Očkování proti covidu bude dříve či později povinné, řekl šéf lékařů Kubek. “Takhle se potácet není možné”

Stopka na bezplatné testy, kterou vláda vydala s platností od listopadu, vede v těchto dnech velké množství lidí k tomu, že se nechávají očkovat, aby měli klid a mohli využívat nejrůznějších služeb, aniž by se museli neustále testovat za vlastní peníze.

Je však otázkou, zda toto bude ta definitivní motivace, která přiměje k očkování dostatečnou masu lidí, aby byla proočkována kritická část populace, což se dnes odhaduje někde kolem 80 %. Vzhledem k tomu, že do tohoto čísla ze současných 58 % ještě hodně zbývá a současná vlna opět zřejmě opadne, je to spíše nepravděpodobné.

Když to nejde po dobrém, tak to musí jít trochu po zlém. Já se přiznám, že ty problémy, které teď v Evropě jsou, mě vedou k domněnce, že očkování proti covidu bude dříve či později povinné, protože Evropa si nemůže dovolit takhle se potácet. Možná tuto sezónu ano, ale zase příští rok se potácet v nějakých vlnách, to už prostě nejde,” uvedl šéf České lékařské komory Milan Kubek pro DVTV.

Podle něj je to právě povinné očkování, které je nejlepším způsobem, jak dostat epidemii pod kontrolu. Vše ostatní už je kompromis.

Tím je i současná situace. Podle Milana Kubka tvoří většinu neočkovaných lidé, kteří “na to dlabou a využívají imunity druhých”. Na ně přitom mohou působit nátlakové akce, jako je zamezení přístupu k bezplatnému očkování, kterého dosud využívali. “Zjistí, že bez očkování si nepojedou zalyžovat, nedostanou se do restaurace nebo si nezajdou ani ke kadeřnici,” uvedl Kubek.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
48 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments