Hospoda se sama dopředu udala hygieně. Nařízení respektovat odmítá

Někteří restauratéři nelibě nesou skutečnost, že od listopadu budou muset kontrolovat hosty, zda jsou očkovaní nebo mají negativní test. Kromě toho, že na to podle svých slov nemají kapacity, se obávají také odlivu hostů, kteří se před každou návštěvou zřejmě nebudou chtít testovat, obzvlášť, když už to nebude bezplatné.

Zároveň hygienické stanice oznámily, že budou tato nařízení ve zvýšené míře kontrolovat a případné porušování také náležitě pokutovat.

To vybídlo k aktivitě jinak již do značné míry utlumený spolek Chcípl pes, za kterým stojí bývalý politik Jiří Janeček a restauratér Jakub Olbert. Společně napsali dopis, ve které udávají Olbertovu restauraci. V té se totiž nařízení respektovat nebudou.

Vážená paní ředitelko, tímto Vám chceme nahlásit zásadní porušení proti pandemických vládních opatření, které proběhne 1. 11. od 11 hod. v restauraci Šeberák ulici K Šeberáku na Praze 4, kterou provozuje Jakub Olbert. Dle našich informací bude do restaurace vpuštěn a obsloužen člověk bez OTN ( bez bezinfekčnosti). Žádáme hygienu a orgány Policie České republiky, aby neprodleně zasáhly proti vědomému porušování vládních protipandemických opatření,” stojí v dopisu, který je adresován šéfce pražských hygieniků Zdeňce Jágrové.

Olbert podle svých slov chce vyvolat jednoznačný střet, na kterém bude prokazovat protiústavnost a diskriminaci těchto opatření.

Vláda zrušila možnost bezplatného testování a zároveň zkrátila platnost testů v případě PCR na 3 dny a antigenního na 1 den. Cílem je přimět občany, aby se nechali očkovat.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Na jedné straně slýcháme, že obchodní řetězce v České republice mají na růžích ustláno a sklízí plody předražených potravin, které prodávají. Na druhé straně jsou ovšem ekonomická data, která svědčí o tom, že to v tomto ohledu přehnaly. Maloobchodní tržby neustále klesají, a to už více než rok. Obchody na odpis To pochopitelně není pro obchodníky optimální situace. A zatímco velké značky supermarketů se stále drží, jelikož mají velkou vyjednávací sílu vůči dodavatelům a prodejní vůči zákazníkům, na některé obchodní řetězce už to tvrdě dopadá. Neměli bychom být tedy překvapeni tím, že přijde větší vlna krachů. Ostatně, už to začalo v loňském roce, kdy zničehonic zkrachoval jeden z oblíbených obchodních řetězců Enapo, respektive jeho provozovatel, společnost Rosa Market. Ačkoliv jde spíše o menší prodejny, celkově jde o velký řetězec, který provozoval kolem 130 vlastních prodejen a další desítky formou franšíz. Šlo tedy o skutečně významného hráče. Rána pro zákazníky je o to větší, že často bylo Enapo či sesterský Pramen jediným obchodem ve vsi či v menším městě. Teď se tamní zákazníci ocitli bez možnosti si ve svém přímém okolí nakoupit. Některé prodejny sice přebírají konkurenti, ovšem zájem nemají ani zdaleka o všechny. Lidé bez práce Ono kdyby ty prodejny totiž nějak skvěle fungovaly, potom by Enapo zřejmě nemuselo končit. Firma přitom generovala mnohamiliardové obraty, ovšem už se jí nedařilo z nich vytvářet zisk, který je pro fungování společnosti klíčový. Nějakou dobu byla ztrátová, přičemž v posledních letech už šlo o stovky milionů ročně. Čtěte také: Nejlevnější obchodní řetězec je najednou v Česku. To nikdo nečekal, nakupují tam i Ukrajinci Dle insolvenčního návrhu činí dluh společnosti nějakých 430 milionů korun. Dluží například svým dodavatelům. Opravdová nepříjemnost je to nicméně především pro zaměstnance, kteří pochopitelně letí na dlažbu. Rosa market jich přitom na plný úvazek zaměstnávala téměř tisíc a další stovky na dohodu. Spousta těchto lidí si teď musí hledat nové zaměstnání. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]
Je to nepochopitelné, ale české obchodní řetězce si ani v této době, kdy jsou doopravdy pod drobnohledem, nedávají pozor, a stále se snaží zákazníkům prodávat nekvalitní potraviny. Pozornost se tentokrát upřela na Penny Market, který jinak u zákazníků v poslední době sklízí docela pozitivní reakce, a to mimo jiné i za své privátní značky. Nedají si pokoj Jenže právě na tomto poli teď pořádně selhal. Nestalo se to přitom poprvé. Státní zemědělská a potravinářská inspekce už v listopadu loňského roku konstatovala, že řetězec prodává výrazně ošizené těstoviny San Fabio Reginelle. Obsahovaly totiž podstatně méně vajec, než kolik bylo deklarováno na obalu. Jednou by se prohřešek dal pochopit, pokud by si řetězec vzal ponaučení a již ho znovu neopakoval. To se ale bohužel nestalo, a tak teď přišla další rána. Kontroloři si vzali na paškál ten samý výrobek, a opět zjistili, že co do složení nevyhovuje. “Podle informace na obalu měla předmětná potravina obsahovat 20 % vajec, avšak rozbor v akreditované laboratoři potvrdil obsah vajec v množství pouze 12,1 %,” uvádí SZPI ve své zprávě. Jde opět o těstoviny San Fabio Reginelle, tedy produkt pod privátní značkou Penny Marketu. Už toho bylo dost Jeho datum minimální trvanlivosti je do 3. února 2027 a prodává se v balení 500 gramů. Výrobcem je maďarská společnost Gyermelyi Zrt. “Spotřebitelům tak byla poskytnuta zavádějící informace o skutečném složení potraviny,” dodala inspekce. Upozorňujeme na další případ klamání o obsahu vajec v těstovinách z Penny Marketu 🥚 👎➡️ Více informací o zjištění a kompletní fotodokumentace:https://t.co/jOQ40nZBxO🔗 Zjištění obdobného charakteru jsme zveřejnili dne 7. 11. 2023: https://t.co/YJYXRBKrbz #napranyri pic.twitter.com/Fc1O1fwWZm— Potraviny na pranýři (@NaPranyri) February 21, 2024 Čtěte také: Obchody ve velkém ruší samoobslužné pokladny. Češi na ně vyzráli a nakupují zadarmo Tyto těstoviny tedy sice konzumovat můžete. Nebylo na nich shledáno nic závadného, ale na druhou stranu je budete jíst s vědomím, že jste byli oklamáni. Opět se tu někdo pokouší prodávat výrobek, který nesplňuje to, co slibuje. Podobné jednání by mělo být pokutováno přísněji, aby si řetězce daly dobrý pozor. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]
Rok 2024 přináší značné množství změn, které se dotýkají financí českých domácností. Některé probíhají automaticky a nic s nimi nezmůžete. Jednoduše dostanete méně peněz v rámci čisté mzdy kvůli zavedené nemocenského pojištění a nebudete mít ani nárok na nejrůznější daňové slevy. Je potřeba upravit příkaz Některé věci ovšem přeci jenom zachránit lze. Došlo například k velkým změnám v důchodovém spoření, a to zejména v tom, jakým způsobem ho stát podporuje formou státního příspěvku. Lidé by si však měli u svých bank neprodleně zajistit příslušnou úpravu parametrů, jinak totiž přijdou o peníze, na které by měli nárok. Letošní rok totiž přinesl nutnost navýšit si minimální vklad pro čerpání státního příspěvku na důchodové spoření. Vše začne platit až od 1. července 2024, tudíž máte ještě určitou porci času, avšak rozhodně byste neměli váhat. Pakliže jste si dosud posílali minimální částku ve výši 300 Kč, přičemž jste za to dostávali poměrně velmi štědrý příspěvek 90 Kč měsíčně od státu, potom od července nic takového platit nebude. Devadesát korun totiž neobdržíte. Sice si stále budete moci spořit ony tři stovky za měsíc, ovšem už to bude bez podpory ze státní kasy. Abyste si ji udrželi, musíte si v bance upravit příkaz alespoň na 500 Kč. Potom budete dostávat státní příspěvek ve výši 100 Kč. Došlo přitom i k úpravě dalších částek, respektive toho, jakým způsobem jsou ze strany státu podporovány. Až do částky 1500 Kč jde o zhoršení, ovšem od této částky se situace pro střadatele zlepšuje. Můžete na tom vydělat Kdo si tak například spoří částku 1500 Kč, dosud dostává od státu 230 Kč, ovšem nově bude dostávat 300 Kč, což je rozhodně příjemnější. Od částky 1700 Kč se potom podpora navyšuje dokonce ze současných 230 Kč na 340 Kč. Měsíční vkladSoučasný státní příspěvekStátní příspěvek od 1. 7. 2024300 Kč90 Kč0 Kč500 Kč130 Kč100 Kč1000 Kč230 Kč200 Kč1500 Kč230 Kč300 Kč1700 Kč230 Kč340 Kč2000 Kč230 Kč340 Kč Jak je vidno, nejsou to zrovna malé změny a byla by škoda jich nevyužít. V tomto případě lze totiž získat i více, než kolik jste dostávali doposud. Zejména u vyšších částek je rozdíl ve státní podpoře téměř padesátiprocentní ve váš prospěch. Čtěte také: Stát pro důchodce náhle zavádí úsporný režim. Připravte se na to, peněz moc nebude Horší to ovšem mají důchodci, kteří přijdou o možnost čerpat v rámci důchodového spoření státní příspěvek. Prý není důvod, aby dostávali tuto formu podpory ve chvíli, kdy už jsou v penzi a čerpají řádný důchod. Foto: Shutterstock 27SdíleníSdíletTweet [...]

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

35 Replies to “Hospoda se sama dopředu udala hygieně. Nařízení respektovat odmítá

  1. Přesně tak! Dokonce ani migranty nechceme!!!
   Neskutečný!!!
   A to se moje babička tak těšila, že jí po doktorovi opíchá taky nějakej pořádně vyvinutej afričan nebo peršan!
   No nic…tak jí aspoň koupím, k té vakcíně, uhlíkovou povolenku na kremaci…Nechcete taky jednu?

  2. Tady jsme v České republice, nevím, co je to za módu nás pořád s někým srovnávat. Jestli se Ti tady nelíbí, máš možnost se vystěhovat. Třeba do Tebou zmíněných bývalých fašistických států. Kupodivu právě v takto minulostí postižených státech je nejvíc rozvinutá buzerace obyvatel. Dodnes jsem nikde neviděl statistiku, kolik lidí se vlastně v hospodách nakazilo. Třeba únorová vlna přišla ve chvíli, kdy už byly hospody dva měsíce zavřené.

  3. Proč tam už nežiješ Nováku? Mě se v ČR nelíbí lidi tvého typu, tak jsem nehýkal jako osel a prostě šel ze země do prdele. Vracet se nehodlám. Tak co kňučíš. Udělej totéž a máš klid.

   1. Dík za radu oslíku ale v 68 letech opravdu se stěhovat nechci ! Být mě do 50 roku tak jdeme se ženou hned to mi věřte kor po tom co tady Pražáci zvolili za ksindl ve volbách !!

  4. Tak zrovna v těch zemích, dávaných nám tolik za vzor, obyvatelé kdysi sklapli kufry, zasalutovali Adolfovi a nadšeně narukovali do Werhmachtu.

 1. ano, nemají s tím problém,
  protože na to kašlou přesně tak,
  jak se na to kašle u nás a bude kašlat
  zatím platí v ČR, že do hospody může jen bezinfekční,
  ví to vůbec ještě někdo ?
  teď jen přidali, že to bude kontrolovat personál
  co se asi změní ??

   1. jasan, taky bych Tě v hospodě zkontroloval,
    vydal účtenku EET,
    za Tvé přítomnosti zakázal kouřit ostatním
    a bavit se o politice,
    protože hostinský za ta léta
    má na prudiče a udavače nos :-)))

  1. No, změní se to, že víc číšníků bude mít modrý oči…teda jedno oko…vlastně kolem jednoho oka.
   Někteří budou mít taky pokřivený nosy a natržený huby, ale hlavně se změní to, že počet restauračních zařízení zase o kousek klesne.
   No a až se naplno projeví ty dva roky přiblblý histerie, tak bude jídlo v restauraci stát 500kč+ a nikoho už nebude zajímat, jestli tam smí nebo né, protože jeden pohled na menu bude stačit, aby se člověk zvednul od stolu a šel se nažrat do supermárketu.

  1. To já znal jednoho, co se kovidu ani nedožil a taky umřel!!!
   Sakra…teď mi došlo že všichni umřeme….jednou!!!
   Bože co teď!?
   Asi si dám vakcínu proti rakovině plic a otevřu si další krabičku startek….nebo že bych sežral celou nabídku McDonaldu???
   Jak to, že u Donalda nenabízejí vakcínu proti obezitě a kardiovaskulárním onemocněním??
   A proč je vakcína proti klíšťové encefalitidě ale nic proti tygří zubodrápitídě?
   No nic, teď pojedu autem do krámu pro další chlast, sice mám trojku v žíle, ale jsem očkovaný proti dopravním nehodám!
   Takže jestli do někoho nabourám a nebude očkovaný, TAK JE TO JEHO VINA!!!!

 2. začněte tu verbež už konečně zavírat jinak covid neskončí! nikde ve světě není takové pakáže která neustále vymýšly nějaké křivárny,podrazy,obcházení nařízení jako trolové retardi češi.Copak češi musí jen krást,udávat,špinit,závidět,ojebávat!

  1. Jo, začněte tu verbež zavírat, jinak kovid neskončí!
   Vlastně jste to napsal za mě, akorát vy myslíte tu restauraci a
   ne-ovčany, já zase myslím vládu a církev covidovu + chytráky jako jste vy.
   Já covid nemám, neměl jsem a mít nebudu, takže nic neroznáším a le stejně radši nikam nechodim, tak nevim proč by mě měli zavírat!?
   Protože se Pavlíček po každý nový zpravodajský relaci klepe strachy pod dekou?

 3. mára!!!! ty jsi neskutečny blb v německu jsem deně tam takový dement jako ty by skončil ve vězení,pokuty obrovské a věřte že tam si nikdo nedovolí porušovat nařízeni.Já na to doplatilzapoměl jsem roušku v na místě 150 eur tak zavři hubu.

  1. Divim se, že se vůbec obtěžujete psát komentáře pod články z ,,bohmen und mahren,,!
   Proč rsdši neleštíte orlici Adolfě Merkelové?

 4. Chlapi ze zmiňované hospody. Díky, že ještě někdo takový existuje, kdo se umí postavit té psychopatické lůze. Bezpráví je jejich heslo. S ústavou si hlavy nelámou. Se zákony také ne.

  1. Rád bych věděl, co za Einsteina vám dalo ten mínus.
   To musel být asi hodně inteligentní jedinec, protože já ze svejma průměrnejma 120 bodama IQ nemám ani nejmenší tušení co znamená ,,opakovaně vyflastrovat,,….ani kdybyste napsal ,,vykastrovat,, tak to stejně nedává smysl….

   1. taky jsem dal mínus, pochopil jsem to tak , že Míra myslí jmenovanou hospodu zakleknout a opakovaně pokutovat a trestat.

 5. Děkuji vám. Ale na pivo nepřijdu protože mám zakázány vstup do vlastni země vzhledem k tomu že za žádný zasrany test platit nikomu
  nebudu .
  Je to nejen nedůstojné ale především účelové

 6. Poslušně hlásím pane Bretschneider,že mě tu jeden vočkovanej sral na vobraz císaře pána,tak jsem ho dal na půdu !! ten vobraz,vočkovanýho jsem vykopl !!

 7. Tady byl od začátku problém ,že se ta nedodržování nařízení pořádně netrestala a tak se to každý snažil všemožně obcházet..
  Takhle tady můžeme válčit s tím Covidem ještě příští rok,…my jsme fakt tupej národ..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *