Jakým způsobem slouží letušky bohatým arabským princům? Jedna z nich popsala nestandardní služby

Snem mnoha dívek je stát se letuškou. Ty se běžně starají o pohodlí pasažérů, občerstvení, případně pomohou s dotazy a přáními. Vše v rámci profesionality. Vidina příjemné práce, dobrých peněz a navštívených zemí je lákavá. A co teprve dostat se na palubu těch nejlepších leteckých společností? Nebo ještě lépe, do soukromých letadel bohatých a vlivných lidí, třeba arabských princů? Tato práce ale není pro každého. Na takovém místě se totiž vyžaduje servis nad rámec běžných pracovních povinností.

Zpověď letušky

O tom, co se děje na palubě soukromých letadel arabských princů se toho příliš neví. Zaměstnanci jsou vázáni přísnými smlouvami, mlčenlivostí a mluvení se nemusí vyplatit. Letuška z Londýna, vystupující pod pseudonymem Saskia Swann, se o své zkušenosti podělila. Společně s novinářkou Nicole Stow vypsala svoje zážitky do knihy Above And Beyond: Secrets Of a Private Flight Attendant. Jako letuška pracovala mnoho let, pro různé klienty, a v knize popisuje nestandardní pracovní úkoly, které po ní byly bohatými a mocnými vyžadovány.

Foto: Shutterstock

Co vše se může odehrát během letu

Během letu v soukromém letadle, v bezpečné vzdálenosti od domova a od zvědavých očí, se toho může odehrát opravdu hodně. Běžnou záležitostí je množství milenek, které prince doprovází na letu. Od letušky se očekává naprostá loajalita, diskrétnost a profesionalita. A to i v případě, že přistihne svého šéf a jeho milenku v soukromé chvilce.

Jak Saskia uvedla, uniforma letušky na takových letech je spíše vyzývavým oblečkem plným krajek a průsvitných materiálů. Kromě běžné pracovní náplně se z letušky stává společnice a konkubína. Velkou roli hrají peníze a luxus, kterými jsou dívky zahrnovány. Drahé hotely, večeře, oblečení i dárky. Jsou za to ale očekávány určité služby a jen tak odejít se stává těžší a těžsí. Ze snu o vysněné práci se tak může rychle stát noční můra, ze které není úniku.

Foto: Shutterstock, zdroj: NY Post

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments