Fotbalista David Limberský se přiznal, že vykrádal obchody. Popsal i útěk před policií

Teprve po konci profesionální kariéry se fotbalista David Limberský rozhodl promluvit o svém divokém životě, který by se dal shrnout jako jedna velká jízda. Ostatně, i jeho nová kniha nese jednoznačný název Byla to jízda. Ne na všechno však může být velezkušený obránce Viktorie Plzeň i české reprezentace hrdý. Jeho jméno se až příliš často propíralo v bulvárních médiích v nepříliš příjemných konotacích. A to jsme, jak vidno, ještě nevěděli všechno.

Dostal druhou šanci, ale stejně boural opilý

Limberský na sebe v knize přiznává věci, které skutečně nejsou příliš hezké. Jako například to, že v mládí vykrádal obchody. “Kolem patnácti let jsem se chytil špatné party. Říkali jsme si kinder gang a kradli jsme po Plzni. Trvalo to asi dva měsíce. Nejdřív jsme kradli v drogerii, pak značkové oblečení,” píše fotbalista.

Jako štěstí popisuje skutečnost, že ho jednoho dne při vykrádání obchodu chytili. Následně už nikdy nic neukradl. David Limberský to považuje za druhou šanci, kterou využil. Od nepovedené party se trhnul, ta však ve svém řádění pokračovala dál. Loupačky byly stále větší a někteří členové gangu při nich i zemřeli. Také proto si dnes bývalý fotbalista dává dobrý pozor na to, s kým se stýkají jeho děti. Z vlastní zkušenosti totiž dobře ví, že se vše může velmi rychle obrátit.

Přestože s vykrádáním skončil, jeho divoký život vlastně teprve začal. Slavná je například jeho bouračka z roku 2015, kdy napálil své luxusní Bentley do sloupu. “Řídil jsem tehdy trochu opilý, měl jsem 1,23 promile v krvi. Měl jsem předtím nějakých pět nebo šest koktejlů. Jel jsem se spoluhráčem a dvěma kamarádkami. Dost pozdě mi řekli, abych zahnul doprava, a já jsem díky tomu nabral roh,” přiznal Limberský v televizi Óčko.

Foto: Shutterstock

Celorepubliková ostuda

Média tehdy přinesla zprávu, že se fotbalista dokonce pokusil utéct před policií. Ten to teď uvádí na pravou míru. Prý se nejprve všech ve voze zeptal, zda jsou v pořádku. Když vystoupil, už na místo přijížděla hlídka. V té chvíli trochu zpanikařil a popoběhl asi dvacet metrů. Když policisté zakřičeli, aby stál, uposlechl a vrátil se k nim. Nelíbilo se mu však, že s ním hodili o kapotu vozu a dali mu pouta.

Nehoda ho sice přišla draho ve více rovinách, ať už to byl zničený vůz, čtyřsettisícová pokuta od klubu či úhrada zničeného semaforu, ze všeho nejhorší ale podle něj byla ostuda, která byla skutečně celorepubliková. Když tehdy Limberský vešel do restaurace, všichni prý ztichli a začali na něj hledět, jakoby se dopustil něčeho mnohem horšího. To bylo skutečně nepříjemné nejen pro něj, ale i celou jeho rodinu.

David Limberský teď dohrává svou kariéru na poloprofesionální úrovni v třetiligových Domažlicích. Toto angažmá si sehnal, protože se obával, že mu bude profesionální fotbal chybět. To se však překvapivě neděje.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments