“Hnusná dvojka,” udeřila Němcová na Maláčovou se Stropnickým. Jsou to prý prolhaní spratci nenávidějící podnikatele

Sociální demokraté hrají doslova o všechno a na aktivitách jejich nejviditelnější ministryně Jany Maláčové je to znát. Spolu s Matějem Stropnickým si na paškál vzali podnikatele a už celkem bez jakýchkoliv příkras z nich dělají “ty zlé”. Spolu s Úřadem práce objíždějí firmy s tím, že v nich nacházejí problémy týkající se dodržování práv zaměstnanců, byť se často ukáže, že jsou bagatelní. V programu ČSSD pak jednoznačně stojí, že to mají být právě podnikatelé, kdo zaplatí covidové ztráty. Jakoby snad za ně mohli.

Senátorka za ODS Miroslava Němcová nějakou dobu aktivity Maláčové se Stropnickým sledovala a teď na aktivistickou dvojici tvrdě udeřila. “Nenávist k podnikatelům, živnostníkům, lidem nezávislým na státu. Maláčová je ministryní práce, ale těm, kteří pracovní místa vytvářejí, hází klacky pod nohy. Na dodržování zákoníku práce nedbala po celé čtyři roky, teď se probrala a dělá si z toho kampaň. Porušuje zákony a v tažení proti zaměstnavatelům se neštítí ničeho,” napsala Němcová na svém facebookovém profilu.

Lže a pomlouvá ty, kteří nekritizují samotné kontroly, ale svévoli a zpupnost paní ministryně. Na to, aby zkontrolovala státní firmy nebo Agrofertí impérium však kuráž nemá. Platy chce plošně zvyšovat státním zaměstnancům, ale k podpoře podnikání se staví jako komunisté v roce 1948. Rozhazuje už i peníze dnešních dětí, roztáčí inflační spirálu, která zlikviduje úspory a v důsledku ožebračí všechny,” pokračovala rozčileně senátorka.

Miroslavě Němcové také velmi vadí skutečnost, že Maláčová ve všech debatách i rozhovorech varuje před tím, že by snad po volbách měla vzniknout vláda ANO a ODS. Ministryně má prý dokonce informace o tom, že už se na ní pracuje. Představitelé ODS však podobné úvahy jednoznačně odmítají.

Přitom je to právě ČSSD a Maláčová, kdo s Andrejem Babišem už dlouhé roky vládnou. Je pak poměrně úsměvné, když ministryně práce varuje před inflací, kterou její vláda pomáhala rozpoutat, jakkoliv za ni mohou především externí vlivy.

Svou politikou přivedla ČSSD na práh nevolitelnosti, teď je bezradná, panikaří a dle vzoru předsedy vlády ukazuje na všechny jenom ne na sebe. Kdyby si se Stropnickým říkali hnusná dvojka, sedělo by to lépe,” řekla Němcová o Maláčové s poukazem na to, že ona sama sebe a Stropnického označila za “hustou dvojku”.

Jindy zdrženlivá senátorka přitom opravdu nepříliš často volí takto ostrá slova a i vůči svým názorovým oponentům se snaží vystupovat slušně. Pro Janu Maláčovou by to možná mohl být budíček, aby ubrala.

Foto: ČSSD

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
83 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments