Gazprom nebude platit žádným příživníkům. To budeme dělat jenom my díky p. Bartoškovi ,Rakušanovi,Lipavskému,Stanjurovi a p.Adamový. A taky proto ,že se P.Babiš s
  p.Havlíčkem “podělali ” a naskočili na rusofobní předvolební vlnu.
  ……A Němec si mne ruce.

  1. To je vážný omyl.Tranzitní poplatky platí VŽDY odběratel.To Gazprom opravdu není.Ten je dodavatel.

   1. A proč tedy stavěl tu druhou trubku? Na svoje náklady? Protože nechce ,aby kasírovala třetí strana. .

    1. Ano, je tam napsáno ,že si může přepravní kapacitu Gazprom objednat v aukci, jenže si nikdo žádný dodatečný plyn u nich neobjednal,protože jsou vysoké ceny!! To ale potvrzuje, že když mají svou trubku, proč by si objednávali transport Jamalem?

    2. Další omyl.Gazprom ten plynovod budoval spolu s Německem,které právě nechtělo platit tranzit Ukrajině a Polsku.A my,kdybychom později odebírali plyn z NS 2,tak
     bychom platili tranzit jen Německu.Zatím platíme tranzit
     Ukrajině a Slovensku za odběr z Orenburgu.

     1. Poč tam je tedy napsáno, že si má Gazprom objednat kapacitu v aukci. Proč rusko platilo za transport Ukrajině cenou plynu?
      A kdo financoval NS 2 docela dobře vím, protože investuji do firem a využil jsem zaseknutí stavby a poklesu akcií pro přikoupení.
      Nebylo v tom jen Německo, ale i Rakousko a Nizozemsko.
      Teď už i zesílil objem dividend.

 4. Měl bych nápad, jak ten plyn zajistit, pošlete do Moskvy to Kolářovic prase, co sundalo Koněva a on mu Putin jistě něco dá…..dobytku špinavému.

 5. projevila se absolutní odborná neschopnost politiků EU zajistit prosperitu a energetickou bezpečnost kontinentu.co umí dobře je prosazovat své politické, genderove, migrační a jiné cíle, koloniální politiku prosazovanou stylem klacek-nebo dotace.trestat Polsko a Orbána,za jejích hraniční mig.politiku,a odlišné názory.otazka je co udělá fiala s V4, zřejmě ji oslabí.

 6. Evropa už dávno neměla být soběstačná. Nimrá se v kravinách ale nic opravdu neřeší. Rusáky je třeba nechat vyhladovět.

  1. Rusko už vůbec není závislé na odběrech států v Evropě.Oni klidně prodají všechnu svoji nadprodukci Indii a Číně a nikterak na tom nebudou tratit.
   To jen šašci v Evropě si pak budou muset nakoupit tuny živočišného uhlí,aby se z toho nepos…i.

   1. Schudne-li Evropa, může si Čína s Indií vyrábět co chtějí.Pokud to od nich nikdo nekoupí, nebudou děngy na placení plynu a jsme na začátku. RVHP si mohla dovolit výrobu na sklad, ale polokapitalistická Čína?

  2. Toky, vy jste ale WC-l, tohle samé praktikovali Němci u Leningradu-Petrohradu skoro 3 roky a bylo jim to prd platné. Za to, co spáchali Němci v Rusku, tak k nim byli Rusové ještě moc a moc hodní. Měli je hnát až na francouzské hranice a byl dodnes od nich pokoj. Takhle Němci zase jen škodí celé Evropě.

   1. Pravda, oni utahovali opasky tolikrát, že až mi budem hlady skučet, oni přitáhnou o dírku. A nebo si to vezmou jinde. Viz. Ukrajinský hladomor.

  3. Vyhladovíš a zmrzneš navíc ty a spousta dalších. EU ukáže co v ní dříme. A Česko obzvláště bude li se tak ještě časem jmenovat. Na druhou stranu proč ne. Sasko, Bavorsko, Cesko, atd… docela humorná představa další spolkové země Německo. Už v podstatě je…

   1. Včera, nebo to už bylo dnes ??, jeli do Glasgow další zelení magořřři (takhle o nich kdysi dávno, v souvislost s JETE a Rakouskem, mluvíval Karl Schwarzenberg) vlakem na konferenci G20 a spadlý strom na kolejích jim udělal čáru přes rozpočet. A tihle topimci by chtěli určovat energetickou budoucnost Evropy a zbytku světa???! Bože, Bože, kam jsme to vlezli ??!! V roce 1974 zažil celý Západ a USA energetickou krizi, ale opravdovou, že hippíci stopovali s kanystrem benzínu, ale u nás byl beňál za 6,50 Kčs Super. Tak hlavně, že máme terazky hentů demokraciu a banány celý rok, čo sa dá robiť !

    1. Tak na ten “benál”, byla podepsána smlouva. O pobytu vojsk, vývozu uranu atd… .Však jistě víte, že ČSSR, byla dojnou krávou RVHP. Proč by jinak nemohl být prvním nesovětským kosmonautem Polák, Rumun, Bulhar…..či jiní soudruzi. 20 000 denně se posílalo na Kubu a jiné státy kde si to chtěli zkusit také po socialisticku. A tady se nedostatek toal. papíru maskoval zvýšením nákladu RP.

  1. Bohužel , ovčané Evropy,a hlavně té západní, jsou již naprosto dekadentní a zdegenerovaní, takže nejsou schopni žádné akce a jsou odsouzení k zániku.

 7. Pravda pravdoucí a ne jen ta prrravda a láska, co má jako zvítězit na lží a nenávistí, ale nějak jí to holt nejde.

 8. Ti by byli rádi, aby mohli sesmolit vládu až tak nějak v dubnu, zkrátka po topné sezóně. Zatím se k tomu mají jak lačný k velké straně.

 9. ….to se Evropa měla třást tehdy, než začala Rusko zastrašovat sankcemi…..áááá, votom to je

 10. Tak Rusko plní nasmlouvané závazky, Polsko, Ukrajina, Holandsko a jiní se do něj stále navážejí. Teď se jim zase nelíbí, že Rusko nezvyšuje dodávky jak chtějí. Troch na hlavu ne? Poláci dlouhodobě vykřikují, že se bez plynu z Ruska obejdou – dodají USA a Norsko. Jó kdo si nevidí do huby tak ať si …………..

  1. Rusko plní jen nasmlouvané a zaplacené dodávky v čase.Putin by dodal víc, ale v čase teď a dnešní cenu nechce nikdo zaplatit. To si jako mysleli, že Rusko bude za pár dolarů nacpávat trubku, a západní spekulanti za zisku 100% prodávat dál? Takhle ale taky obchoduje Čez, dodávky za 2roky 40E, dodávka tento měsíc 80E, nebo víc(tuto komoditu nesleduji ) . Prostě chcete hned,zaplaťte cenu burzovní. Ono u plynu to jde řešit zásobníky, ale to jsou pak uložené peníze,které se netočí a tak do toho mladí burziáni s komoditami jít nechtějí. To vidím na burze,jak chtějí jen kšefty nakrátko,nebo obratem. Je to asi pro představu jako p.Janeček na akciovém trhu.

 11. Ale Rusko bude dodávat plyn Německu. No a my si ho od Němců budeme kupovat s přirážkou. To je ta naše orientace na Západ v praxi

  1. Asi jako čínské zboží. Za kolik let si asi lidi uvědomí, jak to myslel prezident Zeman udržovat dobré vztahy na všechny strany . On nesnáší překupníky a ty ,co dělají z Čechů voly. Bohužel ti nám budou teď vládnout. Co na tom,že bude dostavba Dukovan o 30,nebo taky 50% dražší? No kde není konkurence-je cena bezbřehá. Za kolikpak se dostavuje ta jaderka na západě? A dostaví ji vůbec?

  2. V tomto případě je to trochu jinak.Doposud z plynovodu Družba platíme tranzit Ukrajině a Slovensku.Z NS 2 budeme platit tranzit už jen Německu.
   Pro nás to tedy bude lacinější.

   1. To je vážný omyl,pane. Ze starého plynovodu byla možnost přímé ,řekněme vládní dodávky,asi jako má Maďarsko. Z nordu toto možné není,zůčtovací uzel je ,tuším v Holandsku a prostřednictvím burzy. A protože vím,kolik se s tím (touto komoditou) lidí živí, tak to nemůže levnější být. Snad nakoupit za levno mimo sezonu,vlastnit zásobníky,nebo platit pronájem, avšak mít v tom hotovost ” zmraženou”.
    A to by dělal proto, aby to snad prodával klientům za ” hubičku” oproti konkurenci?Tomu by snad věřil jen blázen.Takže ne lacinější, ale určitá jistota dodávek v dané politické situaci.

 12. Na Rusian medvěda nemáte kdy si to konečně lidé uvědomía nebudou volit kdo ho dráždí .to se nevyplácí .

 13. no konečně radostná zpráva pro všechny bolševiky, tak ať se tou radostí nezalknete, až vám přijde účet za plyn 😀

  1. Bohužel, mé 80 ti leté matce už přišel. Z důchodu ji zbyde po úhradě energií 100 korun. My ji podržíme, jsou ale důchodci, na které se rodina vyprdne. Můžete mi říct, jak může moje máti za to, že úředníci v Bruseli nejsou schopni počítat kapacitu zásobníků, spočítat spotřebu plynu pro EU a udělat dlouhodobé zakázky?

  1. A na koho jako spoléhat? Západ zvolňuje čerpání ,protože se mu propadá území,
   Norové přišli na to,že není dobré rychleji čerpat.

  2. Jasně, proto je taky postaven nový plynovod a budeme konečně odebírat plyn ze západu, sice bude dál Ruský, ale takovým jako jste vy to bude stačit .

   1. Ano, vždy bude ruský, my jsme nikdy neposílali ponorky ku severnímu pólu, aby jsme zdělili světu, že je to naše.

 14. Polsko se již o těch fašistických hajzlu odstrihava ,žádný Rusko nebude potřebovat,to je cesta pro Evropu!!!!

  1. Tak tak. A my bychom rychle měli zdvojnásobit kapacitu Storku + obnovit výrobu Energoplynu z uhlí. To pro začátek. Pak (konečně) dobudovat obousměrné propojení s Rakouskem, k tomu maximalizovat využití důlního plynu z Ostravska, dtto biometan, nová ZEVO (v každém kraji 1) a potřeba ruského plynu bude úplně někde jinde. Dá se toho udělat hodně, jen ten čas trochu chybí…

 15. A já si myslim, že naše vládní garnitura dá dohromady komisi, tu povede Hřib s Novorným, známí to odpůrci Ruska a najust všem koupí plyn od Amíků i s lodí a posádkou, zboří mosty na Vltavě a dojede s tím až na dohled Hradu.

 16. Ty jsi,ale kokot. Ano 30 let v prdeli a to jenom proto, že stále jsou u kormidla bolševici.Měli se po 89 odstavit a zabavit majetky jako to udělali oni ve 48.

 17. Gazprom jasně vysvětlil, že nasmlouvané objemy plynu byly dodány a další si zatím nikdo nepředplatil. Tak kam co dodávat? Ještě by to někdo ukrad ( například blokací plynovodu v rámci jakýchsi sankcí ).

  1. JJ… a taky řekli, že si mom. plní vlastní zásobníky (narozdíl od EU), protože čekají tuhou zimu, přesto od 8.11 kohoutky zase povolí a to i přesto, že EU dělá neustále byrokratické obstrukce s Nord Stream. “Novináři” zase jen šíří strach a paniku a štvou proti Rusům. Tupouni by si měli konečně uvědomit, že EU a Rusko se potřebují navzájem a začít spolupracovat na všech úrovních.

 18. Jásejme vyhostili jsme téměř všechny ruské velvyslance a tak se nesmíme divit že Rusové míní dělat zastupování pro naši republiku z Vídně – u nás již zastoupení mít nebudou. Boříme jim sochy jejich vojevůdců co osvobozovali naši zemi a kde padlo cca 80000 rudoarmějců. Jak se do lesa volá tak se z něj ozývá.

  1. Jste zřejmně nepostřehl, jak současná ruská garnitura, zachází s pomníky padlých Čechoslováků za I WW na svém ůzemí. A pokud se týče velvysl. sboru, proč tolik lidí na takovou zemi. Když né od nás, tak budou strkat rypák do Evropy z Vídně, no a … Oni již jiní nebudou.

 19. Slavná EU sedí na větvi a sama si ji řeže. Jak,že sílná je to neví ani sama. Ale řeže a řeže a ….

 20. DR. CHRISTOPH VON DEM BUSSCHE
  Dr. Christoph von dem Bussche má doktorát z chemie a v roce 1993 nastoupil do BASF. Než se v roce 2009 stal výkonným ředitelem GASCADE, pracoval ve společnosti na různých výkonných pozicích. ……ředitel soukromé společnosti GASCADE řídící tok plynu z Ruska do EU ………a stejně tak GAZPROM je soukromá firma Osvědčení o státní registraci č. 022.726
  Primární státní registrační číslo (OGRN)
  – 1027700070518 daňové identifikační číslo (INN) – 773605000 kód daňového identifikačního důvodu (KPP) – 997250001 …tak už si vy čeští šmejdi v souvislosti s plynem přestaňte brát do vaší prolhané huby Putina a Rusko a přestaňte ke svým lživým článkům o plynu přikládat různé lživé fotomontáže….Ruský je pouze nevytěžený plyn pod zemí Ruska !!!! společnosti, které plyn těží a dopravují do EU jsou společnosti
  soukromé !!!! nikoliv Ruské !!!…a veškeré návrhy Putina musí schválit parlament DUMA…Rusko má prezidentský společenský systém jako USA prezident+KONGRES a preziden+DUMA a jestli se to někomu nelíbí tak ať se z vysoka na společnosti dodávané Ruský plyn do EU vykašlou a odebírají si ho odjinud

  1. Však jsem psal,jestli není vhodná doba koupit Gazprom,jenže jsou nahoře a nevyplácí asi divi, tak nic pro mě.

 21. Kde je hřib, pepek vyskoč, vykulená, očíčko z Kolína, fialek a další hrdinové. Nakopal bych vás do zadku, chytráci.

 22. Ven z EU, a rychle, je to zrůdné seskupení vyžírků, úchylů, lenochů a protistátních živlů.

 23. Zde je vidět jakou stupiditou bylo nepromyšlené odstavení tzv. špinavých zdrojů. A překotný přechod na “čistší” plyn. Celou dobu žvaní EU o ruské hrozbě. A potom takto nahraje Putinovi na smeč! Jak něco takového slušně nazvat?!!

  1. Ten špinavý zdroj .to jsou jaderné elektrárny? Uhelné jedou v Německu “naplno”.
   Ona ta Merkelová je stále jaksi pomatená! A co vůbec dělá v Glasgow ?

 24. Rusové dodali co si prohnilý západ objednal. Objednejte více a Rusko dostojí svým závazkům. Blbci.

 25. myslím, že EU a vládní činitelé členských států si vzali příklad z medvědů. Akorát zapomněli, že medvědi spí v zimě a činitele usnuli v létě. Na podzim se probudili a spižírny prázdné, objednávky žádné a dlouhá zima před nimi. Co s tím, aby to nebylo na ně. My to svádíme na Babiše a Zemana, tito si našli Putina a Gazprom. Medvěd to má jednoduché, nepotřebuje výmluvy a jde se nažrat, ale politici nemají z čeho, Jamal teče jen do Polska.

 26. No, a proč se nepíše, kdo objednává pro Evropu plyn a proč ho objednal tak málo z Ruska.
  6e se nepíše o tom, že EU s plynem nechaly na holičkách USA. To je zřejmě ten důvod, proč se plynu objednalo málo z Ruska. Měli ho dodat totiž USA. Jenže ti nás plynem nezásobují, raději ho vozí do Asie.
  Takže, kdo je bastard? Rusové nebo USA?
  Vloni USA vyfoukli v Číně roušky Němcům tím, že Němce přeplatili. Jo, USA jsou spolehlivá spojenci.

  1. A co takhle vyrobit zásobník na plyn z vlastní produkce?Ale to by se smělo používat jen do doby,než i plyn moudrá EU zakáže.

 27. UNIE očekávala že ji finanční spekulace udrží na vysoké úrovni.Opak je pravdou,průmysl se přesunul do ASIE ,a zde zbyly jen ostrůvky toho co co budovali generace 2 staletí.Vládu přebrali spekulanti a výsledky známe.

 28. Všechna špína se hází na Rusko a Putina a ruský medvěd se naštval…… Zatracení psychopati v Bruselu !!!!!!!!

 29. To se přece dalo čekat, že Putin bude ten kdo bude tahat za nitky….plyn je pro něj strategická zbraň jak si zachovat přízeň všech států, kteří jsou na Rusku závislí…

 30. No nechápu ten opačný proud plynu ze západu -který je odběratel tudiž ne dodavatel a jak mohl proudit když spousta tlakovách turbin které plyn tlači z Ruska na západ se toči jednim směrem a nemohou tlačit opačně no nějaké blbosti

 31. Pravičáci už ukazují, o co jim jde. Z lidí doslova vytlouct peníze za každou cenu za energie. A způsob nebo důvod ? – ten nejjednodušší: LEŽ o tom, že PRÝ je všechno třeba zdražit. Nic nemluví o tom, že natiskli hromadu peněz nepodloženou ničím a chtějí si uchovat zisky BER KDE BER !!
  Z čeho to mají důchodci platit ?? A to ještě vyhrožují dalším seškrtáním rozpočtu na rok 2022.
  Myslím, že se na jaře můžeme těšit na silné demonstrace proti drahotě a na nové volby. Takhle se žít dlouho nedá.

 32. Některé východoevropské země kvůli neshodám s Moskvou nenakupují plyn přímo z Ruska, ale prostřednictvím kontraktů s jinými státy. Podle ruské agentury Interfax stojí za obrácením toku plynovodu Jamal právě tyto takzvané reverzní kontrakty.
  Jejich označení je odvozeno od toho, že plyn od Ruska nakoupí západoevropské podniky a ty jej následně posílají zpátky na východ do zemí, které z politických důvodů nechtějí nakupovat přímo od Ruska.
  Já vidím jasný předobraz zprovoznění Nord 2, ktetý je natlakovaný. Takže budem platit přirážku
  západoevropským podnikům. Takže si poděkujte sami voliči rusofobů.

 33. Za tu drzost a sprostotu, kterou si někteří “naši” provinční kašpaři za tichého (něksy i hlasitějšího) souhlasu vládních činitelů k Rusku dovolují, bych se nedivil, kdyby nás Rus nechal mrznout.

 34. Stále si slavná EU myslí, že může poroučet a poroučí Rusku co může a nemůže. Tak jako to činí “unijním ” státům. Teď mám a mysli schválení nového přímého ropovodu do Německa, ne trasované přes státy, které jsou dlužné Rusku za plyn, a do údržby plynovodu dávají minimum. A to nevíme kolik se při tranzitu toho plynu “ztratilo”..
  Furt se tady pláče po kapitalismu a tržním hospodářství, jako jediném správném a když se tak začne chovat kapitalistické Rusko (pro ty co jim zamrzlo myšlení v r. 1990 , chci připomenout, že to není SSSR), tak kdákají jak potrefená husa. Prostě si ten přechod společenského řádu vysvětlili po svém. Soukromé zisky jak kapitalista a ztráty a krachy “socializovat” na celou společnost.
  Určitě to dopadne tak, že Německo přileze s prosíkem a uvolní NordSteeam II.
  A přál bych si, aby některý normální zaměstananec v EU, který má na starosti “palác v Bruselu, až začne mrznout, tak aby jim vypnul vytápění jejich sídla a další topení v hotelech a čtvrtích, kde jsou tito “nadlidi” odtržení od reality všedního života ubytovaní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *