Jakub Železný opět ustřelil. Zastal se ruské kolegyně, to je na vyhazov

Neuplyne snad už ani týden, aby moderátor České televize Jakub Železný nevyvolal nějaký ten skandál. Zdá se, že po zvolení nového generálního ředitele, který do funkce nastoupí v říjnu, je mu jasné, že doba jeho bezvýhradného hájení skončila, a tak hraje naprostý vabank. Je mu zřejmě jasné, že brzy skončí, a tak to chce udělat ještě s pořádným humbukem. Do té doby však ještě může napáchat velké škody na pověsti České televize.

Nic o tom neví, ale názor má

Tentokrát se Jakub Železný skutečně vyznamenal. Bez evidentní znalosti souvislostí totiž komentoval událost, která se odehrála včera na Pražském hradě. Zde při návštěvě ukrajinské hlavy státu došlo k vykázání ruské novinářka. Ta sice měla akreditaci, avšak zřejmě se ukázaly jisté skutečnosti, které její účast jednoduše vylučovaly. Pravděpodobně je poskytly zpravodajské služby.

Železný však už opět viděl rudě a vše okomentoval velmi jednostranně, kdy si navíc ještě neodpustil šťouchanec do kolegů, kteří údajně špatně napsali jméno novinářky, kterou sám moderátor označil za kolegyni.

Milí kolegové, a) ruská jména píšeme v Česku česky (ne Gorbachew, ale Gorbačov), ne anglicky. Kolegyně je Kurbanglejevová. Ale podstata je jistě jinde: b) dík, že jste na to upozornili! Pokud byla tato kolegyně vykázána, není to ospravedlnitelné! Ani bezpečnostně, ani morálně,” uvedl Železný na svém Twitteru.

Foto: Shutterstock

Krotí ho i zpravodajci

Netrvalo dlouho a pod příspěvkem měl opět desítky komentářů, které poukazují na to, že komentuje něco, čemu absolutně nerozumí. Jak potom má například moderovat debatu, kde by se toto téma nebo nějaké podobné řešilo? Pravdou ale je, že ani v moderaci už Železný nezastírá, na které straně zrovna stojí.

Tentokrát však moderátora musel usměrnit i jeho bývalý kolega a dnes mluvčí BIS, tedy služby, která zřejmě měla v dané věci co říct. “Jakube, prosím, nekomentuj takto kategoricky události, ke který nemáš a logicky nemůžeš mít dost informací,” napsal mu pod příspěvkem Ladislav Šticha.

Čtěte také: Moderátor Železný se tvrdě opřel do nového ředitele České televize. Vyrazí ho za to z práce?

Je každopádně zajímavé, jak moderátor opakovaně naráží ve svém vztahu k Rusku. Ostatně, vyšlo najevo, že ještě donedávna moderoval Rusy financované plesy, a to i po roce 2014.

Foto: Creative Commons

Nenechte si ujít

Šéfredaktor deníku Mix24.cz. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou a již více než dvacet let působí v médiích na redaktorských a editorských pozicích. Specializuje se na oblast ochrany spotřebitele.

Odebírat
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments