Jana Paurová zmizela přesně před osmi lety. Vyšetřování je stále v plném proudu, kriminalisté mají nové stopy

Uplynulo dlouhých osm let od zmizení Jany Paurové ze Slavětína. Její rodina přitom oficiálně stále neví, co se jí stalo, a to navzdory tomu, že po ní policie dlouhou dobu pátrala. Dosud však bez výsledku. Poté, co byl na nějakou dobu případ uložen k ledu, se do něj v loňském roce s novou vervou pustil elitní tým kriminalistů Tempus.

Jana Paurová zmizela 3. února 2013. Nikdo z jejích blízkých si nedovedl představit, proč by odcházela od manžela a čtyř dětí. Její zmizení nahlásil manžel Pavel o dva dny později. Okamžitě se rozjelo masivní pátrání. Policisté po ženě pátrali v okolních lesích, ale po Janě jakoby se slehla zem.

Po čase unikla na veřejnost důležitá okolnost. Jana několik dní před svým zmizením dostala předvolání na policii, kde se měla vyjádřit k tomu, že ji manžel Pavel doma týrá. Žena měla na rukou viditelné modřiny a její rodina vypovídala, že se svého manžela bála. Ten pak u soudu dostal dvouletou podmínku. “Dělal jí hrozné věci, když přijela, stěžovala si mi, že na ni močí, že ji bije a znásilňuje,” řekl před osmi lety otec Jany, pan Jaromír pro deník Blesk. Když zmizela, neměl prý pochybnosti o tom, kdo za tím stojí.

Manžel Pavel však neustále trvá na své nevině. V nepřítomnosti Jany se s ní dokonce rozvedl, protože tvrdil, že jeho a děti opustila. Upozornil také na její problémy s alkoholem.

Případ se tehdy nepodařilo uzavřít. Loni se na ně ale zaměřil kriminalistický tým Tempus, který se zabývá primárně neobjasněnými případy. Většinou jde o vraždy, ale v případě Jany jde stále jen o vyšetřování pohřešované osoby.

Kriminalisté dorazili do Slavětina v srpnu loňského roku a pustili se do práce s novou vervou. Dům rodiny Paurových obrátili doslova vzhůru nohama. Podle typu prací se zdálo, že se snaží v domě objevit tělo pohřešované ženy. Na místě nechyběli hasiči, psovodi ani bagr. “Kriminalisté v noci ukončili provádění policejních úkonů v rodinném domě na Lounsku. Na místě zajistili stopy a předměty, které nyní budou předmětem zkoumání. Vyšetřování nově získaných informací k trestní věci spáchané v minulosti bude nadále pokračovat na jiných místech,” uvedla po ukončení prací policie na svých sociálních sítích.

V době obnoveného vyšetřování se objevily také informace o tom, jak probíhalo vyšetřování původní, kdy se ukázalo, že došlo k řadě nesrovnalostí. Podle jednoho z kriminalistů, kteří se případu tehdy věnovali, byla na zdi domu nalezena krev a manžel Pavel krátce předtím, než se měl dostavit na detektor lži, zkolaboval. Výslech na tomto zařízení tak nikdy neproběhl.

Případ Jany Paurové se tak stále nepodařilo objasnit. Kriminalisté na něm ale dále pracují a není vyloučeno, že již brzy učiní nějaký průlom.

Foto: archiv rodiny Paurových

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments