Facebook zrušil stránku Lubomíra Volného. Nenávistných projevů už bylo dost

Facebook se rozhodl zrušit stránku poslance Lubomíra Volného, která v posledních měsících a týdnech získávala na popularitě. Politik na ni umisťoval nejrůznější neověřené informace a konspirační teorie, které rychle přitáhly mnoho dalších uživatelů, kteří je potom sdíleli mezi své přátele a známé.

Facebook právě zrušil nejúspěšnější politickou stránku v historii ČR, stránku poslance Volného bloku, lídra naší kandidátky, Mgr. Lubomíra Volného! Tam, kde jiní ‚vlastenci‘ nemají problémy, tam je Lubomír Volný zakázané jméno,” uvedl sám Volný na svém osobním facebookovém profilu, který zatím zůstává aktivní, ale je pravděpodobné, že pokud se ho politik pokusí využívat stejným způsobem, dopadne to podobně. “Alespoň jednoznačně víme, kdo doopravdy vadí a kdo tak pouze vypadá.

Sociální síť Volnému profil zrušila s odůvodněním: “Porušuje naše zásady komunity týkající se nenávistných projevů. Tyto zásady jsme zavedli, protože chceme, aby byly diskuze na Facebooku zdvořilé.” Proti podobným rozhodnutím je sice možné se odvolat, ale bývá zvykem, že Facebook svá rozhodnutí nemění, obzvlášť v případě, kdy stránku rovnou zruší a nikoliv pouze omezí na nějakou dobu.

Zrušení Volného stránky na Facebooku budí vášně. Vyjádřila se k němu už například Trikolóra. “Trikolóra z naprosto principiálních důvodů protestuje proti zrušení profilu Volného bloku, respektive poslance Lubomíra Volného. Nejde o jména. Teď je to Volný, příště to může být kdokoli jiný. Odsuzujeme cenzuru, ať jde o kohokoliv. Cenzura nemá v naší společnosti místo!

Facebook v poslední době vůči nenávistným projevům zasahuje velmi často. Původně tak přitom nečinil, což vyvolalo kritiku mnoha organizací i vlád. Že se přitom nezastaví před ničím, dokládá i skutečnost, že profil zrušil i americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi. Následně pak své rozhodnutí zmírnil a uvedl, že profil bude mít politik, který možná znovu bude kandidovat, omezen do roku 2023.

Foto: SPD

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments