Policie “zlomila” klíčového svědka v kauze Čapí hnízdo. Potopil Babiše, ještě to bude zajímavé

Andrej Babiš má problém, velký problém. Jeden z klíčových svědků v kauze Čapí hnízdo totiž právě změnil svou výpověď na policii, informuje deník Právo.

Jde o Tomáše Raka, který nějakou dobu působil jako provozní Čapího hnízda. Server Seznam Zprávy už v červenci informoval o tom, že Rak chce změnit svou výpověď a že v letech 2017 a 2018 neříkal policii pravdu.

Právě Rak měl teď na policii vypovědět, že proslulou farmu vedl sám premiér. “Dělalo to na mě dojem, že farmu vede Andrej Babiš,” uvedl dle Práva manažer, který současného předsedu vlády v areálu často potkával a jeho chování působilo dojmem, že ostatním šéfuje.

V kauze se hraje o to, kdo Čapí hnízdo vlastnil a zda měla firma právo čerpat padesátimilionovou dotaci Evropské unie pro malé podniky. Jisté je, že Čapí hnízdo nějakou dobu patřilo Agrofertu, ale následně se transformovalo ve společnost s akciemi na majitele. Podle Babiše je vlastnily jeho děti. Později však farma opět skončila v majetku Agrofertu. Existuje vážné podezření, že šlo o účelovou operaci a dotace byla vyplacena neoprávněně.

Dalším klíčovým svědkem může být premiérův syn, který měl Čapí hnízdo podle Babiše staršího spoluvlastnit. Andrej Babiš mladší rovněž dnes vypovídal na policii a jeho dřívější prohlášení dávají tušit, že vypovídal proti svému otci. Měl prý být pouhým “bílým koněm”.

Čtěte také: “Otci by prospělo vězení,” oznámil Babiš mladší. Poseděl by si, vyléčilo by ho to

Na konci srpna přitom státní žalobce Pavel Šaroch vrátil kauzu Čapí hnízdo policii, která měla doplnit důkazy. Kauza tak vrcholí před volbami, byť je otázkou, zda se před jejich termínem stihne případná obžaloba.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
104 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments