Hospoda se sama dopředu udala hygieně. Nařízení respektovat odmítá

Někteří restauratéři nelibě nesou skutečnost, že od listopadu budou muset kontrolovat hosty, zda jsou očkovaní nebo mají negativní test. Kromě toho, že na to podle svých slov nemají kapacity, se obávají také odlivu hostů, kteří se před každou návštěvou zřejmě nebudou chtít testovat, obzvlášť, když už to nebude bezplatné.

Zároveň hygienické stanice oznámily, že budou tato nařízení ve zvýšené míře kontrolovat a případné porušování také náležitě pokutovat.

To vybídlo k aktivitě jinak již do značné míry utlumený spolek Chcípl pes, za kterým stojí bývalý politik Jiří Janeček a restauratér Jakub Olbert. Společně napsali dopis, ve které udávají Olbertovu restauraci. V té se totiž nařízení respektovat nebudou.

Vážená paní ředitelko, tímto Vám chceme nahlásit zásadní porušení proti pandemických vládních opatření, které proběhne 1. 11. od 11 hod. v restauraci Šeberák ulici K Šeberáku na Praze 4, kterou provozuje Jakub Olbert. Dle našich informací bude do restaurace vpuštěn a obsloužen člověk bez OTN ( bez bezinfekčnosti). Žádáme hygienu a orgány Policie České republiky, aby neprodleně zasáhly proti vědomému porušování vládních protipandemických opatření,” stojí v dopisu, který je adresován šéfce pražských hygieniků Zdeňce Jágrové.

Olbert podle svých slov chce vyvolat jednoznačný střet, na kterém bude prokazovat protiústavnost a diskriminaci těchto opatření.

Vláda zrušila možnost bezplatného testování a zároveň zkrátila platnost testů v případě PCR na 3 dny a antigenního na 1 den. Cílem je přimět občany, aby se nechali očkovat.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
35 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments