Ikea má velký průšvih. Okamžitě přestaňte používat tento oblíbený výrobek, jinak bude zle

Opravdu nepříjemnou situaci aktuálně řeší obchodní řetězec Ikea. Ukázalo se totiž, že jeden z výrobků, které prodává, je zásadním způsobem vadný a může způsobit velkou neplechu. Okamžitě je tedy nutné, abyste ho přestali používat, a to ve vlastním zájmu. Pokud tak neučiníte, můžete si hodně uškodit.

Lidé ho mají v oblibě

Nejde o nic menšího než zrcadlo Lettan, které je mezi zákazníky mimořádně oblíbené. Už v lednu přitom Ikea varovala před některými šaržemi tohoto výrobku. Ovšem teď vyzvala všechny zákazníky, kteří zrcadlo vlastní, aby ho sundali ze zdi a nepoužívali ho.

Důvodem je nekvalitní kování u zrcadla, které až příliš často selhává. To potom vede k tomu, že zrcadlo jednoduše spadne ze zdi. V lepším případě se pouze rozbije, ale v tom horším může někoho i zranit.

Pro Ikeu je to opravdu mimořádně velký problém a také důkaz o tom, že její interní procesy nefungují vůbec dobře. O vadných kováních totiž společnost věděla přinejmenším od ledna, kdy před nimi také poprvé varovala. Ovšem pouze pro zrcadla vyrobená v určitém časovém okně. “Na základě dodatečných kontrol u našich dodavatelů jsme zjistili, že vadná nástěnná kování byla při výrobě používána delší dobu, než se Ikea původně domnívala,” uvádí Ikea v tiskové zprávě, která mnoho důvěry nevzbuzuje.

Foto: Shutterstock

Co je třeba udělat?

Aktuálně je nutno řešit všechna zrcadla s datem výroby 2105 (RRTT) a dřívějším a 2325 (RRTT) a dřívějším. Toto číslo přitom najdete na štítku, který je přilepený na zadní straně zrcadla.

Jak byste ale měli dále postupovat, pokud takové zrcadlo Lettan vlastníte? Nejprve ho tedy co nejdříve sundejte ze zdi a následně si na webu Ikea bezplatně objednejte náhradní nástěnné kování. To potom můžete na zrcadle jednoduše vyměnit a následně opět bez problémů používat. Možnost vrácení produktu společnost podle všeho nenabízí.

Označení výrobku číslem 2152 a číslem výrobce 21944 značí problém. Takové zrcadlo okamžitě přestaňte používat. / Foto: Ikea

Ikea byla v České republice vždy mimořádně oblíbeným obchodem, který v prodejích překonával všechny konkurenční prodejce nábytku o několik tříd. V posledních letech se ale situace mění. Společnost totiž v tuzemsku zkusila výrazně zdražit své zboží, a to tak, že přestala být v mnoha ohledech konkurenceschopná. Češi si toho navíc všimli a začali porovnávat ceny stejných výrobků s Ikeou v Polsku, kde jsou klidně o polovinu nižší. Následkem toho musela společnost v Česku v minulých dnech oznámit plošné snižování cen.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments