Vít Klusák odhalil pozadí nájezdu Andreje Babiše mladšího na jeho otce. Popsal, jak nápad vznikl

Velkolepé zahájení předvolební kampaně hnutí ANO narušil v Ústí nad Labem sám premiérův syn Andrej Babiš mladší, který svého nic netušícího otce náhle konfrontoval s tím, jak moc mu v životě ublížil. Tázal se ho také, proč ho nechal odvézt Rusem Protopopovem na Krym a proč z něj dělal psychicky nemocného člověka. Babiš junior se také oháněl novým posudkem od psychiatra, který ho označil za zdravého člověka.

Šlo o velmi emotivní scénu, přičemž premiér se nezmohl na nic jiného než nesrozumitelné bručení. Až později vydal k věci komentář, ve kterém osočil určité osoby z toho, že s jeho synem manipulují. Premiér také trvá na tom, že zneužívají jeho neutěšeného psychického stavu k tomu, aby ovlivnili volby.

Na ústecké Větruši, kde se celý včerejší incident odehrál, byl Andrej Babiš mladší shodou náhod s režisérem Vítem Klusákem. Ten patří mezi známé odpůrce jeho otce. Kdysi o něm dokonce natočil kritický dokument. Před dvěma lety také napsal otevřený dopis marketingovému mágovi ANO Marku Prchalovi, který je jeho švagrem. Ostře se do něj pustil za spolupráci s Andrejem Babišem a vyzval ho, aby od ní upustil, což se však nestalo. Spekulovalo se tedy, co za spoluprací Babiše mladšího a Klusáka stojí a zda náhodou režisér nepořídil efektní záběry pro svůj nový dokument.

Vysvětlení je ale mnohem prozaičtější. “Chápu, že to bude znít naprosto neuvěřitelně, protože sám jsem z toho ještě teď dost zaskočený. Byl jsem asi před čtrnácti dny Andrejem Babišem mladším požádán, jestli bych ho nedoprovodil do Ústí, kde měl setkání s jedním klinickým psychologem. Tu cestu jsme skutečně vykonali, dopoledne jsme byli v Ústí. Andreje jsem tam dovezl,” uvedl Vít Klusák pro server irozhlas.cz. Shodou náhod se pak oba vydali na oběd na Větruši, kde zjistili, že se zrovna koná mítink hnutí ANO.

To, že bude Andrej Babiš mladší svého otce konfrontovat, bylo zcela spontánním nápadem. “Celý nápad vznikl asi 120 vteřin před tím, než Andrej na svého otce promluvil. Tak se to prostě seběhlo. Nebyl ani moc čas dumat nad tím, co je čí nápad. Andrej tam šel a já jsem byl požádán, abych to zaznamenal,” vysvětlil Klusák s tím, že premiérova syna motivovala i skutečnost, že měl jeho otec v ten den zrovna narozeniny, což na záznamu také připomíná.

Klusák přiznává, že by s Andrejem Babišem mladším rád natočil dokument, ovšem aktuálně žádná taková práce neprobíhá. Syn premiéra byl totiž v tomto směru osloven i dalšími filmaři a teď se rozhoduje zda vůbec a případně s kým by do toho šel.

Foto: Hnutí ANO

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
113 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments