Hamáček udělal v přímém přenosu obrovskou ostudu. Zneužil mrtvého politika, aby uhájil své koryto

Takzvaná superdebata v České televizi byla poměrně nudná a bylo znát, že většina lídrů politických subjektů už vše v předchozích debatách řekla několikrát a nemá co nového nabídnout. Tedy, až na Jana Hamáčka.

Ten se, zjevně ve snaze přihrát své ČSSD nějaké hlasy nutné pro setrvání v Poslanecké sněmovně, uchýlil k velmi podivnému konstruktu. Ve své řeči cílené na potenciální voliče totiž nečekaně oslovil voliče KDU-ČSL, kterým oznámil, že jejich strana, respektive koalice Spolu, už je nereprezentuje, protože přestala hájit tradiční hodnoty. Zjevně tak narážel na zpátečku, kterou musel zařadit předseda lidovců KDU-ČSL poté, co prohlásil, že je pro něj nepřekročitelnou podmínkou hlasování proti manželství stejnopohlavních párů. To však prosazuje koalice PirStan, se kterou by koalice Spolu po volbách ráda vládla.

Jan Hamáček ale zašel dokocne tak daleko, že si vzal do úst jméno zesnulé lidovecké legendy Josefa Luxe a prohlásil, že v této situaci by dlouholetý předseda KDU-ČSL volil sociální demokracii, byť není známo, jak k tomuto svému ultimátnímu názoru dospěl.

Obracím se speciálně na voliče KDU-ČSL, koalice Spolu vás nerezeprentuje, hlas pro Spolu je hlas pro ODS. KDU-ČSL i sociální demokracie hájily rodinné hodnoty. Máme hodně společného a jsem přesvědčený, že kdyby za této situace volil Josef Lux, tak by hlasoval pro sociální demokracii,” řekl doslova Hamáček a odstartoval tak dokonalou bouři mezi lidovci a jejich příznivci.

Jako jeden z prvních se ozval lidovecký poslanec Marek Výborný. “Teď mi volala velmi rozhořčená Věra Luxová. Jan Hamáček v České televizi lže a vymýšlí si. Jménem Věry Luxové se proti jeho výroku rázně ohrazuji a žádám o jeho omluvu,” uvedl Výborný s tím, že Lux by jednoznačně podpořil koalici Spolu.

Do Hamáčka se okamžitě pustil i předseda KDU-ČSL Marian Jurečka, který uvedl, že mu i jemu volala naštvaná Věra Luxová. Připojil také její zprávu, ve které Hamáčkova slova důrazně popírá.

Faktem je, že preference sociální demokracie vypadají stabilně špatně, a tak se musel předseda Jan Hamáček uchýlit ke skutečně zoufalému kroku, na který zřejmě ani on sám není hrdý. Jak už je ale u něj a této strany v poslední době zvykem, zjevně se přepočítal a tato křečovitá snaha uspět se obrátí proti němu.

Foto: ČSSD

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
11 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments