Jana v tom baráku určitě je, říká teta pohřešované ženy. Policie našla stopy, ale jejich povahu tají

Celých pět dnů specializovaný tým Tempus za pomoci hasičů a dalších policistů z okresu prohledával dům manželů Paurových v nenápadné obci Slavětín na Lounsku. Na místě dle dostupných informací dokázali zajistit nové stopy a důkazy, které by je mohly posunout v pátrání kupředu. A to po dlouhých sedmi letech, co Jana Paurová nevysvětlitelně zmizela. Policisté si v domě nebrali servítky a až na ulici se z něj ozývalo vrtání, kopání či řezání. Pavel Paur nyní po policii žádá, aby dům uvedla do původního stavu nebo nahradila způsobenou škodu.

Tělo se stále nenašlo

Na místě zajistili stopy a předměty, které nyní budou předmětem zkoumání,” uvedla mluvčí policejního prezidia Kateřina Rendlová. Případ je veřejností bedlivě sledován a policisté se nechtějí s odhalením unáhlit. Je také možné, že nepřímé stopy chtějí využít pro konfrontování podezřelých, proti nimž stále nemusí mít přímé důkazy.

Jedno ale ale s největší pravděpodobností jisté: ostatky Jany Paurové kriminalisté nenašli. Měli však identifikovat krevní stopy. O nich ostatně mluvil už kriminalista, který na případu pracoval v roce 2013. Není jasné, zda jde o nové či pozůstatky původních stop. Komu krev patří, zjistí až DNA.

Příbuzní Jany Paurové jsou přesvědčeni o tom, že žena je po smrti a že za jejím zmizením stojí manžel Pavel. V obci se proslýchá, že jim to prozradil mladší vnuk, který měl v onen osudný den “něco vidět”.

Vyšetřování bude pokračovat na dalších místech

Já věřím, že Jana je v tom baráku, sice sedm let je dlouhá doba mohl jí někam odvézt, ale já prostě říkám, že Jana je doma,” nechala se v TV Nova slyšet teta pohřešované ženy Renata Winklerová.

Speciální policejní tým Tempus, který se zabývá nevyřešenými případy, přitom chce v pátrání po Janě Paurové pokračovat. Zatím ale není známo, na jakých místech se tak bude dít.

Celý případ provází řada zvláštních okolností. Už jen to, že se nikdy nepodařilo najít tělo ženy, je neobvyklé. Její manžel Pavel Paur se podle vyšetřujícího kriminalisty před sedmi lety vyhnul detektoru lži, na který ho policisté chtěli poslat. Před výslechem zkolaboval a podle vyjádření lékaře ho nebyl stavu absolvovat.

Foto: archiv rodiny

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments