Ivan Bartoš představil plán, jak změnit Česko. Bude to ale drahé

Kandidát na premiéra za koalici Pirátů a Starostů, Ivan Bartoš, představil plán, jak nastartovat Česko. Stalo se tak ku příležitosti zahájení ostré fáze předvolební kampaně. Ta začala symbolicky “za pět minut dvanáct”, tedy v 11:55 v Ústí nad Labem, kde Bartoš coby lídr kandidátky jde do boje přímo proti Andreji Babišovi.

Podle Ivana Bartoše je zapotřebí, aby Česká republika nebyla už onou tolik propíranou montovnou, nýbrž mozkovnou. Jak toho ale docílit? Koalice Pirátů a STAN má plán: napumpovat do ekonomiky bilion korun, tedy 1000 miliard. V rámci předvolebního klání už se však nezabývá tím, kde tyto peníze vzít. Politiky ostatně onen pomyslný bilion korun vůbec velmi láká. Často o něm mluví třeba i Babiš ve spojení s Národním plánem obnovy.

Jedním z reálných kroků, jak modernizovat českou ekonomiku, má být například realizace milionu nových přípojek vysokorychlostního internetu. “Chceme tak zajistit, aby lidé měli rychlejší přístup ke své práci, ke svému byznysu,” uvedl předseda STAN Vít Rakušan.

Koalici Pirátů a STAN v kampani pochopitelně nemůže scházet ani tematický autobus. Tentokrát jde o Švindlbus, ve kterém probíhá výstava švindlů současné vlády. Prohlédnout si zde můžete třeba mrtvou vodu z Bečvy, respirátor za 777 korun nebo deníček Jaroslava Faltýnka. Na autobusu si pak můžete přečíst třeba okřídlené heslo “My chceme znovu motýle”.

Koalice PirStan musí měsíc před volbami hodně zabrat, aby dokázala přilákat zpět voliče, které poztrácela v posledních měsících. Ještě na jaře se přitom zdálo, že ve volbách nebude mít konkurenci. Teď ve většině průzkumů končí až na třetím místě za Hnutím ANO a koalicí Spolu.

Foto: Pirátská strana

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
17 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments