Film Nákaza, který předpověděl epidemii koronaviru, dostane pokračování. V minulém roce trhal rekordy sledovanosti

Přestože globální pandemie koronaviru má už každý doslova plné zuby, kdo by se nechtěl podívat na to, jak se s podobnou epidemií popasují hrdinové snímku Nákaza z roku 2011. Tehdy nešlo o kdovíjaký hit a dalo by se říct, že se na něj rychle zapomnělo. Asi proto, že jeho obsah tehdy připadal lidem absurdní. Stačilo ale pár let a Nákaza se dočkala svého znovuobjevení. Jde totiž o film, který zřejmě nejpřesněji předpovídá to, co lidstvo v minulém roce potkalo.

Film pojednává o neznámé nákaze, která se šíří vzduchem a zabíjí lidi v průběhu několika dní. Zřejmě ani režisér Steve Sodenbergh neměl při přípravě filmu jiné ambice než natočit zajímavý katastrofický biják. S příchodem koronaviru však Nákaza dostala zajímavý přesah, kdy se částečně přeměnila v hrozivou realitu. Ve filmu diváci sledují i to, jak se lékaři a vědci za každou cenu snaží najít lék a šíření nákazy zastavit.

Kromě pandemie potom hrdinové filmu bojují i s panikou, která se ukazuje být ještě nebezpečnější než samotný virus. Ten filmový je sice ještě více smrtící než koronavirus, ale i v realitě se ukázalo, že možná ještě horší než samotná infekce je lidská reakce na něj, ať už právě ve formě paniky nebo šíření různých dezinformací, případně zlehčování problému.

Dvojka bude jiná, a přesto podobná

Snímek Nákaza je zajímavý také svým hereckým obsazením, které čítá jednu hollywoodskou hvězdu vedle druhé: Matt Damon, Gwyneth Paltrow, Jude Law nebo Laurence Fisburne mu dávají zkrátka zajímavé grády.

Nyní se režisér Steve Sodenbergh vyjádřil, že spolu se scénáristou jedničky Scottem Burnsem chystají pokračování. Druhá Nákaza by měla mít poněkud jiný kontext, ale v zásadě být velmi podobná. Režisér to přirovnal ke dvěma barvám na vlasy, které se podobají, ale přeci jen jsou jiné.

Přestože je Nákaza napínavým filmem, není jejím cílem vyvolat v divákovi pocit strachu. Naopak docela dobře slouží jako ukázka toho, čemu by se člověk během pandemie měl vyvarovat a co naopak dělat, aby nepodlehl panice.

Foto: oficiální foto / Warner Bros. Entertainment Inc.

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments