“Otci by prospělo vězení,” oznámil Babiš mladší. Poseděl by si, vyléčilo by ho to

Andrej Babiš mladší je přesvědčen o tom, že jeho otec, premiér České republiky, patří do vězení. Sám v této věci může hodně ovlivnit. Dnes vypovídal na policii v kauze Čapí hnízdo. Jde o výslech, který si vyžádal státní žalobce Pavel Šaroch před tím, než celou věc rozhodne. Je přitom pravděpodobné, že Babiš junior bude vypovídat proti svému otci a potvrdí verzi o tom, že padesátimilionová dotace z EU na tento projekt byla čerpána neoprávněně.

Podle Deníku N navíc Andrej Babiš mladší podá na svého otce trestní oznámení. “Byly vůči mně spáchány trestné činy. Můj otec by měl nést zodpovědnost před soudem za to, co si vůči mně dovolil. Jsem rozhodnut podat na otce trestní oznámení,” uvedl premiérův syn.

Některé věci, které mi udělal, se neodpouštějí. Vyčítám mu hlavně zavlečení na Krym, to pro mě bylo nejhorší. Také mu vyčítám Čapí hnízdo, důvěřoval jsem mu, když jsem to podepisoval,” říká Andrej Babiš mladší. “Nechám na právníkovi, jak to bude přesně znít, nechám ho, aby to krásně rozvinul a šel do celého spektra. Nebudu se soustředit jen na nejhorší věci, které se mi staly, ale budeme uvažovat o všem, čeho se můj otec dopustil v rámci Krymu a Čapího hnízda.

Celá kauza přitom exploduje přímo před říjnovými volbami do Poslanecké sněmovny. Poté, co se preference hnutí ANO na jaře strmě propadaly, chytil Andrej Babiš druhý dech a nyní kraluje průzkumům veřejného mínění s velkým náskokem nad koalicemi Spolu a PirStan. Aktivity jeho syna namířené proti němu však mohou premiérovi značně uškodit.

Sám Andrej Babiš mladší je přitom přesvědčen o tom, že pro jeho otce je vězení nejlepší variantou. “Prospělo by mu trochu si posedět, vyléčilo by ho to a já bych věřil, že existuje spravedlnost. A řekl bych si, že to v Česku není tak špatné, že tu funguje právní stát,” uvedl Babiš junior.

Premiérův syn zvažuje také právní kroky vůči prezidentu Miloši Zemanovi, který ho označil za psychicky nemocného a prohlásil, že ho někdo zneužívá proti jeho otci. Hlava státu to pronesla poté, co Babiš mladší narušil začátek předvolební kampaně hnutí ANO. Čtěte více: Vít Klusák odhalil pozadí nájezdu Andreje Babiše mladšího na jeho otce. Popsal, jak nápad vznikl

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
69 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments