Končící Schwarzenberg přiznal: mám stejnou nemoc jako prezident Zeman. “Mířím na vozík.”

Dlouholetý politik Karel Schwarzenberg se definitivně chystá do zaslouženého důchodu. V říjnových volbách do Poslanecké sněmovny už čestný předseda TOP 09 nebude kandidovat. Jak přiznává, je to i ze zdravotních důvodů. Dlouho už se necítí dobře. Ostatně, není divu, v prosinci oslaví 85. narozeniny a na aktivní politický život už to zkrátka není.

Kníže Schwarzenberg navíc přiznal jistý paradox, a to stejné onemocnění jako má jeho někdejší soupeř o funkci prezidenta Miloš Zeman. “Mám stejnou nemoc jako prezident, tudíž strašně pajdám,” řekl Schwarzenberg pro deník Blesk. Jak známo, jde o neuropatii nohou. To je také důvodem, proč se mu v poslední době tak špatně chodí a musí používat hůlku. “Zeman mě s tím vozíkem předběhl. Asi si ho pořídím příští rok,” řekl končící poslanec. Přiznal, že se stále zhoršující se schopností chůze mu zkrátka nic jiného nezbude. Pravdou však je, že oproti prezidentovi je mnohem starší. Zemana neuropatie vážně zasáhla v mladším věku.

Kromě toho však Karla Schwarzenberga trápí také problémy se srdcem. Ty před třemi lety dokonce vyústily v kolaps přímo v Poslanecké sněmovně. Od té doby čestný předseda TOP 09 absolvoval dvě operace srdce. “Prozatím funguje jakž takž,” přiznal Schwarzenberg. Tím však jeho neduhy stáří bohužel nekončí. “Ale odchází mi jedno oko, což také není žádná sranda a každý den slyším hůř a hůř,” postěžoval si také.

S prezidentem Milošem Zemanem ho nepojí pouze nepříjemné onemocnění, ale v poslední době i stále častěji obdobné názory. Podobně oba politici například viděli kauzu Dominika Feriho, kterou svorně bagatelizovali. Schwarzenberg také s přibývajícími léty vidí smířlivě Rusko, s nímž je podle něj třeba spolupracovat, v čemž je rovněž zajedno s prezidentem, který je dokonce jeho nekritickým obhájcem. Oba někdejší kandidáti v přímé volbě prezidenta se také shodnou v tom, že stažení z Afghánistánu bylo obrovskou chybou.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
22 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments