Hamáčkův handl s Ruskem na tajném jednání nikdo z bezpečnostních složek nevyvrátil, informovala politička. Může jít o velezradu

Poslanecká sněmovna se narychlo musela zabývat závažným obviněním na adresu ministra vnitra Jana Hamáčka. Ten čelí podezření, že na své chystané cestě do Moskvy chtěl zobchodovat utajení vrbětické kauzy za dodání milionu dávek ruské vakcíny.

Čtěte také: Účastníci schůzky už nemohli mlčet. Hamáček chtěl zradit národ, musí okamžitě skončit

Jan Hamáček obvinění, které publikoval server Seznam Zprávy, odmítá. Řekl, že je připraven se bránit a nevidí důvod k tomu, aby odstoupil. Ze strany opozice ale zaznívala silná slova, například o velezradě.

Někteří opoziční politici poukázali na skutečnost, že z bezpečnostních služeb, které se schůzky s Janem Hamáčkem, na níž měl plán na obchod s Ruskem zaznít, účastnily, nikdo zveřejněnou zprávu na utajeném jednání Poslanecké sněmovny nedementoval. “Nikdo z pozvaných členů bezpečnostních služeb tuto verzi nevyvrátil,” informovala v Událostech České televize předsedkyně TOP 09, Markéta Pekarová Adamová. Ona sama je přesvědčená o tom, že tím ji v podstatě potvrzují. V opačném případě by přeci museli vystoupit a obvinění člena vlády dementovat.

Foto: Úřad vlády ČR

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments