Interní průzkum ANO odhaluje drtivý propad preferencí této strany. Je to nesmysl, prohlásil Babiš

Českou politickou scénou hýbe zajímavý průzkum, který podle jedněch prokazuje propad preferencí strany ANO a podle jiných vlastně vůbec neexistuje. Na existenci dotyčného průzkumu, který si nechala vypracovat právě vládní strana ANO, upozornila opoziční Občansko-demokratická strana na svém Twitteru. Průzkum se týká preferencí hnutí ve Středočeském kraji, o kterém se dlouho mluví jako o jednom z nejproblematičtějších z hlediska obhajoby hejtmanského postu, který nyní zastává kontroverzní Jaroslava Pokorná-Jermanová.

Ukázaná platí nefunguje

Podle interního průzkumu ANO by hnutí ve Středočeském kraji skončilo až čtvrté. Vypadá to, že kampaň ANO s heslem “Ukázaná platí” moc nefunguje, protože když se ukázalo, co “umí” hejtmanka Pokorná-Jermanová, preference jdou ke dnu,” píše ODS. Jde o reakci na zprávu deníku Právo, který uvedl, že interní průzkum hnutí ANO ukázal alarmující výsledky právě ve středních Čechách, kde by strana měla mít preference pouhých 13 %. Něco takového by výrazně otřáslo dominantní pozicí hnutí na politické scéně České republiky.

Premiér Andrej Babiš však odmítá byť jen existenci takového průzkumu. “Je to nesmysl, my jsme dělali průzkum naposledy na konci února a tehdy to vyšlo někde na 24 procent,” uvedl k tomu Andrej Babiš. Průzkum popřel také místopředseda ANO Radek Vondráček, který o něm podle vlastních slov nic neví. “Nic takového vedení ANO neprojednávalo,” řekl Vondráček pro idnes.cz.

Hejtmanku provází jeden skandál za druhým

Ve středočeském kraji získalo ANO před čtyřmi roky 20,8 %. Hnutí následně sestavilo koalici se sociálními demokraty a nechalo se podporovat komunisty. Jde tedy o stejný model, jaký funguje i na celostátní úrovni. Hejtmanku Jaroslavu Pokornou-Jermanovou však od počátku vládnutí na kraji provázejí skandály. Nejprve vyšlo na povrch, že její služební vůz prakticky výhradně využívá její partner a následně manžel. Dále se pak objevily zprávy o neprůhledných smlouvách a také nadstandardních odměnách pro určité zaměstnance a spolupracovníky krajského úřadu.

Podle zdrojů blízkých hnutí ANO se Babiš skutečně nejvíce obává o výsledek ve Středočeském kraji. Dlouho přitom zvažoval, zda v čele kandidátky nechá současnou hejtmanku, ale nakonec lepšího kandidáta nenašel. Problémy už se ale objevily i v kampani, kdy se na plakátech ve středních Čechách objevila právě Jermanová spolu s Babišem a sloganem “zajístíme seniorům testy na covid zdarma”. Podle premiéra jde přitom o nesmysl.

Foto: vlada.cz

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments