Ihned musíte vyhodit tyhle potraviny z Alberta. Strašné, co se v nich našlo. Něco není v pořádku

Obchodní řetězce v České republice profitují jako málokde. Každoročně počítají obrovské zisky a už se tím ani netají. Není divu, jejich marže neustále rostou a korunu tomu nasadilo loňské zdražování, kde si je trvale nasadily hodně vysoko a už z nich nechtějí slevit. Jeden by ale očekával, že když chtějí za zboží platit takové pálky, tak si také pohlídají jeho kvalitu.

Silně zasažené

Je totiž opravdu nepříjemné kupovat předražené produkty, když doma navíc zjistíte, že jsou plesnivé. A možná to ani nezjistíte, protože si toho nevšimnete, případně se to ještě neprojeví, ovšem nebezpečné procesy uvnitř jídla už pracují. V Albertu se v tomto ohledu zjevně děje něco špatného, protože za krátkou dobu byly hlášeny hned dva případy silně plesnivého jídla.

Nejnovější případ byl hlášen z prodejny Alberta ve Valašském Meziříčí. Kontroloři Státní zemědělské a potravinářské inspekce tam objevili oblíbený plátkový sýr Krolewski, který byl viditelně zasažen plísní. Bylo to viditelné pouhým okem, přičemž to zřejmě bylo dáno tím, že došlo k poškození obalu v místě sváru.

Foto: SZPI

Je to ještě náhoda?

Plíseň je v tomto případě obzvlášť nebezpečná, protože někteří zákazníci se mohou domnívat, že je tam schválně, jako například na sýru niva nebo na dalších plísňových sýrech, které jsou v Česku velmi oblíbené. Tento mezi ně ale nepatří a tento jev na něm tedy nemá co dělat a je v tomto případě škodlivý.

K téměř totožnému případu přitom došlo také v prodejně Albert v Hradci Králové, byť se to týkalo jiného sýra. Šlo o strouhanou Mozzarellu od privátní značky tohoto obchodního řetězce. Znovu zde byla modrá plíseň vidět na první pohled, a to hned v několika sáčcích. Zdá se tedy, že kontrola kvality v tomto řetězci citelně selhává, případně že se snaží udat zboží, které by měl správně vyhodit.

Foto: SZPI

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments