Hodují za směšně nízké ceny. Ve Sněmovně. Jídlo za pakatel. A do Čechů to perou hlava nehlava

Je poměrně jasné, že Česká republika se ocitla v situaci, kdy si její obyvatelé budou muset přitáhnout opasky a připravit se na výrazně hubenější roky, než jaké jsme zažívali dosud. Vzhledem k tomu, že mnozí už navykli určitému životnímu standardu, nebude to vůbec nic jednoduchého.

Lidé už do restaurací nechodí

Přeci jen by se ovšem zástupcům státu lépe vysvětlovala nutná úsporná opatření a zvyšování daní tehdy, pokud by sami šli příkladem a svůj standard si snížili jako první. Jenže jak jsme se nedávno dozvěděli, zmrazení jejich platů nepřichází v úvahu, a tak se budou nadále navyšovat. Nedávno také prasklo, že si ve Sněmovně v podstatě zřídili cestovku, kdy poslanci vyrážejí na nejrůznější daleké cesty, jejichž účel je dosti nejasný. Naopak jasné jsou pak konečné účty, které jdou do desítek milionů korun.

Dosti nepochopitelná je potom i cenová úroveň, která je dlouhodobě zavedena v poslanecké kantýně. Vždyť lidé dnes za obědové menu v restaurací platí už kolem dvou set korun, přičemž se za poslední roky museli vypořádat s opravdu prudkým zdražením. Někteří už tak na kvalitní stravu raději nechodí a do práce si namažou rohlík.

O něčem takovém však poslanci rozhodně uvažovat nemusí. Jejich kantýna jede stále podle starých pořádků a podává směšně levné jídlo. Polévky zde stojí kolem patnácti korun, zajímavý předkrm hovězí carpaccio s rukolou potom vyjde na necelých osmdesát korun.

Foto: Shutterstock

Proč tak levně?

Vybraná hlavní jídla tu potom seženete pod stokorunou, a to poměrně výrazně. Tak levně už se nenajíte ani ve vyhlášených levných kantýnách, jako je třeba ta v pražském Světozoru. Ve Sněmovně si můžete dopřát třeba smažený sýr s bramborem a tatarkou za 78 korun. Vepřový řízek se stejnou přílohou potom vyjde na jde 89 a špagety na 93 Kč.

Argument, proč mají poslanci tak levná jídla, je stále stejný. Jejich zařízení prý nefunguje za účelem vytváření zisku. Je ovšem otázkou, zda v takovém případě nedotují provoz daňoví poplatníci. A i kdyby se případný zisk měl odvézt na dobročinné účely, tito lidé mají jít jednoduše národu příkladem a stravovat se za ceny, které jsou standardní.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
8 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments