Hrozí mi smrtí, promluvil Hamáček o své kauze. Seznamu dám ještě šanci, řekl a oznámil své další kroky

Situace kolem kauzy Jana Hamáčka a jeho plánované cesty do Moskvy, kde se možná měl pokusit o obchod v neprospěch České republiky, pomalu utichá, aniž by se veřejnost dozvěděla, kde je pravda. Snad jen to, že se ministr vnitra do Ruska skutečně chystal, přestože už věděl, kdo stál za útokem ve Vrběticích, se zdá být potvrzené, byť sám Hamáček stále mluví o kamufláži. Jeho verzi však nikdo nepotvrdil.

Zároveň ale nikdo nepotvrdil ani verzi serveru Seznam Zprávy o tom, že Jan Hamáček chtěl v Moskvě vyměnit ututlání kauzy Vrbětice za milion vakcín Sputnik V a summit ruského a amerického prezidenta v Praze.

Jan Hamáček teď oznámil, že se nachází v nepříjemné životní situaci, kdy on a jeho rodina musí být pod zesílenou ochranou. “Situace se hodně změnila publikováním článku pana Janka Kroupy. Do té doby jsme se bavili o nějakých rizicích spíše mimo Českou republiku. Poté, co pan Kroupa publikoval svůj nemyslný a vymyšlený článek, začaly mi chodit stovky výhružných e-mailů. Řeší to policie, jsou tam výhružky smrtí,” uvedl ministr vnitra v rozhovoru pro server Blesk.cz.

Vůči osočení ze strany Seznam Zpráv se chce nadále bránit, ale bude záležet na tom, jak se vydavatel zachová. “Měl jsem několik schůzek s právníky, dokumenty se připravují. Připravuje se trestní oznámení i předžalobní výzva Seznamu. Dáme jim ještě šanci. Ať vytáhnou toho utajeného svědka, kterého nikdo neviděl,” řekl Jan Hamáček. Podle něj byl jediným svědkem, na základě jehož tvrzení byl očerňující text vystavěn, hejtman Martin Netolický. Ten se přitom neúčastnil inkriminované schůzky na ministerstvu vnitra, kde měl Hamáček slova o handlu pronést, ale pouze od ministra slyšel, že se chce vydat do Moskvy pro vakcíny. Pokud by Seznam neuposlechl předžalobní výzvy, bude se Hamáček soudit.

Reportéři Seznam Zpráv již dříve uvedli, že své zdroje chtějí chránit. Ty jsou však ochotny promluvit v průběhu případného soudního řízení.

Foto: Úřad vlády ČR

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments