Sotva opravená D1 už se zase bortí. Napíše prezident Zeman vytýkací dopis Andreji Babišovi?

Dokončení dálnice D1 je pro vládu Andreje Babiše důležitým předvolebním tématem. Modernizace této dopravní tepny se táhne od chvíle, kdy současný premiér vstoupil do politiky. Stav této dálnice i neustálé uzavírky se staly terčem nejednoho vtipu, ale i časté zuřivosti řidičů. Skutečnost, že se rekonstrukci podaří dokončit před volbami, tak může přinést určité politické body. Ostatně, šéf Ředitelství silnic a dálnic pro server Seznam Zprávy přiznal, že modernizace posledních úseků byla urychlena na naléhání členů vlády.

Je však docela možné, že se spěchalo na úkor kvality. Sotva se dálnici podařilo dokončit, už jsou hlášeny první problémy s rekonstruovanými úseky. Například úsek mezi 65. a 66. kilometrem ve směru na Prahu se příští pátek opět na dva týdny uzavře. Důvodem je oprava nekvalitně provedené modernizace. “Závada byla způsobena tím, že na čerstvě položenou betonovou vrstvu příliš brzy najel takzvaný vymetač, který pomocí kartáčů zdrsňuje povrch uhlazeného betonu,” uvedl pro server idnes.cz mluvčí ŘSD Jan Rýdl. Opravu musí zajistit dodavatel prací, tedy společnost Eurovia. Spočívat bude v kompletním vybourání dálnice až na spodní vrstvu a položení nového betonu. Úsek byl přitom uveden do provozu teprve před rokem.

Už dříve se přitom objevovaly zprávy, že rekonstrukce dálnice D1 nebyla na řadě míst provedena dostatečně kvalitně. Někteří odborníci dokonce poukazovali na to, že po dokončení modernizace bude možné s celkovou opravou začít pomalu znova. Problémy se objevily v červnu na Benešovsku, kde na 49. kilometru ve směru na Brno popraskal Beton. Praskliny řešili silničáři také u Olomouce.

Doprava se přitom v posledních dnech stala ještě větším předvolebním tématem, než se čekalo. Důvodem je skutečnost, že problémy s uzavírkami v Praze, které způsobují dlouhé zácpy, už řeší kdekdo. Například prezident Miloš Zeman napsal primátorovi Zdeňku Hřibovi otevřený dopis, ve kterém ho nabádá k omluvě Pražanům a rezignaci. Čtěte více: Piráti mají problém. Před volbami doslova zdecimovali Prahu uzavírkami. “Zvažte rezignaci,” vzkázal primátorovi prezident Zeman

Faktem ale je, že dálnice D1 způsobuje trápení řidičům už opravdu dlouho a poslední události ukazují, že v tomto ohledu ještě neřekla poslední slovo. Podle své logiky by tak měl prezident Zeman zaslat vytýkací dopis také Andreji Babišovi.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
16 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments