Na zdi byla krev, manžel před detektorem lži zkolaboval. Kriminalista poodhalil pátrání po Janě Paurové

Už sedm let uběhlo od chvíle, kdy zmizela matka čtyř dětí Jana Paurová. Zdálo se, že se z případu stane takzvaný pomníček, tedy že nebude nikdy vyřešen a úspěšně uzavřen. Rodina Jany měla přitom už tehdy jasno: hlavním podezřelým je manžel. Teď se zdá, že kriminalisté získali nové stopy, protože se do domu Jany Paurové ve Slavětíně znovu vypravili a pět dní ho od rána do večera prohledávali.

Před sedmi lety chyběly stopy

Na místě byl slyšet hluk sbíječky, řezání kovu a vrtání. Policisté se podle dostupných informací zjevně snažili ověřit podezření, že Jana může být někde v domě zakopaná, případně že je zde ukrytý předmět, kterým byla zabita. V domě Jana žila s manželem Pavlem a čtyřmi děti. Manželství ale začalo brzy skřípat a oba partneři měli mít dokonce milence. Pavel měl Janu už dříve fyzicky týrat. Také kvůli tomu měla jít podat na policii vysvětlení. Na služebnu už se ale nedostavila.

Nedá se říct, že by policie případ v roce 2013 podcenila. Podle kriminalisty, který se na vyšetřování podílel, zkrátka nenašli žádné stopy, které by pro ně mohly být alespoň nějakým vodítkem. “Tehdy v únoru 2013 hodně mrzlo. Když jsme prohledávali dům a okolí, nenašli jsme žádné stopy, že by tam někdo něco zakopal nebo zalil betonem. To by ani v tom mrazu nešlo,” uvedl policista pro Radiožurnál. Ani na blízkém hřbitově prý nenašli známky toho, že by bylo tělo například ukryto do některého z hrobů.

V ložnici domu, kde pár žil, se nicméně na zdi našly stopy krve. Pavel Paur připustil, že měl s manželskou divoký vztah, ale že to byl právě on, kdo byl obětí domácího násilí. Modřiny, které měla Jana podle svědků i fotografií na rukou, prý vznikly tak, že ji chytil pevně za ruce a snažil se ji uklidnit.

Výslech na detektoru nakonec neproběhl

Zejména kvůli stopám krve na zdi se policisté rozhodli Pavla Paura podrobit výslechu na detektoru lži. Jenže v čas, kdy se měl dostavit na policii, údajně zkolaboval. Po jeho ošetření potom lékař zkonstatoval, že výslechu na detektoru lži není schopen.

Policie v obnoveném případu zajistila v domě Jana a Pavla Paurových několik důkazů. “Kriminalisté dnes v noci ukončili provádění policejních úkonů v rodinném domě na Lounsku. Na místě zajistili stopy a předměty, které nyní budou předmětem zkoumání. Vyšetřování nově získaných informací k trestní věci spáchané v minulosti bude nadále pokračovat na jiných místech,“ uvedla Policie ČR v sobotu na Twitteru. Akci vedl specializovaný policejní tým Tempus ve spolupráci s psovody a hasiči.

V případu tak podle všeho stále nebylo řečeno poslední slovo a vyšetřování bude pokračovat.

Foto: archiv rodiny

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
154 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments