“Homosexuálně nemocné neubytovávám,” prohlásil hoteliér. Jednoho už prý vyléčil

Část občanů České republiky má stále velmi vyostřený pohled na homosexuály. Patří mezi ně také hoteliér Jan Čáka, který před rokem a půl na půdě Poslanecké sněmovny pronesl slova, která tehdy tak trochu zapadla. Teď je však znovu připomněl film Zákon lásky, který promítají česká kina.

Scéna se odehrála v sále číslo 205 Poslanecké sněmovny, a to 9. ledna 2020. Řešilo se tu zrovna ožehavé téma sňatků stejnopohlavních párů. Debatu organizoval poslanec Patrik Nacher a Institut pro politiku a společnost. Zúčastnit se mohli také zástupci veřejnosti.

Právě toho využil hoteliér z Příbrami Jan Čáka. “Nechci, abychom za dvacet let zdegenerovali takovým způsobem, že by učitelky lhaly ve škole dětem, že je homosexualita vrozená,” uvedl Čáka, který provozuje Penzion U Muzea a kromě toho podniká v oblasti seberozvoje. “Já mám penzion a neubytovávám tam homosexuálně nemocné lidi. Nechtěl bych, aby jednou přestal být tenhleten můj přístup normální. Jde o to, abychom se za 20 či 30 let nedostali do takových obludných rozměrů, že bych najednou mohl být označený slovem homofob za tenhle můj zcela normální přístup.” Když položí mikrofon, je v sále cítit napětí, které následně vystřídá vlažný potlesk.

Z hlediska zákona přitom takový přístup není možný. “V případě, že poskytovatel služeb, zde provozovatel penzionu, odmítá ubytovávat osoby homosexuální orientace, dopouští se přímé diskriminace ve smyslu § 2 odst. 3 antidiskriminačního zákona,“ uvedl pro server irozhlas.cz mluvčí České obchodní inspekce Jiří Fröhlich. Pokud by Čáka skutečně odmítal ubytovávat hosty na základě jejich sexuální orientace, hrozila by mu pokuta s horní hranicí tří milionů korun.

Jan Čáka zpětně pro server irohlas.cz svá slova poněkud korigoval s tím, že to přehnal a že homosexuály ubytuje, nikoliv však homosexuální aktivisty. Přesto ale jeho výroky nepřestávají překvapovat. Je například stále přesvědčen, že homosexualita je nemoc. “To snad nemyslíte vážně. Jak tohle můžete říct? Homosexualita je nemoc. A není vrozená. Za to dám ruku do ohně,” uvedl hoteliér navzdory tomu, že homosexualita byla ze seznamu chorob oficiálně vyřazena 17. května 1990. “To jsou řeči těch havlistů, těch sv*ní. Já jsem už jednu lesbu vyléčil,” trvá si na svém Čáka.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
14 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments